Top

Dubai – primele impresii

Mama, mama! Zici ca am venit in viitor aici! Aproape toate cladirile sunt zgarie-nori, strazile sunt cam toate autostrazi, iar masinile sunt … cele mai cele!

Si totusi! Totul facut cu cap, frumos si cu bun simt!

E o vara ideala aici! 25-28 de grade Celsius! Bate vantul usor! Apa e caldutza! Putina lume pe plaja si-n apa. Exact asa mi-as dori sa fie verile la noi!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 8 January 2011, 16:26

    Dubai – primele impresii: Mama, mama! Zici ca am venit in viitor aici! Aproape toate cladirile sunt zgarie-nori,… http://www.olix.ro/2011/01/08/dubai-prim

  • Natalia 8 January 2011, 16:17

    Superb! :)

  • Cireasa 8 January 2011, 16:19

    Cand va intoarceti?

  • OLiXbOLiX 8 January 2011, 18:24

    @rroxanel da, sunt chiar ieftine taxiurile :)

  • Marius 8 January 2011, 16:33

    Te invidiez… :))

  • rroxanel 8 January 2011, 16:34

    @OLiXbOLiX mi-a zis un prieten ca e ft ieftin sa mergi cu taxi acolo. :))

  • elena 8 January 2011, 17:35

    Foarte frumos:)..si e fain acolo plaja e curata nu ca la noi:P.
    Dragut:)

  • Tudor Alexe 8 January 2011, 17:45

    OMG:o
    Ști ca te invidiez nu?:)))
    Bine ca tu in mijlocul iernii faci plaja si baie:)))
    O sa fi de invidiat când o sa vi bronzat:p
    Have fun!

  • Docboc89 8 January 2011, 18:44

    Nu esti prea prieten cu gramatica limbii romane dl. Alexe.

  • Alexandra Smile 8 January 2011, 20:38

    te invidiez CLAR :))

  • Negru Fabian 8 January 2011, 20:59

    ai facut baie ? :))

  • Cristian Greger 8 January 2011, 21:07

    Tre sa schimbi si tu poza de la profil :)) nu merge zapada cu dubai desi cred ca aia tanjesc dupa o portie de saniush :)

  • Jeler Alina 8 January 2011, 22:22

    wow ce bine e de tine pe acolo!concediu placut!:*

  • AinComputers 8 January 2011, 22:32

    daca am avea si noi o sonda de petrol in curte …….. acolo o tineam :)))

  • Emil Safta 8 January 2011, 23:46

    galaxy travel for the love of travel :))

  • Oliver Simionescu 9 January 2011, 00:01

    @Cristian incercam sa schimb poza, dar nu gasesc inca una reprezentativa :) soon :D@Emil da claaar!

  • Sinziana Dulama 9 January 2011, 00:12

    Am si eu poza cu plaja aia exact ca a ta!!!! Ce tare ca sunteti acolo, enjoy the weather! Have fun si voie buna!!! Pup la toti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • simonik 9 January 2011, 08:11

    wow, cat de fumos. eu am fost de Craciun , in vecinatate, in Oman si am zis ca m-as muta acolo, datorita climei. vreau si eu Dubaaaaai! sa pui mai multe poze si poate la sfarsit ne zici si cat a costat. sunt f curioasa.

  • Cristea Diana 9 January 2011, 10:57

    alta civiliyatie..alta mentalitate…romania mai are foarte mult de mancat ca sa ajunga la un asemenea nivel..si sti ce cred? k nu se va intampla niciodata….pop si bucurati.va de frumos:)

  • Oliver Simionescu 10 January 2011, 11:17

    @Sinziana E superba vremea, mai ales pt ianuarie :) Multumim si te pupam!@Diana bine zici, romania mai are ani buni pana sa ajunga asa :) E superb aici! Civilizatie!

  • Aleirgab80 11 January 2011, 06:56

    foarte frumos. brusc imi vine sa imi pun costumul de baie si sa plec la plaja:)))))))))))))))

  • bioxenial10 (Stefan Grapinoiu) 11 January 2011, 14:50

    Dubai – primele impresii » OLiX.ro: http://www.olix.ro/2011/01/08/dubai-primele-impresii/

  • Stef 11 January 2011, 14:51

    Cool. :) N-am fost niciodată acolo. Chiar mi-ar plăcea să merg vara viitoare!! m/

  • Mosaic554 14 January 2011, 17:24

    Salut! cand ai fost in Dubai?? e cald acolo, tot timpul?? iar hainele sunt scumpe in mall-uri! ca aici sunt scumpe! sunt pe dolari??

  • OLiX 14 January 2011, 17:55

    hehe, fain a fost la Dubai! Sper ca ai prins vreme la fel de buna ca si noi sau poate chiar mai buna :) In Oman cum e?

  • OLiX 14 January 2011, 17:56

    am fost saptamana trecuta, nu e cald chiar tot timpul, dar e cald. preturile sunt cam ca si la noi, poate chiar mai mici, iar totul e in Dirhami, nu dolari sau euro

  • simonik 15 January 2011, 16:19

    Super vremea, am facut si plaja. Ziua erau maxim 32 grade si seara cam 22. Cel mai mult m-a impresionat curatenia si cat sunt de civilizati. Nu sunt zgarie-nori ca in Dubai, din cat am inteles nu le da voie sultanul sa construiasca cladiri mai mari de 6 etaje. Preturile nu sunt f mici, se plateste in Reali (1 real inseamna 2 euro). A fost o vacanta de vis.

Post a comment