Top

Furt de indentitate #4

De cand am inceput sa ne plimbam cu Partydul KissFM prin tara am ajuns sa aflu ca cica am fost si am mixat prin tot felul de cluburi de prin tara! Interesant.

Cica de Pasti am mixat in M Club din Otelu-Rosu, cica s-a promovat evenimentul iar’ in seara respectiva mc-ul din club promova “dj olix in the mix”. Din pacate nu e prima data cand aud ca se intampla asta :( Sincer, imi pare rau ca s-a inchis clubul respectiv pentru ca-i pastea un proces.

Pentru ei, dar si pentru toti cei care se folosesc de numele Partydului KissFM pentru a induce oamenii in eroare am o dedicatie speciala pe tricoul pe care-l port astazi!

Ca sa nu fiti indusi in eroare inainte de a merge la o petrecere promovata sub numele “Partydul KissFM” ascultati KissFM (pentru ca zilnic promovam petrecerile la care urmeaza sa venim) sau intrati pe calendarul Partydului! De asemenea, nu ne confundati cu colegii nostri de la KissFM Craiova (DJ Safta si Mc Florin) care fac si ei “Petreceri KissFM” prin tara, cu toate ca si ei fac petreceri la fel de faine!

Partydul KissFM inseamna OLiX si Dan Fintescu sau Ovidiu – Who’s Your Daddy Stanescu!

later edit: va rugam ca daca auziti, vedeti, aflati despre cluburi care folosesc numele Partydul Kiss FM fara sa aiba acordul nostru sau fara legatura cu noi sa ne informati la partydul@kissfm.ro

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 26 April 2010, 13:01

    Furt de indentitate #4: De cand am inceput sa ne plimbam cu Partydul KissFM prin tara am ajuns sa aflu ca … http://www.olix.ro/2010/04/26/furt-de-in

  • natalia 26 April 2010, 16:01

    Profita de faptul ca va cunoaste o tara intreaga.
    Urat!

  • Adrinnana 26 April 2010, 13:03

    RT @OLiXbOLiX: Furt de indentitate #4: De cand am inceput sa ne plimbam cu Partydul KissFM prin tara am ajuns sa aflu ca … htt …

  • deejaytiby 26 April 2010, 16:05

    niste tigani,e incredibil unde se ajunge!ar trebui pedepsiti foarte aspru pt asemenea lucruri;))

  • tudor 26 April 2010, 16:07

    ce aiurea sa se folosesca de numele vostru:|
    am si eu un sfat pentru tine Olix: Spune pe post sa auda toata tara, sa verifice daca petrecerea e trecuta in calendarul oficial al partydului inainte sa mearga, iar daca e un fake sa iti scrie tie mail:)
    chiar sunt socat ca se intampla asaceva:|… Insa asta e romania:(

  • FREAKTUNING 26 April 2010, 13:25

    @OLiXbOLiX stii cum se zice: daca te copiaza/imita/fura identitatea INSEAMNA CA CONTEZI :)

  • aia mik si faina :* 26 April 2010, 16:32

    naspa :|

  • Dorina 26 April 2010, 16:56

    Hello, hello! Incep prin a spune ca imi place foarte mult de voi si va ascult cu drag la Kiss.. Eu am fost in acea seara in club si vreau sa-ti spun ca evenimentul nu a fost promovat de nimeni si niciunde in oras.. doar ca cei doi Dj (care sunt niste copii de vreo 19 – 20 de ani)se prosteau cand ziceau “Dj Olix in the mix”. A fost mai mult o joaca de-a lor, dar de aici pana a fi promovat evenimentul sau mai stiu eu ce e cam mult! Kisses! :-)

  • nashu_mare 26 April 2010, 18:27

    Hai, ma, ca noi stim ca tu mai mixezi si prin alte parti. Nu mai nega ca ai bagat manele in Otelu rosu!

  • nashu_mare 26 April 2010, 18:28

    Auzi, si cand te mai duci sa mixezi in Otelu Rosu sa imi dai si mie o dedicatie.

