Top

Ce oras din Romania ai vrea sa vizitezi?

Noi calatorim destul de mult prin Romania, am vazut o mare parte din ea si avem cateva orase preferate. Sunt curios voi, cei care cititi acest blog, ce orase ati vrea sa vizitati si de ce. Nu trebuie sa fi fost pana acum intr-un oras ca sa vrei sa-l vizitezi, ci poate doar ai auzit ceva frumos despre un oras si asta te face sa vrei sa-l vizitezi la un moment dat.

Sa va aud!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Natalia 29 March 2011, 12:17

    Pai ar fi: Sighisoara, Brasov, Sibiu si Timisoara. Mi-as dori sa vizitez locuri pe care le-am vazut doar la tv sau in poze.
    In Iasi am stat timp de 3 ani, cat am fost la scoala profesionala si mi-ar placea sa ma reintorc.

  • simonik 29 March 2011, 13:27

    Timisoara pentru ca am vazut muuulte poze si este f frumos si inca un motiv, ar fi ca am persoane fff dragi care sunt de acolo. As revedea cu mare drag Clujul, Brasovul si Sibiul.

  • Chl_b 29 March 2011, 15:20

    Timisoara si Vaslui :)

  • Aliceee Traveler 29 March 2011, 15:29

    Mi-ar placea sa vizitez Moldova, cu o oprire mai lunga in Iasi, ca sa apuc sa vad pe indelelte orasul (am facut o oprire anul trec dar nu am vizitat doar Gradina Botanica) , mi-ar placea deasemenea Timisoara fiindca multi zic ca e cel mai frumos oras al tarii si ca a ajuns la nivel european, si desigur m-as intoarce oricand in Sighisoara pentru spiritul medieval! (in special vara) :)

  • Mihai H 29 March 2011, 15:30

    Viena, ca e mai aproape decat toate :))

  • Luisa 29 March 2011, 17:49

    Eu as vrea sa vad Timisoara! O privire de ansamblu am, ca am fost cand a dat sora mea licenta si atunci am vizitat ceva..insa acel ‘ceva’ mi-a starnit curiozitatea si dorinta de a revedea orasul :)

  • miriam_h957 29 March 2011, 18:40

    Schimb Timisoara pe Sibiu, Brasov sau Cluj. Candva Piatra Neamtul era foarte frumos. Oricum ma bucur ca multi isi doresc sa viziteze Timisoara.

  • Gerhald 29 March 2011, 19:43

    Singurul oras de pe lista mea ar fi Bucurestiul. In sensul de vizitare permanenta aka mutare.

  • Liviu 30 March 2011, 09:27

    Olix,deseara ne intalnim cu Partydul KissFM in Arad!Olix si Mc Dan Fintescu,revin in Arad cu editia cu nr. 173!enjoyyyyy

  • Raluca Moisi 30 March 2011, 09:29

    Eu ador Clujul. Imi doresc tare, tare sa vizitez Iasul! Iar printre orase frumoase as numara Brasov, Sibiu si desigur, Timisoara – home sweet home :D

  • Danielka 30 March 2011, 10:20

    Dar tu ce oras preferi dintre toate pe care le-ai vazut? Lasand Timisoara si Bucurestiul. Unul singur!

  • Andrei 30 March 2011, 11:28

    Targu Ocna, arata bestial iarna, am vazut la televizor. Cica au si o salina foarte frumusica

  • Neagu Stan 31 March 2011, 18:10

    As vrea sa vizitez Sighisoara.Ar mai fi si altele dar … Dar tu ai fost in Gura Humorului?Presupun ca da.Este orasul in care a trait in tinerete sotia mea.Acum urmeaza sa rivalizeze cu Sinaia.

  • fefe 1 April 2011, 17:01

    sibiu,iasi,timisoara…piete marisi porumbei, case vechi…