Top

Hi-Q – Ice of You

Astazi pe monden.info s-a lansat in premiera noul single Hi-Q – “Ice of You” pe care va invit sa-l ascultati mai jos!

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=d4mGWNCZi2c

Prima data cand am auzit piesa asta (acum ceva timp) n-am recunoscut din prima ca sunt Hi-Q! Vineri am testat piesa si in club si lumea a reactionat bine pe ea, dar s-a dansat pe ea ca pe o balada :) Pe radiouri sunt sigur ca va prinde foarte bine vara asta, dar pentru club e nevoie de un remix bun!

Voua cum vi se pare?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 13 April 2010, 18:17

    Aseara, cand am ascultat teaser-ul pe monden.info, nu-mi ai aminteam unde am auzit-o pentru prima data. :)) Dar acum stiu. :))
    Imi place! :)

  • Daniela 13 April 2010, 18:49

    Si cine e vocea? Tot Ania?

  • rares 13 April 2010, 18:54

    ai dreptate olix pt club e nevoie de un rmx bun…. cine stie poate il faci chiar tu :P…daca nu astept unul de la dj jonnessey ;)

  • Florin Grozea 13 April 2010, 19:06

    La refren cântă Georgiana și Viky (cele două backing vocals găsite prin campania ’Bună dimineața, te succes’ de la Neatza cu Răzvan și Dani).

  • Daniela 13 April 2010, 19:07

    Lasa ca vad eu sambata exact cine e…ca am auzit ca vin in Cj \:D/

  • rares 13 April 2010, 19:09

    @olix ok atunci sa fie jonnessey ca el sigur se pricepe :D

  • DeejayREtardChild 13 April 2010, 19:43

    [edit by OLiX] cand o sa comentezi cu o adresa de mail valida si iti vei sustine si acuzatiile probabil nu am sa cenzurez comentariile tale de 2 bani

  • WaLy 13 April 2010, 20:10

    Cum ai spus si tu ai trebuie un remix bun , sincer mai aveam putin si adormeam.
    Iar piesa parca nu mai e la fel de buna ca “Lose you” , acum daca aveam o gura mai rea as fi spus ca daca a plecat Anya nu mai sunt la fel de buni , dar nu o sa spun asta :))

  • RazorX 13 April 2010, 20:21

    nu e deloc inspirata melodia …ca atare nu-mi place … ma asteptam la mai mult de la HI-Q.

  • Da, ma ascund in spatele unui nick 13 April 2010, 20:44

    O intrebare cat se poate de seriosa, piesa asta e pe bune? Chiar e urmatorul single? Nu serios, nu se face misto de noi? Nu stiu de ce, dar BRUSC,mi-a zburat mintea la o veche piesa care spunea: ROMANIA, TREZESTE-TE!!!! Cum poate fi rpomovata o asemenea piesa? Chiar intreb, cum? Fratilor, pe bune, voi va bateti joc si de ultima farma de toleanta de care as mai putea da dovada. JISAAAAZ!!!!!

  • DIANA 13 April 2010, 23:41

    IMI PLACE PIESA.E FAINA

  • Da, ma ascund in spatele unui nick 14 April 2010, 01:06

    @OLiX: Bun, scrisesem un reply kilometric in care incercam sa-ti demonstrez argumentat ca te inseli, ca industria asta se duce pe rapa, poporul roman e incult, cand, mi-am dat seama de o treaba. De fapt, acest “single” este doar o mutare pe tabla de sah, o “manevra” de marketing. Imi amintesc ca recent am prins o barfa cum ca George Hora croseteaza un hit… Daca este asa, inseamna ca Mr. Florin isi merita aplauzele mele. Daca nu este asa, ei bine, am sa revin sa comentez negativ. :))

  • Florin Grozea 14 April 2010, 01:23

    Celui care se ascunde: fiecare zi din viața noastră este o mutare pe marea tablă de șah a destinului.
    Ce legătură transcedentală și subtilă ai găsit între Hora și single-ul acesta?

  • Julia 14 April 2010, 16:34

    imi place! suna chiar bine!

  • Salto-AngeL 14 April 2010, 18:27

    Minunata! :). Cui nu-i place sa isi astupe urechile. Dupa o furtuna de mix-uri merge si o piesa lenta :D

  • Ciubotaru Amalia 15 April 2010, 20:48

    piesa lasa de dorit :)

  • Florin Grozea 29 April 2010, 16:19

    Ascultați și primul remix oficial realizat de Claudio Cristo:
    http://www.hiq.ro/blog/florin/2010/04/26/hi-q-ice-of-you-claudio-cristo-remix