Top

Fitze ei vs. noi

Am mancat joi seara intr-un restaurant din centru Lisabonei! Am mancat foarte bine, am platit destul de mult, deci m-am simtit ca-n centru. Vreti sa vedeti cum arata restaurantul? Iata!

Niste scaune simple (parca prea simple), niste fete de masa decente si un decor .. placut. V-ati fi asteptat la mai mult nu? La noi daca mananc in centru ai canapele, ai mese si scaune fitzoase, chelneri instruiti samd. Sa va mai spun ca si-n Paris majoritatea restaurantelor arata cam la fel ca si cel de mai sus? In Londra sunt numai pub-uri.

Eh, bine ca avem noi fitze!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 26 June 2010, 16:55

    Imi place cum arata! :) Exact cantina in care mancam, atunci cand invatam la Iasi. :))
    Asta e o alta deosebire dintre ei si noi.

  • Ditoiu George 26 June 2010, 17:02

    Oooo da, asta da fita. Deh…nu-i Romania. Ar fi fost o stire misto daca ar fi fost asa ceva in Romania. N-ai sa vezi asa ceva .

  • sorin 26 June 2010, 17:05

    Ne place sa fim tratati si sa traim pe picioar mare…tot tipic romanesc, zic! Gresesc? – Aici ma refer la general despre romani

  • Raluca 26 June 2010, 17:29

    Statuia aia pretentioasa arata ca dracu in decorul acela de cantina. Nu m-ar mira sa fie din rigips.

  • Mihai_V 26 June 2010, 21:00

    Ti se pare normal sa “mananci bine” si sa “platesti destul de mult” pentru locul ala .. ?

    Nu cred ca tine de “fitze” ci mai mult de rationament ca atunci cand mergi intr-un loc scump sa arate cel putin mai bine decat bucataria de acasa..

    Si nu, in Paris si Londra majoritatea restaurantelor nu arata la fel.. nu cred ca ai avut timp sa mergi in toate..

    Corecteaza-ma daca gresesc :) !

  • miriam957 26 June 2010, 22:53

    ei…uite, puteti sa ziceti ca am si eu fite, dar imi place un decor frumos daca vreau sa mananc la restaurant. Daca nu…mananc in Mall sau la NOVATIM (asta e pentru timisoreni). Si acolo mananc bine…dar gen cantina.

    Azi am fost la un restaurant de langa noi, SABRES (il recomand acusi la thank you). Am dat vreo 40 de euroi pentru doua persoane. E cu specific de peste. Servire excelenta, ambient aproape familial, dar cu scaune din fier forjat, perne alb-crem…aranjamente…etc. Mie imi place asa…Daca vreau sa ma simt bine si dau un ban, vreau sa fie deosebit.

  • Iza 26 June 2010, 23:33

    foarte dragut acolo :X
    multumim ca ne arati si noua
    sper sa merg si eu cat de curand la lisabona

  • Oana 27 June 2010, 19:21

    @Raluca:
    Asta asa e! Aia nu plezneste cu nimic acolo =))

Post a comment