Top

Bal mascat?

In fiecare week-end strabat tara in lung si-n lat si petrec cel putin 8 ore/week-end in cluburi, iar acolo cand ma uit la unele fete am impresia ca am venit la un bal mascat. Vad unele fete machiate atat de strident incat pur si simplu nu ma pot uita la ele. Oare ele pot? Oare ele se uita in oglinda cand pleaca de acasa? Problema e ca la “lumina” din club ele arata destul de bine, dar cand le duci intr-o incapere intr-adevar iluminata iti vine sa o iei la fuga.

Ok, asta-i problema cu fetele in cluburi, dar mai nasol e cand vezi fetele astea machiate asa strident intr-o zi de marti cand te duci linistit la job sau la o cafenea din centrul orasului.

De ce atata machiaj? E greu sa incerci sa fi naturala? Oare barbatilor le plac asa mult falsurile?

O fata cu foarte mult machiaj nu mai e ea pan’ la urma, nu? E un fake, un fals, un .. produs care pentru moment te atrage, dar daca stai mai bine sa te gandesti iti dai seama ca in spatele produsului se afla altceva.. ceva la care nu te astepti.

Sincer as prefera sa vad fete cat mai naturale sau machiate cat mai simplu si cat mai aproape de natural. Sunt fanul lucrurilor naturale si nu pot sa-mi dau seama care-s barbatii aia care vor o femeie machiata exagerat, cu sani falsi, buze false samd.

Dumnezeu nu face oameni urati, ci doar viziunea noastra este deformata. Oricum am arata ne gasim jumatate pan’ la urma ;)

Voi ce parere aveti? Va plac fetele machiate strident, va place sa vedeti putin machiaj pe ele sau preferati naturalul 100%? Va invit de asemenea sa votati in poll-ul din sidebar!

Acest articol face parte din campania “Nivea pentru frumusetea naturala”.

Daca sunteti si voi pentru frumusetea naturala va invit sa luati badge-ul din dreapta si sa-l puneti si pe blogurile voastre!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • sorin 7 April 2010, 10:49

    Nu-mi plac fetele/femeile machiate strident si cu multa pudra si alte minunatii. Un prieten are o vorba “femeia frumoasa este cea care-ti place cand se trezeste dimineata din somn”

  • miriam 7 April 2010, 11:57

    eh…un pic de machiaj discret nu strica…dar discret. Da?

  • natalia 7 April 2010, 10:59

    Sincera sa fiu, nici mie nu-mi plac fetele machiate strident.
    Eu nu ma machez si asta nu din cauza problemelor cu ochii, ci pentru simplul fapt ca nu-mi place, vreau sa fiu cat mai naturala.

  • Bogdan 7 April 2010, 11:47

    Nu-mi plac fetele alea machiate strident si oricum n-am priza la ele :))

  • Cip 7 April 2010, 11:48

    Thumbs up :D

  • denisa 7 April 2010, 13:27

    mai am vzut atatea fete machiate strident si mai ales vedetele.Mai si pana la urma poate ca asa le place sa se macheze.Si pana la urma orice fata/femeie se macheaza c sa arate bine si eu ma machez dar nu asa strident si nici nu imi place.

  • maya 7 April 2010, 14:40

    in club sa zicem ca merge.cum zici si tu acolo arata bine.
    probabil ele cred ca ascund anumite imperfectiuni asa.si cum sunt asa multe deja le pare normal

  • Laura 7 April 2010, 14:43

    In urma cercetarilor rezulta ca acum barbatilor le plac mai mult fetele machiate decat cele naturale. Insa asta nu e un lucru de judecat, e pur si simplu stilul, gustul, dorinta de a fi placute de ceilalti. Unele fete devin dependente de machiaj sau fond de ten si nu pot nici macar sa duca gunoiul daca nu sunt machiate. E o chestiune personala dar in acelasi timp e un lucru ce tine de simtul estetic si stilul tau!

