Top

Ce faci cand te plictiseste cineva pe facebook si nu-l poti sterge?

Sa zicem ca ai un “prieten” pe facebook care posteaza intr-una tot felul de lucruri interesante si .. nu prea. Ideea e ca posteaza mult si devine neinteresant si stresant la un moment dat. Parca l-ai sterge din lista de prieteni, nu? Dar parca nu te lasa inima, ca totusi e om bun si poate se supara :)

Ei bine, iata ca e a inventat facebook-ul – in caz ca nu stiati!


In dreptul fiecarei postari din “News feed” exista optiunile din imaginea de mai sus. Recomand cu caldura folosirea butonului “hide all by …”! Butonul asta va scoate din feed pe oricine care va e prieten dar care pentru moment v-a exasperat cu postarile :)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 20 December 2010, 11:04

    Ce faci cand te plictiseste cineva pe facebook si nu-l poti sterge?: Sa zicem ca ai un “prieten” pe facebook car… http://www.olix.ro/2010/12/20/ce-faci-ca

  • OLiXbOLiX 20 December 2010, 11:50

    @piticu21 :)) no hater me. Da’ politica mea e’no stress’

  • natalia 20 December 2010, 12:52

    Interesant! :)
    Dar acum te intreb, eu sunt stresanta prin ceea ce postez?

  • piticu21 20 December 2010, 11:09

    @OLiXbOLiX haterule

  • movieaddicted 20 December 2010, 13:13

    l-am folosit de nenumarate ori :)

  • Raluca Burla 20 December 2010, 13:51

    Sper ca pe mine nu m-ai ascuns de tot ! :-))

  • Gabriela Malcinschi 20 December 2010, 13:51

    :) erau oameni care nu cunosteau optiunea asta? :))

  • Katalin Peteri 20 December 2010, 14:03

    adica scoate din lista de prietenii :))

  • Gabriela Malcinschi 20 December 2010, 14:04

    Katalin, hide e altceva decat "scoate din lista de prieteni". Hide doar ascunde postarile prietenilor

  • Katalin Peteri 20 December 2010, 14:05

    aaa :d

  • Gabriela Malcinschi 20 December 2010, 14:06

    Da, pai asta si zice in primul paragraf :D

  • natalia 20 December 2010, 20:06

    Ma bucur! :) E bine de stiut, daca te enerveaza cineva cu postarile care nu-si au rostul, vei sti ce ai de facut.

  • Iepurasul Isteric 20 December 2010, 21:00

    dintre toti prietenii de acolo, multumita acelui X vad doar ce ma intereseaza de la cine ma intereseaza

  • Oliver Simionescu 20 December 2010, 19:36

    @Raluca nu, nu :)@Gabriela eu azi am descoperit-o si m-am gandit ca poate nu-s singurul care nu stia de existenta ei

  • Gabriela Malcinschi 20 December 2010, 21:35

    @Oliver, ai facut bine, am dat si eu share. Eu o stiam mai demult, ca am tot mesterit la Facebook-ul asta :) Insa citind ce ai scris tu, am realizat ca poate fi extrem de utila pentru oameni care nu stiu

  • Hilda Bodnaras 21 December 2010, 03:54

    Ca de ex…eu. Multumesc Oliver!!! You just saved my bacon!!!!

  • Eliza 21 December 2010, 19:20

    @natalia:

    Goood, you’re desperate!

    Il am si eu pe OLiX pe fb si nu trece zi cred, sa nu postezi sau sa dai like la ceva,orice, numai sa dai :))

  • Crys_denny 23 January 2011, 18:17

    super tare chestia asta

Post a comment