Top

Invidia n-are limite

Pe blogul Partydului un “domn” din Targoviste imi lasa un comentariu prin care imi transmite ca el si prietenii lui ar dori sa-si faca niste nevoi pe mine.

Desigur nu i-am aprobat comentariul, pentru ca nu avea nicio legatura cu subiectul discutat acolo, dar ii dau libertatea de a comenta aici intr-un limbaj decent poate aflu si eu de ce?! Si in acelasi timp va intreb si pe voi de ce ar vrea cineva sa faca asta? Cu ce am deranjat eu pe cineva prin faptul ca am emisiuni zilnice la radio, ca mixez in week-end si ca scriu niste articole pe blog din cand in cand?!

La fel ma intreb cum poate cineva sa ma injure sau sa vorbeasca urat despre mine cand doar a auzit niste vorbe despre mine si cand nici macar nu ma cunoaste sau nu stie cum sunt in realitate. Cum?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 25 May 2010, 18:11

    Invidia n-are limite: Pe blogul Partydului un “domn” din Targoviste imi lasa un comentariu prin care imi transmite… http://www.olix.ro/2010/05/25/invidia-n-

  • whocoolich 25 May 2010, 18:13

    @OLiXbOLiX de ce trebuie sa bagi in seama toti drogatii? da-i dreq sa comenteze :)) Cred te-a confundat cu Mircea Badea :)) Fuck’m dude!

  • fata din umbra 25 May 2010, 21:16

    de ce o face? Pentru ca atat il duce tartacuta , mai mult de atat nu poate :-)
    Important este sa nu te afecteze pe tine si chiar nu are rost sa-ti irosesti timpul si energia pentru chestii d’astea :P
    astia suntem si cu asta defilam :)

  • andreeabogdan 25 May 2010, 18:18

    @OLiXbOLiX E plina lumea de oameni rai,invidiosi. Important e sa stii ca noi,restul,te apreciem pentru munca pe care o faci si ceea ce esti.

  • andrushky 25 May 2010, 18:18

    @OLiXbOLiX E plin de frustrati care cauta atentie… orice fel de atentie.. Chiar n-ar trebui sa te intereseze tampeniile lor.

  • Andrei Bogdan 25 May 2010, 21:19

    Lasa-i olix, stii tu… cainii latra, caravana trece. Latrai de genul asta au fost si vor mai fi. Keep un the good work man.

  • FunInTheSun 25 May 2010, 21:21

    Acum sper sa nu iti schimbi parerea despre toti oamenii din Targoviste :”>

  • Ale 25 May 2010, 21:22

    doamne! sincer nici nu ar trebui sa ne mai miram de astfel de gesturi ..traim in Romania, tara tuturor posibilitatilor :)
    Stii ..si eu credeam ca lumea se mai maturizeaza, ca devenim si noi mai destepti [ca Romania e plina de genii ] dar slabe sanse! Si eu am patit mai de mult acelasi lucru ..si eu nu-s vedeta ..de curand am aflat ca o fata din scoala ma uraste ..si cand am intrebat DE CE? nimeni nu a stiut sa-mi dea un raspuns clar ..nici macar nu o cunosc pe fata, nu i-am facut niciodata nimic, nici macar nu stiu cum o cheama ..deci de ce m-ar ura? Din cate am inteles eu de la psiholoaga mea ..asa sunt oamenii ..isi fac o prima impresie gresita despre alti indivizi [ de ex. ‘nu-mi place de aia ca are nasul stramb sau ca am auzit eu de la nu stiu cine ca a facut nu stiu ce’ ] fara a lua in calcul ca poate gresim daca judecam asa o persoana si ca ea ne poate deveni chiar prieten!

  • clady 25 May 2010, 21:22

    “Cine nu e invidiat, nu e fericit” :P

    So, capul sus si joc de glezne.. sau de butoane… :)

  • deejaytiby 25 May 2010, 21:25

    :)))) are cu ce sa faca treba aia?

  • Alina Gadoiu 25 May 2010, 21:30

    Se spune ca doar atunci cand esti foarte barfit, iti poti da seama de adevarata valoare. Cat timp se vorbeste despre tine inseamna ca existi.

    Lumea vorbeste. Fie ca esti persoana publica, fie ca esti una careia ii place umbra. Ideea este ca trebuie sa treci peste asta. Conteaza valoarea ta, tu ca om de radio care ne binedispui si care ii inspiri pe amicii mei de la KISSFM Oradea.

