Top

O zi intr-un New York in miniatura

Am gasit la piticu un video foooarte tare! Initial am crezut ca e chiar filmat in miniatura, in schimb totul e pe bune dar e facut in asa fel incat sa para in miniatura! Foarte tare si fooarte misto lucrat!

Daca aveti un sistem bun va recomand sa vedeti videoul pe siteul vimeo la calitate HD si pe fullscreen! Astept pareri :)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.Dragos 19 April 2010, 12:01

    E real dar e filmat cu un obiectiv Tilt&shift si astfel da senzatia ca e in miniatura totul. Superb filmuletul !

  • natalia 19 April 2010, 12:23

    E foarte frumos! :)

  • insanity 19 April 2010, 14:44

    foarte tare frate !! e foarte original si perfect in acelasi timp.. tipu’ e bestial si iti poti da seama k nu e facut de un roman..; ce i drept doar un american e capabil de asa ceva ; in romania nu se pune accent decat pe pitipoancele daunatoare si programe in prostie de scandaluri.. prin urmare dragi romani luati aminte,aveti un exemplu de exceptie demn de urmat. bravo olix, ai descoperit ceva intr adevar interesant. sa ti mentii naravul’ — hai bafta. peace

  • Dj Dark 19 April 2010, 15:30

    Foarte tare ideea :) imi place ca totul e facut cu stil

  • RazorX 19 April 2010, 16:27

    absolut tare! initial am cazut in plasa pana m-am prins k e real :P …foarte fain! unii au prea mult timp liber si multa imaginatie.
    Astept sa vad si un Bucuresti in miniatura( poate e mai curat asa) :)

  • aia mik si faina :* 19 April 2010, 16:38

    super fain! am si io, dar niste poze facute in genu asta…
    is chiar ca lumea :D
    filmulet de nota 10 :)

  • RazorX 19 April 2010, 16:41

    @A.Dragos: nu e filmat! zice chiar autorul filmuletzului:” This was shot on a Nikon D3 as a series of stills, and all the movement (except where we follow the digger, I moved the camera there) and DOF was done in post.” …iar apoi un coment la ce a zis el:” Did this take you months and months? Or years??”
    Deci sunt poze succezive de rezolutie mare. Chiar autorul mai da un link pt explicatii:” Please see bit.ly/aFmaPZ for more information.”

  • dami 19 April 2010, 21:13

    interesantos:>

  • dami 19 April 2010, 21:19

    asa OLIX, asa vorbeste :)) despre ce se intampla la tine pe blog.

    btw,chiar mi`a placut Cerul, de la Proconsul:-< mi`a rascolit niste amintiri… dar whatever;))

  • Anca 19 April 2010, 22:00

    Am ramas”:|” atunci cand am vazut filmuletzul.Nu am cuvinte..prea tare!!

  • Szpisjak Cristian 19 April 2010, 22:13

    Foarte foarte tare filmuletu :)

  • Sszecret 19 April 2010, 22:24

    Foarte tare! Sunt fanul aluia care a facut filmuletul :)

  • scorpynikky88 19 April 2010, 23:15

    e bestial filmuletul!!!oare cat ce mult i-a luat tipului/echipei sa faca acest filmulet?
    e foarte interesant…
    dak ar fi toate orasele, lumea asta pe care traiam poate ar avea o viata mai mare si nu ar mai fi atatea calamitati…

  • Oana 20 April 2010, 09:04

    superb :X am vezut ca melodia e cantata de Humans dar care e titlul cantecului?

  • Delia 21 April 2010, 15:56

    Foarte interesant filmuletul.Am vazut o animatie la fel de asemanatoare, si tipei care a facut-o i-a luat cam 4 ani sa o faca.

Post a comment