Top

Nebunia noului

Zilele astea in Bucuresti s-au deschis primele doua magazine H&M din Romania si cred ca stiti deja ce nebunie a fost acolo. Cel putin pentru mine nu e prima data cand vad un astfel de magazin si nici cei care au fost acolo nu cred ca au vazut pentru prima data un astfel de magazin. Recunosc ca mi-am cumparat de multe ori, din strainatate, lucruri de la H&M, dar niciodata nu cred ca m-as duce la deschiderea unui astfel de magazin, pentru ca urasc aglomeratia, urasc sa stau la cozi, sa ma lupt cu alti clienti pentru ultimul produs ramas pe raft samd.

Si totusi, asa cum acum multi ani, cand s-au deschis primele restaurante McDonald’s in Romania si erau super aglomerate si considerate mega fitza asa si acum e nebunia asta cu H&M. Si totul se datoreaza unei ample campanii publicitare facute pentru acest brand! Nu-mi aduc aminte sincer cand s-au deschis la noi primele magazine Zara, Pull & Bear, Bershka sau altele.

Si totusi, stiind ce va asteapta, voi ati merge la deschiderea unui nou magazin? Indiferent de raspunsul vostru va rog argumentati!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Dinna Inna 26 March 2011, 17:18

    Nu cred…nu imi place aglomeratia :)

  • miriam_h957 26 March 2011, 17:27

    Neverrrrrrrrrrr, din aceleasi motiva ca si tine.

  • Gerhald 26 March 2011, 17:54

    Totul tine de marketing.

  • Niko 26 March 2011, 20:11

    nu as merge in ziua deschiderii din cauza aglomeratiei… nu o suport :D dar propabil as merge dupa o saptamana sau mai mult cand se mai plictiseste lumea sa mearga…… Asa am facut si cand s-a deschi Afi Palace… Primele sapt inghesuiala, cik nu aveai unde sa arunci un ac…. eu am mers dupa vreo luna de la deschidere… Teoretic trebuia sa se dechida azi un magazin H&M in Brasov, dar au amanat deschiderea pt luni sau marti… Sper k nu o sa fie nebunia din buc la deschiderea lui… Si nu pot sa merg la deschidere k lucrez :D… asa k o sa merg peste o sapt… ;)

  • danutza 26 March 2011, 21:12

    Eu lucrez in AFI si am vazut cum doamne si domnisoare care ,dupa parerea mea,nu ar avea ce cauta intr-o goana de reduceri oferte bla bla,intindeau o coada tot holul,de la o intrare la alta;si tot mai veneau.Sa nu mai spun de doamnele cu bebelusii dupa ele.Nu exagerez .Mai ceva ca la Mitropolie.Eu nu as avea de ce sa stau la coada la un magazin cand as putea sa il studiez in alte zile.H&M nu se inchide azi,maine la vara:)).pupici

  • Tudor-Stefan Alexe 26 March 2011, 21:39

    am fost la o deschidere de magazin si aceea a fost o experienta traumatizanta deci nu doresc sa se mai repete.
    Se calca lumea in picioare ca cica se dadea ceva moca pt primi 500 de clienti… “premiul”?… un carnetel de notite cu magnet de prins pe frigider:))

  • Anca 26 March 2011, 23:54

    eu una am magazine H&m in jurul meu zi de zi!!!!am foarte putine haine cumparate de la ei,unele merita,altele nu….ce o sa fie cand se vor deschide altele cu renume???o sa se adune toata tara ca la Unirea cea Mare???si se mai spune ca nu are lumea bani!!!

  • Paula 27 March 2011, 16:54

    nu as merge deoarece nu are rost sa fi in calcat in picioare sau mai rau sa fi lovit….chestia asta tine de mentalitatea cand era Ceausescu…

  • valeria 28 March 2011, 03:51

    erai acolo din … curiozitate , desigur :))))

  • Reclame Tv 28 March 2011, 13:50

    Sincer, m-am cam invatat cu reducerile de la Viena si Munchen, asa ca H&M din Romania poate sa mai astepte, la fel si Zara.
    Poate cand blugii vor costa 9,90-14,90 euro ca “afara” am sa ma inghesui si eu in Mall, pana atunci insa … Austria si Germania sunt mai atractive.

  • OLiX 28 March 2011, 17:35

    Zici bine, dar poate cand vor fi si la noi reduceri se vor asemana preturile de la noi cu cele din Germania/Austria.

    Totusi, poti te rog sa comentezi cu un nume de persoana si nu cu numele unui site? m-as bucura mult daca ai face asta pe viitor. prefer sa port o discutie cu un om, nu cu un site.

  • Pirvu_cosmin89 3 April 2011, 09:10

    fain:)

Post a comment