  • Tudor 26 April 2010, 18:59

    @nashu_mare: ce tare a fost duma cu manelele:))… nu cred ca olix suporta manelele:D

  • oana 26 April 2010, 19:14

    da ma cu siguranta a fost olix in ,,otelu rosu si a bagat manele” :)):))…si oare dc mai mixeaza la radio?ca ii plac manelele..=))
    ce gandire…splendid:)):))
    e culmea ma enerveaza
    lasa OLIX nu te supara;)
    te imbratisez>:D<

  • oana 26 April 2010, 19:19

    super tare tricoul..imi place:>:>
    =)):*

  • cristina 26 April 2010, 20:14

    este super tare tricoul…te tzuk olix:*:*:*

  • ionut 26 April 2010, 21:14

    Dupa cate stiu eu, pentru acest lucru se da amenda. Si mai este si respectul pierdut in fata celor care poarta aceste nume.
    Si cei care au spus ca Olix a bagat manele in Otelul-Rosu sa isi ia manelele si sa se stearga la f*****d cu ele.
    Olix nu ar mixa pe manele pt. ca alea te zgarie pe creier si iti polueaza auzul cu galgaiala manelistilror pe care nu putem decat sa ii numim COCALARI si niste OALE SPARTE!

  • Steff 26 April 2010, 22:51

    wow…:| urat de tot

    daca nu au nici o legatura…de ce se mai baga ? nu au cum sa isi faca reclama si trebuie sa isi creeze identitati false pentru a se face cunoscuti?

    nasol pt cei ca ei… ;)

  • alex 27 April 2010, 14:28

    olix eu chiar nu inteleg ce va alarmati asa tare pe tema asta …”olix in the mix” si “partidul kiss fm” sunt marca inregistrata?…poate ca MC-ul de acolo vroia sa faca putina atmosfera si a folosit textele voastre….SI NU UITATI ….VOI SUNTETI DJ DE RADIO SI ATAT…..mai ai mult pana la Dj de CLUB….!!!!….;)

  • alex 28 April 2010, 12:41

    da sunt din slatina dar nu am fost din cauza unor probleme…mi-as fi dorit sa fiu acolo dar nu s-a putut….si mi se pare normal sa vina lumea la showurile voastre pt ca totusi e vorba de KISS FM(cel mai ascultat radio din Romania), si consider ca e o “reclama” destul de puternica…si ca sa zic asa de ce nu va consider eu DJ de cluburi pt ca am auzit ca folositi anumite soft-uri pe un laptop sa va ajute la un mix bun(nu stiu sigur daca e foarte adevarat)….pt mine un DJ bun e acela care foloseste doar si doar ,playere(platane)+mixer….oricum imi cer scuze daca te-ai simtit deranjat de commentu’ meu…e doar parerea mea….SALUT !!!! SI BAFTA

  • alex 28 April 2010, 13:06

    @OLiX: da olix am citi si eram constient de lucrurile alea,doar ca aia e doar parerea mea….poate ca sunt eu mai invechit si nu ma adaptez la noua tehnologie(dar eu tot cu playerele sunt de acord si folosesc:D)….si e normal ca lumea din club sa n’aibe habar de ceea ce se intampla dupa pupitru,pt ca pe ei ii intereseaza doar ce muzica pui…nu si CUM o pui…si pe mn la fel ma intereseaza doar distractia lor cel mai mult(85%)….si mai putin cum mixez eu(15%)….;)

  • Andreea 28 April 2010, 20:27

    Exista un hi5 cu “Partydul”, sunteti voi, sau e cineva care se da drept? Sper sa-mi raspunzi, caci e foarte important. :)

  • Seba 5 May 2010, 19:28

    Cine profita ma de tine? :)) Ce crezi baiatule, ca esti singurul din lume pe care il cheama olix? ai inregistrat numele la osim? Hai ca prea te crezi vedeta. Putina modestie n-a omorat pe nimeni pana acum…

  • Tomck@t 7 May 2010, 00:58

    atunci bine :P

  • Valydell 5 January 2012, 18:25

    cind te inbeti si strici mixer ce inseamna?

  • Valydell 5 January 2012, 18:29

    tigani fac,incearca dar nu au valoare iar tu iai imitat.Hai pa.

Post a comment