    Eu sunt o persoana simpla, insa am auzit despre mine tot felul de lucruri urate. Normal ca la inceput m-au durut, dar mizand apoi pe ideea ca doar niste NO NAME-uri ar face asta, chiar nu mai conteaza!

    Oricat de cunoscut sau mai putin cunoscut ai fi, de vreme ce ai reusit in viata sau reusesti in continuare, frustratii vor exista dintotdeauna.

    So, cheer up and keep doing the good work.

    Un zambet senin din Oradea,

    Alina

  • ionutbunescu 25 May 2010, 18:34

    @OLiXbOLiX Olix draga, tu stai sa asculti gura lumii? Conteaza familia si prietenii [nu cunostiinte]

  • scorpynikky88 25 May 2010, 21:50

    ca sa-l bagi tu in seama si sa-i faci reclama… sa-l promovezi si pe el… k nu are ce face… sa se bage si el in seama… o fi vreun cocalar care nu stiu cum sa se bage in seama decat injurand.. nu stie sa poarte o conversatie civilizata…

  • AndreiM. 25 May 2010, 21:55

    Fa-i o dedicatie OLiX cu Guess Who – Tu.
    I se potriveste foarte bine…

  • insanity 25 May 2010, 21:56

    well,well,well.. mr olix, asta i buna ! u chiar ‘dai apa la moara’??.. crezi k e nevoie sa te cobori la nivelul asta ?? esti undeva sus si chiar nu e cazu’ sa privesti in jos k faci cearcane.. just be u’ si nu mai da atentie celor care nu merita k iti irosesti timpul si energia.. relax si fii mandru ! pana la urma stii cum e : “doar in pomul cu roade se arunca cu pietre ” peace&take care

  • marius 25 May 2010, 21:58

    @olix : poi in special tine de cei 7 ani de acasa :)

  • Anca 25 May 2010, 22:02

    Mare e grădina Domnului și mereu sa mută gardul;)
    Ce nu face omul in lipsa de ocupaţie…probabil e un frustrat care a incercat sa facă pe dj-ul și nu i-a reușit;)
    Tu sa fi sănătos,treci tu și peste asta:)

  • natalia 25 May 2010, 22:05

    Si eu am patit de curand acelasi lucru, iar a doua zi m-am simtit de parca mi-ar fi dat cineva cu ceva in cap, dar acum ma simt foarte bine, zambesc in continuare. Sa stii ca lucruri de genul asta se pot ierta, dar nu se uita niciodata.

  • Oana 25 May 2010, 22:17

    Cei care vor sa aiba si ei ce au ceilalti, si nu reusesc pentru ca nu au ce trebuie (talent), fac ce stiu ei cel mai bine…. sa incerce sa ii darame cum pot pe cei talentati. Nu baga de seama, si mergi mai departe, ca si cand ar fi doar niste ganganii in calea ta ce incearca sa iti strice ziua ;) . Peace!

  • insanity 25 May 2010, 22:25

    msj ptr usseri: _fratilor, eu nu va inteleg !! dk cineva se plange de ceva anume dc trebuie sa va plangeti si voi in acelasi timp si sa aduceti vorba k si voua vi s a intamplat aceeasi chestie la un moment dat ?? consolati omu’ si nu va mai bagati si voi k victime k nu da bn! pana la urma e vorba de persoana in sine si toata atentia e indreptata spre ea si atat. nu e cazu sa mai veniti si voi cu ale voastre k si asa le are el pe ale lui.. ma rog.. de zis ,ar mai fi multe ,insa ,e mai bn sa va dati seama singuri k doar d’aia aveti creier..

  • deejaytiby 25 May 2010, 23:28

    @insanity:n ai treaba?

  • Greieras 26 May 2010, 01:36

    Ar trebui sa te amuzi, sa te distrezi cand vezi si prosti de astia…oricum sunt putini in proportie cu cei care te stimam si te respectam! Noi facem diferenta, ce zic cei multi conteaza, nu ce zic 2 handicapati ce se distreaza pe net la 20 de ani cum faceam eu la 5 ani cu telefonu fix cand sunam aiurea la nr din cartea de telefon si spuneam: Alo? Familia Gaina? Cocosul e acasa? Si inchideam si radeam. Dar era alta varsta, atata gandeam atunci…asa si astia…ce vrei de la ei?

  • insanity 26 May 2010, 04:01

    @deejaytiby. am suficienta treaba,insa ma jeneaza cand vad ceea ce vad si chiar simt nevoia sa ma exteriorizez k doar d aia sunt commenturi le’..

