Top

Club Desire Campina… Indezirabil

Iata un articol interesant scris de colegul Dan Fintescu:

Partydul Kiss FM a devenit, incet-incet, un brand de succes in industria de party din Romania. Din pacate nu scriu postul asta ca sa ne laud. Ci ca sa atrag atentia altor artisti, clientilor si potentialilor parterneri de afaceri ai Clubului Desire din Campina asupra seriozitatii si profesionalismului ce domnesc atotstapanitoare peste acest simpatic lacas de pierzanie.

In cele aproape 6 luni de turneu, Partydul Kiss FM nu a avut niciodata un conflict cu vreunul din cluburile in care s-a aflat. Atata vreme cat a depins de noi am fost acolo cand a trebuit, am facut treaba la cel mai bun standard posibil, am stat pana cand petrecerea s-a terminat sau se apropia de sfarsit. Asta este partea noastra. In partea clubului, printre altele, revine si cazarea noastra, timp de o noapte, in conditiile prestabilite. Si acum povestea:

La Desire in Campina veneam a doua oara. Era party de vineri, asadar fara transmisiune pe Kiss. Olix si-a terminat emisiunea si am gonit cei cativa kilometri pe DN1. Am ajuns la timp, am fost cazati la Pensiunea Bavaria, un loc simpatic, cu o receptionera primitoare. Automat am completat formularul de cazare, lucru pe care il pot face si cu ochii inchisi, dat fiind faptul ca nu cred ca am completat alt tipizat de mai multe ori in viata mea. Ne-am aruncat valizele in camera si ne-am repezit spre club, pentru ca nu voiam sa intarziem.

Am ajuns. Am facut party. A fost foarte ok. A doua zi dimineata, cu o halta in Bucuresti, am ajuns la Sibiu. Ei bine, surpriza a venit o saptamana mai tarziu, cand, pe adresa mea publica de mail, cea pe care o gasiti si aici pe blog, am primit o “instiintare” de la pensiunea unde fuseseram cazati, cum ca dl. Dan Dragan, managerul clubului Desire, care promisese ca va achita cazarea noastra, nu prea mai era de gasit. Puteam sa fiu roman si sa dau un delete elegant. Dar educatia primita acasa, corectitudinea scolii germane si niste bun-simt pe care, slava Domnului, am de unde sa-l mostenesc, m-a facut sa le raspund oamenilor astora. Le-am promis ca voi incerca, la randul meu, sa dau de dl. Dragan, care pana atunci fusese foarte usor de gasit. Ba mai mult, el era cel care ma cauta pentru tot felul de intrebari si rugaminti in privinta evenimentului care urma.

Deloc suprinzator, toate telefoanele erau inchise. Asa ca am luat calea oricarui muritor: am sunat la numarul public al clubului. Asa am tinut o vreme legatura, prin intermediari, ba cateodata facandu-mi-se chiar hatarul de a mi se raspunde personal la telefon, cu dl. Dragan, care ma asigura ca in cel mult 24 de ore va achita suma catre pensiune. O saptamana mai tarziu, Pensiunea Bavaria a abandonat asteptarea, m-a facturat pe mine, ca doar eu completasem formularul, si gata. Si uite-asa mi-am platit eu cazarea in Campina, desi nu-mi facusem, eu personal, drum pe acolo, ci fusesem invitat.

De fapt nu gata. Mai am doua lucruri sa va spun:

1) Partydul Kiss FM nu va mai merge NICIODATA in Club Desire din Campina si isi sfatuieste toti membrii si toti prietenii sa faca la fel. In ceea ce priveste alti artisti ce sunt invitati acolo, va sfatuim sa le imitati pe colegele noastre care indeplinesc cu mai mult sau mai putin talent cea mai veche meserie de pe Pamant si sa cereti banii inainte.

2) Suma pentru care dl. Dan Dragan, ilustrissim manager si iscusit om de afaceri la Clubul Desire din Campina, a preferat sa isi vare romaneste tartacuta intre umeri se ridica la astronomicul  numar de… de…. 273 de RON. Halal.

Daca doriti sa transmiteti un mesaj clubului Desire, o puteti face aici.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 22 April 2010, 12:49

    Club Desire Campina… Indezirabil: Iata un articol interesant scris de colegul Dan Fintescu:
    Partydul Kiss … http://www.olix.ro/2010/04/22/club-desir

  • val3ron 22 April 2010, 13:14

    @OLiXbOLiX sunt foarte multi manegeri de cluburi de 2 lei, omul isi poate lua teapa o singura data apoi se duce buhu… bafta in continuare

  • KornNT 22 April 2010, 16:15

    Sa le fie rusine.

  • Andrei 22 April 2010, 16:16

    am fost si eu prezent in club desire la prima voastra oprire acolo si a fost super party ca de obicei.imi pare rau ca mai sunt astfel de oameni in tara asta ,care pentru exorbitanta suma de 273 de lei se dau la fund.sper sa veniti si la mine in orasul natal la calafat:d.sa o tine-ti tot asa:-bd

  • alexandra 22 April 2010, 18:15

    urat din partea patronilor de la club Desire,,,dak tot vor sa aibe clienti,,si sa aiba artisti kre sunt foarte indragiti de toate persoanele din lume,,,ar trebui sa fie cu capul pe umeri,,nu sa isi bata joc de munca unor oameni care muncesc cinstit,,,,,imi pare rau ca a-ti patit voi asa cv :( :(

  • Dj Dark 22 April 2010, 19:08

    Foarte urat din partea patronului , lipsa de profesionalizm + de omenie … noroc ca mai sunt persoane ca voi sincer…Aveti grija !

