Top

Qpido Level – The Pitzi Song

Ha! N-am mai scris pe blog de ceva timp, dar .. abia mai am timp sa dorm aici la mare ;)
Totusi azi va aduc o piesa nou-noutza produsa de baietii de la London32!

Qpido Level – The Pitzi Song

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=ZaT4OVRidic

Sunt curios ce parere aveti de piesa! O sa prinda sau nu?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 22 July 2010, 08:07

    Qpido Level – The Pitzi Song: Ha! N-am mai scris pe blog de ceva timp, dar .. abia mai am timp sa dorm aici la mar… http://www.olix.ro/2010/07/22/qpido-leve

  • OLiXbOLiX 22 July 2010, 08:49

    @corina_cafe hahaha =))

  • teo 22 July 2010, 10:58

    lol..ce melodie.sincer nu cred ca o sa prinda.pitzi song (the).:().

  • natalia 22 July 2010, 11:05

    E haioasa piesa. :)) Dar nu stiu daca va prinde.

  • somnulescu 22 July 2010, 11:17

    Mi se pare o porcarie :) Sincer acum, toate melodiile care apar in ultima perioada se incadreaza in acelasi ” BUM-BUM cichi BUM” .

    Devine plictisitor si obositor.

  • corina_cafe 22 July 2010, 08:45

    @OLiXbOLiX geniala melodia, viitorul imn de campanie al partidului condus de Sanziana Buruiana, presedinta pitzipoancelor din Romania:))

  • Leelee 22 July 2010, 12:03

    @somnulescu: si tocmai de-asta inseamna ca nu ai prins ideea piesei, e o parodie :)

  • somnulescu 22 July 2010, 12:08

    @leelee, crede-ma sunt foarte atent cand vine vorba de parodii. Videoclipul asta din pacate nu-l pot incadra in acea categorie.

    E doar o prezentare de moda cu o linie melodica plictisitoare si niste versuri aberante.

    O parodie trebuie sa fie amuzanta, sa se vada ironia. Pai unde vezi tu amuzament si ironie acolo?

  • Matza 22 July 2010, 12:08

    The Pitzi Song:)) melodie de criza
    la ce timpuri sunt acum si Pitzi au inceput sa poarte Gucci din piata :)) sau din targ :D

  • Dana 22 July 2010, 12:30

    :))mie mi se pare chiar funny melodia …asta da imn al pitzipoancelor!:))…cred ca o sa prinda mai ales in randul “pitipoancelor” care au simtul umorului!:P…

  • magikcip 22 July 2010, 12:48

    piesa e si haioasa, si parodie,,,nu e important clipul, ci mesajul…
    nu cred ca era nevoie sa vedem pitzi si in clip, pentru ca le vedem zi de zi peste tot…

    oricum piesa ar trebui sa ruleze in toate cluburile din tara…cu cat mai multe pitzi in club, cu atat mai multe difuzari pe seara !
    good job QpdLevel :)

  • raluca 22 July 2010, 12:52

    Vai dar ce tare e! Romania, salveaza-te prin acest song! Foarte, foarte tare! Un fel de imn de pitiponceala! Probabil cu acest cantec se va imnultii numarul pitipoancelor considerabil la cat de tare e “the pitzi song”! La mai multe songuri de gen, baieti!

  • Gaby 22 July 2010, 14:24

    super track :X:X:X \:D/ pitzi song :>

  • Alinutza 22 July 2010, 14:51

    o sa prinda!!!…a prins melodia alexandrei stan cu lick my lollipop:))) .. e chiar haioasa melodia lui vio cu naty;)))

  • AndreeutSa 22 July 2010, 16:46

    Mie imi place melodia… de prima oara m-a atras cu ceva anume si avand incrdere in instinctul meu in domeniu cred ca o sa aiba succes. Pe mine m-a fermecat si la fel si pe cativa prieteni carora le-am recomandat-o!!! versurile sunt chiar tari;)

  • Sergiu 22 July 2010, 20:25

    Imi place foarte tare “The Pitzi Song”, este foarte funny, are un sound foarte ‘catchy’ si are versuri foarte funny si un video (neoficial) care reuseste sa puna in evidenta foarte bine mesajul piesei. Sunt curios ce idei trasnite le vor mai trece prin cap baietiilor de la London32 pentru urmatoarele piese.

  • CrazyChild D.Jay 22 July 2010, 20:37

    deci prea tareee, foarte buni baietii de la london32 multa bafta si la cat mai multe dastea :D GJ

  • DjSnap 22 July 2010, 20:53

    sincer…prima oara cand am auzit-o am zis ca nu e cine stie ce dar am zis sa incerc sa o bag la disco dak prinde si mai ales la fete a prins!!tzipau pitzipoancele de nu e adevarat!!

  • Dj Chiry 22 July 2010, 21:15

    Felicitari London32 suna foarte bine piesa tine-o tot asha si hai cu continuarea la alte hituri .;. Bafta omule.

  • Pitzip00k 22 July 2010, 21:56

    @Matza: vaaaai cat de tare :)) au Gucci la piata ???? sa’mi iau si eu o pereche de la dragonu rosu daca gasesc \:d/

  • miriam957 23 July 2010, 00:18

    Nu se stie ca pamantul! La gusturile de acum…parca o sa aud toate Pitzi frdonandu-si imnul.

  • victoria701 23 July 2010, 01:18

    ideea cu prezentarea de moda este foarte buna, sugestiva pentru pitzi si ce vor ele de fapt sa exprime…doar o aparitie, doar un ambalaj. melodia si versurile completeaza tabloul. imi place si cred ca o sa prinda atat la persoanele vizate cat mai ales la persoanele care inteleg cu adevarat tot ce exprima melodia si videoclipul. mult succes!

  • Marco 23 July 2010, 13:05

    Fratilor chiar ati uitat sa mai cintati romaneste ???
    de risu lumi o sa ajungem parca sunt manele mai ritmate

  • Andreea 23 July 2010, 13:20

    Comme-ci, comme ca…

  • Gina-Maria 23 July 2010, 14:19

    The Pitzi Song – e o melodie care mie una imi place. Zic ca va prinde bine.

  • alex 26 July 2010, 15:55

    Incep sa cred ca muzica romaneasca s-a transformat intr-un mare rahat,penibil si lipsit de cultura…din cate vad genul asta de muzica nu e prea departe de celalalt gen “iubit” de voi toti MANELILIII….in concluzie muzica comerciala romaneasca e un mare …BULLSHIT!!!!!

  • Vlad 31 July 2010, 00:33

    super smechera piesa….

  • Dj Afgo 31 July 2010, 19:49

    o sa prinda piesa:D cel putin e haioasa :)) the pitzi song :D e super:D

  • Vallli 8 August 2010, 15:13

    in cluburii deja se asculta :))

    eu zic ca a prins :>

    \:d/

  • radulici0usz0rs3nw0w 15 August 2010, 20:10

    e truuu melodia :X:X:X in cluburi se asculta :X for toate pitzipoancele :)) pitzi song club like this :X:D