  • Tudor 26 May 2010, 08:23

    Mi-a placut ideea de a-i sterge comentariul si sa-i oferi un loc special pentru discutii – felicitari!

  • aia mik si faina :* 26 May 2010, 10:28

    lasa-i in pace Olix…
    prin ceea ce au facut au dovedit ca nu stiu sa aprecieze munca de calitate si facuta din placere, pt ascultatorii fideli ca si noi :D
    keep it cool… :)

  • katy 26 May 2010, 10:42

    daca iti spun ca omul respectiv din tg are ciuda pe tine pe ceea ce esti si ceea ce faci tu, el arechiar nimik din ce ai tu si cuda ii mare chiar nu trebuie sa ii bagi in seama ca daaca bagi tot prostu in seama nu rezolvi nimic, normal ca te-o deranjata ca o zis ca afce pipi pe treaba ta. Oameni de genu tot ai sa intalnesti tu doar trebuie sa intorci spatele sau posterioru si gata.tipu poate chiar ii ciuda tu esti tanar ai succes si el ii un vai si amar de el.viata merge inainte . sa ai parte de tot succesu din lume si sa fii fericit alaturi de ioana:)

  • 123 la perete stai 26 May 2010, 15:59

    @Olix
    Esti cam sensibil sincer sa fiu, ar trebui sa dai dovada de profesionalism la asftel de intamplari.
    Grow up
    Daca te consideri persoana publica.

  • deko 26 May 2010, 20:17

    Din pacate majoritatea oamenilor de succes din toate domeniile sant contestati, injurati si suspectati doar ca sunt romani, probabil daca erau straini erau altfel vazuti. Si inca cava e mai usor sa il contesti pe celalalt decat sa muncesi mai mult pentru a fi la fel de bun ca el,fii optimist si nu le da importanta

  • alina_tiri 26 May 2010, 20:23

    Lasa-i sa latre!Devii o persoana tot mai cunoscuta,e normal sa apara si dusmanii.Noi te apreciem si asta e important.Se vede si dupa nr mare de comentarii la post-ul asta. P.S.poate omu’ e frustrat,o fi prietena lui indragostita de tine?!Who knows? :)

  • Andreea 26 May 2010, 21:30

    Nu trebuie sa bagi in seama gurile rele. Faptul ca ai scris despre asta, i-ai facut “reclama” ca sa zic asa, el probabil asta vroia, sa se bage in seama si nu avea cu cine…mai bine il ignori. Din nefericire, invidia si rautatea oamenilor, depaseste frontierele luciditatii! :)
    Dar profit de faptul, ca ai mentionat “Targoviste”, pt a te intreba ceva, sper sa-mi raspunzi. :) Cand ati fost voi cu partydul la Targoviste, unde pot gasi mai multe poze de atunci, sau o inregistrare video, ceva, orice? Am gasit mai demult o singura poza. Mai multe nu exista? :)

  • Sinziana 27 May 2010, 16:16

    Oli da-le cu ignore! Ia vezi ca se gaseste la tub de 2 kile la magazin. :-) Nu deranjezi pe nimeni, ci mai mult de atat promovezi muzica, distractia si voia buna, lucru de admirat.

  • Dj Zet 27 May 2010, 17:23

    @ Alina Gadoiu ”Se spune ca doar atunci cand esti foarte barfit, iti poti da seama de adevarata valoare. Cat timp se vorbeste despre tine inseamna ca existi” … mare adevar, bravo ;) ps: salutari Olix :P

  • ALiN 27 May 2010, 23:57

    Nu ai niciun motiv sa il bagi in seama , pur si simplu e un invidios sau “asa a vrut muschii lui” . Keep up the good work ^^

  • ALiN 27 May 2010, 23:57

    Nu ai niciun motiv sa il bagi in seama , pur si simplu e un invidios sau “asa a vrut muschii lui” . Keep up the good work ^^

  • RazorX 28 May 2010, 00:38

    atat ii duce capul, de aia nu avanseaza tara asta, din cauza ca exista oameni ca astia.

  • Berbecali 28 May 2010, 08:38

    Olix suntem in romanica si pana nu moare capra vecinului nimeni nu este “listinit”.nu te uita in gura la toti paysanii de Db,care mananca cacao cand isi revin din mahmureala si au descoperit si ei calculatorul si internetul.

Post a comment