  • Laura 7 April 2010, 14:46

    aaa.. si apropo ne plac subiectele astea in care ne ceri parerea! E foarte fain

  • Andreea 7 April 2010, 15:03

    Da, intr-adevar, naturaletea primeaza!
    Dar poate cine stie, unele fete vor sa o imite pe Lady Gaga, ce zici? ;) :D :))))))

  • Bogdan 7 April 2010, 15:36

    ce fete? alea de 5 ani ? gen fata unui coleg care-l dispera sa-i cumpere boxeri domle ca ai lui Gaga :))

  • Florian Gabriel 7 April 2010, 18:42

    fata cea mai frumoasa este fata care nu se machiaza;”originalul”:)), fata naturala de care te poti indragosti cu incredere;), deci intotdeauna voi fi contra machiajului, pentru ca nu da bn;)peace! %-(

  • Leasu Daniel 7 April 2010, 19:15

    Asta e peste tot nu doar in cluburi….

  • oana 7 April 2010, 19:30

    bal mascat:)):)) buna asta;));))

    un pic de machiaj nu strica niciodata dar sa nu incepi sa pui o tona de var pe tine:)):))

    si eu ma machiez recunosc dar nu in exces;));))

  • DJ BIGICE 7 April 2010, 19:54

    Mie imi plac femeile naturale. Daca se poate si la caracter …

  • peteri katy 7 April 2010, 23:01

    o fata frumoasa k adevarat este atunci cand se trezeste dimineta si se spala pe fata atunci ii naturala si iti dai seama daca e frumoasa k adevarat nu k falsuri

  • peteri katy 7 April 2010, 23:06

    si machiajurile is facute sa ascunda imperfectiunile dar la fetele de varsta mea chiar nu ii cazu k la 20 de ani sa iti pui kila de rigips pe fata pe urma sa dai k spaclu =))

  • insanity 15 April 2010, 15:52

    cine va mai intelege fratilor!! lasati o balta cu metaforele astea!.. fiecare e liber sa si aplice ce vrea pe propiul ten sau oriunde vor ei/ele.. pana una’alta nu doar specia numita ‘femeie’foloseste make-up sau alte prostii,ci si barbatii;asa k nu va mai dati ceea ce nu sunteti de fapt.traim in romania unde nimic nu este surprinzator cand vine vorba de falsitati plus prostie la greu.si k sa termin,o tipa naturala in cluburi,n ai sa gasesti niciodata d nul olix,asa k nu mai visa la chestii imposibile .dk vrei naturalete caut o in natura. si nu va obliga nimeni sa priviti acele persoane care sunt varuite’ cum le spuneti voi .. fiecare traieste cum vrea si se varuieste’ cat vrea doar k asa i s a ridicat firul de par din cap..si care i problema)))!!! ps.si nu mai pun in discutie parfumul folosit excesiv care e si mai tragic….

  • DJ BIGICE 15 April 2010, 16:40

    @insanity. Nimeni nu a spus ca va priveste. Toti spun, ca deranjati, mediu inconjurator. Adica voi si gunoaiele de la periferia orasul!
    Si data viitoare. Cand vrei sa intri intr-o discutie, trebuie sa te prezinti. Adica sa complectezi formularul electronic. Cu date reale!. Asta este o alta regula de bun simt, intr-o socializare.
    Presupun ca esti o falsitate de femei ca multe altele.
    Deci, “relax baby”.
    Si mai ceva folositor pentru tine. Foloseste “gelul de dush” in loc de Parfum. Regula de 3 simpla ;)
    Curat, parfumat, respectat.
    Dar na, asta la unele femei nu intra in cei 7 ani de acasa.
    Aveti noroc voi unele femei, ca sunt barbati care nu au mai vazut de mult “P****” si aia va pica in plasa!

    Sunt multe de zis despre genul asta de femei …

    Oricand sunt dispus sa va ajut, sa va duc pe calea cea buna. Cu respect pentru oameni. Nu conteaza sexul. Am spus Oameni! ^:)^

  • insanity 16 April 2010, 02:15

    dj bigice.o singura clarificare:ai interpretat total gresit ce am zis eu; citeste mai bine si poate vei intelege faptul k te grabesti sa tragi concluzii destul de pripite si tampite in acelasi timp.. dk vrei sa pari destept incearca altfel k asa plutesti intr o irealitate.. wake up man!!!u are not cool,not like that!..whatever..ne place sa iesim in evidenta’incerc sa te cred, insa aici ne spunem doar punctul de vedere si atat.

Post a comment