  • DarK JoKeR 22 April 2010, 19:27

    Doamne pentru cativa bani nu s-a indurat…In fond,sunt sigur ca a meritat.Merita ce doriti sa faceti[ma refer sa nu mai mergeti acolo niciodata].Poate vor realiza ca au facut o greseala

  • natalia 22 April 2010, 20:56

    Cu siguranta, dupa aceasta intamplare, cei de la club, vor avea mult de pierdut. Imi pare foarte rau, pentru cele intamplate si sper sa nu se mai repete.

  • adrian 22 April 2010, 23:18

    urat moment, da-n romanica se intampla multe si dese. E bine ca ai ce povesti nepotilor.

  • insanity 23 April 2010, 14:55

    sincer, nu ma mira absolut nimic.. este vorba de romania,tara tuturor posibilitatilor unde nesimtirea, injosirea si prostia sunt printre primele adjective care iti vin in minte cand te gandesti la patria natala fara vlaga,fara ..nimic.. people’!! cu astfel de specimene ,precautie la greu si atentie pe viitor desigur. pana la urma din greseli invatam cel mai bn si realizam la fel de bn pe propia experienta.. asta e !..sella vi’ .. peace

  • Bogdan 23 April 2010, 18:37

    Imi pare rau pentru cele intamplate…sper sa nu aveti o parere proasta despre Campina si oamenii de aici din cauza unui idiot. Eu unul nu voi mai merge niciodata la desire. Bine ca nu ati stat mai mult la Bavaria…va trezeati ca ramaneti fara haine sau ce mai lasati prin camera, cum a patit un italian.

  • Razvan 23 April 2010, 19:35

    Foarte frumos din partea lui.Asa se procedeaza mai nou cu oamenii care ii aduc zeci/sute de milioane?Pentru ca intr-o vineri/sambata normala in club “Dizaiar” daca sunt 30-40 de persoane se poate spune ca este “aglomerat”, in schimb, in cele 2 zile in care ati fost voi acolo (sambata cand a fost on-air si vineri off-air) clubul a fost full, de unde rezulta si o consumatie destul de mare si destul de satisfacatoare.Din acele multe milioane, cat inseamna 300 de lei (aproximatie)? Un nimic?Din toata treaba asta rezulta ca dl.Dan Dragan = un om de nimic?

  • Mc Giany 23 April 2010, 21:43

    Si noi (Dj Nick & Mc Giany) am avut probleme cu acest ‘manager’ . Stabilisem data evenimentului , facusem afisele (pe propria noastra cheltuiala) si urma sa primim avansul . Dar pana in data desfasurarii evenimentului avansul nu ajunsese inca . Si am refuzat sa ne prezentam acolo . Bine ca nu am facut-o . Ma asteptam sa ‘luam in brate o prea frumoasa teapa’

    Mare grija pe viitor tuturor

    Norok ;)

  • ANGELICA 24 April 2010, 18:40

    SA II FIE RUSINE!!ASTA NU SE POATE NUMI “OM”..E UN GUNOI…IMI PARE FFFF RAU PTR CE VI S-A INTAMPLAT…SPER SA MAI VENITI MACAR PRIN BREAZA,IN “CLUB ICE”,..UITATI DE “DESIRE”..VA ASTEPTAM CU MARE DRAG,…KISS FM E CEL MAI TARE.VA PUP.BAFTA

  • Steff 26 April 2010, 22:56

    pffff :))…=))…nici 300 d ron…si voi munciti acolo 4 ore pt ce ?:))

  • Andra 28 April 2010, 17:31

    @Razvan:

    30 – 40 persoane…..esti amabil, du-te in cursul saptamanii sa vezi aglomeratie

  • roxana CREATZA 28 April 2010, 21:34

    ce om de nimic…..nu-i de mirare k au adus lautari…… oricum voi sunteti cei mai tari si sper sa nu vii se mai intample asa ceva….

  • Razvan 11 May 2010, 01:12

    @Andra
    As vrea sa ajung, dar sunt la bucuresti la facultate :-B :) Oricum stiu ca e pustiu, multi din prietenii mei (pot spune chiar foarte multi) clienti fideli fiind ai clubului au incetat a se mai duce in Desire, de ce?Din acelasi motiv din care nici Partydul nu mai merge(au fost arsi la bani,note incarcate, discutii aprinse aiurea, etc)

  • Catinca Cristian 19 September 2010, 16:31

    Pacat de unele localuri din Campina care arata bine si ca sunt conduse de niste bisnitari cu scoala facuta la Id.Cam asa sunt asa-zisii patroni de carton din Campina,oameni ce se cred onesti si intelectuali.Rusine

Post a comment