Top

Apa ucide

Nu beti apa de oriunde si nu de la robinet! Apa nefiltrata ucide peste 8 milioane de oameni anual!

Stiati?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiXbOLiX 22 April 2010, 03:55

    Apa ucide: Nu beti apa de oriunde si nu de la robinet! Apa nefiltrata ucide peste 8 milioane de oameni anu… http://www.olix.ro/2010/04/22/apa-ucide/

  • OLiXbOLiX 22 April 2010, 05:15

    @InnOcente corect :)

  • InnOcente 22 April 2010, 03:59

    @OLiXbOLiX Mulţi sunt în Africa :P

  • InnOcente 22 April 2010, 04:01

    @OLiXbOLiX Îmi place promovarea

  • Victor 22 April 2010, 08:22

    Tehnica moderna detine mijloacele cele maieficiente de a capta atentia tinerilor.
    ,,Apa este cel mai neglijat nutrient în dieta noastră, dar unul dintre cele mai vitale“ Kelly Barton
    Este moral, uman, normal sa impartasesti celorlalti din invataturile tale.

  • natalia 22 April 2010, 09:48

    Da, asa e! De-aia de foarte mult timp, beau apa plata.

  • aia mik si faina :* 22 April 2010, 09:50

    naspa :(
    faina campania lor…prinde la public

  • Razvan 22 April 2010, 13:34

    Eu oricum nu beam apa de la robinet, dar nu din acest motiv.Exista o vorba: Nu beti apa de la robinet, pestii fac sex in ea :))

  • dami 22 April 2010, 14:42

    da,asa e.

    cam de o luna am venit din Egipt…si chiar inteleg ce vrei sa spui.adica acolo iti era frica sa bei ceva neambalat pt ca apele din Cairo sunt super ultra mega poluate..si nu stii cum iti ajunge apa aia la robinet.

    vis a vis de clip… e ft tare!

  • dami 22 April 2010, 14:43

    n`am specificat..si nu se stie cat de bine`i filtrata sau in unele cazuri daca e.. srry:”>

  • marius 22 April 2010, 19:22

    apa nu e singurul lucru care ucide anual oameni … tot ce consumam e industrializat ceea ce implica multe riscuri … si painea e otravita (cu E-uri – nu euro)

  • Victor 22 April 2010, 23:50

    Nu apa ucide ci indiferenta noastra si modesta implicare a autoritatilor privind asigurarea unor servicii de calitate.
    Apa pe care o avem, apa pe care o bem.

    Este potabila ?

    Va preocupa ce fel de apa beti ? ? ?

    1. Apa de acasa, de la robinet, primita prin grija autoritatilor din reteaua centralizata.

    – este potabila sau nu ?

    – aveti acces la analizele efectuate de operatorul zonal ?

    – o primiti 24 / 24 sau nu ?

    – o recomandati pentru consum sau nu ?

    2. Apa de acasa, din sarsa proprie( fantana, fantana cu hidrofor).

    – este potabila sau nu ?

    – daca nu, care sunt cauzele ?

    – la ce interval de timp repetati analizele ?(continuarea pe http://www.apapentrutoti.ro)

  • HellBoy 26 April 2010, 14:30

    Nu stiam :|. Sper sa nu mor din cauza asta O.o :)).

  • Victor 28 April 2010, 23:13

    @HellBoy: Daca vei persevera sa bei apa de la robinet fara a cunoste calitatea acesteia, te vei convinge singur.

    Cand apa din corp este murdara, ce se intampla?

    Celulele comunica printr-un system de tip bio-laser. Exista un tip de apa in interiorul celulei si alt tip de apa in afara ei. Schimbul intre acestea purifica celula si o ajuta sa functioneze corect. Daca nu bem apa regulat, celulele se intoxica. Cand membrana unei celule nu este bine hidratata, corpul declanseaza un mecanism de urgenta, ca forma de aparare si de hidratare.continuarea pe http://www.apapentrutoti.ro/main/?p=306

  • Victor 28 April 2010, 23:21

    @natalia: Este important sa ne preocupe ce apa primim(buletine de analiza) si pentru ce platim.
    Nu este suficient ca sa ne ferim sa bem apa de la robinet daca nu suntem siguri daca aceasta este potabila ci si apa pe care o folosim la preparaea hranei zilnice sa fie de calitate.

Post a comment