Top

Apa rece sau inghetata iarna

N-am inteles niciodata de ce ti-ar vinde cineva apa de la frigider sau chiar inghetata cand afara sunt -10 grade celsius?!

Voi ati cumpara inghetata in decembrie?!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 22 February 2011, 10:25

    Apa rece sau inghetata iarna: N-am inteles niciodata de ce ti-ar vine cineva apa de la frigider sau chiar inghet… http://www.olix.ro/2011/02/22/apa-rece-s

  • David Pripas 22 February 2011, 10:29

    Da, cumpar si mananc inghetata iarna :) nu afara la -10 grade, ci in casa la caldura, unde gustul inghetatei este acelasi, iar anotimpul irelevant.

    O analogie similara se poate face privind hainele pe care le porti prin casa. De ce sa stai in pantaloni scurti si maieu in casa in timp ce afara viscoleste de zor. Pai, de cald.

    La fel si inghetata, de pofta :)

  • Natalia 22 February 2011, 10:33

    Nu as cumpara inghetata iarna.

  • OLiX 22 February 2011, 10:36

    David eu cand vad ce vreme e afara parca vreau sa fie totul cald in jurul meu. Nici prin cap nu imi trece sa mananc inghetata sau sa beau ceva rece si totusi la restaurant mi se aduce apa de la frigider.

    Dar da, tu ai dreptate in ce ai zis mai sus :) de pofta!

  • Gerhald 22 February 2011, 10:38

    Poate vanzatorilor le este frica de faptul ca apa si sucurile din frigider se strica mai repede daca nu sunt reci :P

  • David Pripas 22 February 2011, 10:43

    referitor la apa rece sunt de acord cu tine. la restaurant cer de obicei ca apa sa nu fie rece, iar in cluburi mentionez ca vreau foarte putina gheata la cocktailuri :D

  • OLiX 22 February 2011, 10:46

    eu, din pacate, sambata noaptea, am baut 3 ape plate la jumate. am uitat sa specific ca nu le vreau de la frigider si acum .. abia mai vorbesc :| not fun at all.

  • Bamboocha_costin 22 February 2011, 10:48

    dar berea tot rece e buna

  • miriam957 22 February 2011, 10:50

    data viitoare sa ceri ceai

  • OanaPasat 22 February 2011, 10:51

    @Edvigia Sambata party with Partydul KissFM cc @OLiXbOLiX

  • Natalia 22 February 2011, 10:55

    Uite si motivul pentru care nu cumpar inghetata si nu beau apa de la frigider in perioada asta! Ai grija de tine, pentru ca te vrem in forma la emisiune!

  • Pyuric 22 February 2011, 10:58

    Eu beau apa rece si frappe-uri si mananc inghetata iarna. :D Nu suport sa fie apa la temperatura camerei, nu pot s-o beau, parca nu-mi tine de sete… Iubesc frappe-urile… Iar inghetata e printre putinele chestii dulci pe care le consum. :X Culmea e ca n-am avut niciodata dureri de gat iarna…

  • Pyuric 22 February 2011, 11:00

    :)) eu fac exact invers, mentionez special ca vreau sa fie apa rece-rece, se uita toti dubios la mine… Poate tocmai fiindca dintotdeauna am consumat doar chestii reci pe tot parcursul anului nu am avut niciodata probleme cu gatu’? :|

  • OLiX 22 February 2011, 11:01

    @pyuric te urasc :)) dar tot mi-ai facut pofta de un frappe acum :D grr!

  • ana insanity 22 February 2011, 11:48

    care vin fiert? e mult mai recomandat :))

  • Blogul Unui Motrean 22 February 2011, 12:24

    Prin toamna in Timisoara, au fost vreo 3 zile de ploi, de zile reci, iar in a 4-a zi, a dat putin soarele, adica era cat de cat cald, iar prin centru erau o multime de oameni cu inghetata in bot . . . . Deci oamenii sunt cai nebanuite :))

  • Niko 22 February 2011, 14:44

    da mi-am cumparat ingheta si cand afara era -20 de grade si am mancat-o…… dak iti place foarte mult inghetata o mananci cand vrei… nu conteaza temparaturiile de afara… :))

  • Liviu 23 February 2011, 06:54

    Sa stii ca i-am vazut pe unii cand afara erau – 10 de grade ca mancau inghetata pe bat,eu personal nu mi-as cumpara inghetata in luna decembrie Olix

Post a comment