Top

KissFM e din nou cel mai ascultat radio din Romania!

Conform valului de audiente nr3 pe anul 2009 KissFM este din nou cel mai ascultat post de radio din Romania si pentru asta va multumim!

Iata mai jos posturile de radio aranjate in ordinea numarului de ascultatori

(as aprecia daca cei care ar prelua imaginea de mai sus ar mentiona si sursa, pentru ca n-am muncit degeaba 20 de min la excelul de mai sus)

via audienta-radio.ro

later edit:

Felicitari Serban, Raluca, Lucian!! Felicitari colegilor dj, managementului, productiei, marketingului, vanzarilor, tehnicului, dar si colegilor din tara care sunt acolo pe pozitii si fac treaba foarte buna! Felicitari si voua pentru ca ne ascultati!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Petru 8 February 2010, 10:41

    Felicitari pentru aproape detronarea ZU-ului. A fost nevoie de ceva munca, dar pana la urma ati reusit. Inca o data, felicitari.

  • natalia 8 February 2010, 10:01

    Felicitaari! :)

  • Gaby 8 February 2010, 10:22

    bineinteles oricum sondajele astea nu releva deloc realitatea, nu ma mira dak lumea prefera scandalu de la otv s-au antena 1 nu ma mira k lumea asculta muzica de 2 bani a voastra si a radio zu puza pe heavy rotation la 60de min pacat k nu a castigat cine trebuias si cum ati sarit voi in sus acum o perioada knd europa era pe primu loc knd era marja de eroare de nush cat asa e si acum de vro 2000 si ar iesii 2 radiouri pe loc 1 sondajele astea sunt mincinoase defiecare data knd au fost facute pe national iesea europa pe primu loc si rra dar vad k acum fac numai urban

  • Alex 8 February 2010, 10:24

    graficul e facut in excel, ca nu imi dau seama :)

  • 1acolo 8 February 2010, 10:30

    E concursul Kiss Cash și asculta lumea ca sa câștige ceva :D Muzica de la Kiss e aceeași,nimic nou,poate în emisiunile unde se mixează live sa mai apară ceva nou.

  • Mihai 8 February 2010, 10:33

    Felicitari KissFm si tuturor oamenilor care fac parte din KissFm!Cel mai bun si cel mai ascultat radio din Romania.Bravo!Se Stiieeeee!!!:))=))

  • Gaby 8 February 2010, 10:34

    olix poti sa stergi comentariu dar kissfm si radio zu nu am cuvinte de ce nu a iesit profm pe locu1 pentru ca are bun simt cum difuzeaza piesele nu ca voi acceasi mel la 2 -3ore oricum nu ascult kissfm si nici radiozu radiourile mele de suflet sunt ProFM si Radio 21

  • alexkiss 8 February 2010, 10:48

    Felicitari KISS FM se vede o munca de 7 ani care incepe sa dea roade sa cum sa intamplat si in vara audientele nu mint, fie ca melodiile se repeta de doua trei ori pe zi asta se intampla cam pe la toate radiourile . Oricum CEA MAI BUNA MUZICA SE ASCULTA FARA DISCUTIE LA KISS FM :D :D

  • Gaby 8 February 2010, 10:49

    nu zic k profm s-au radio21 nu au heavy rotation dar parca mai dau si o mel foarte ok pe care voi nu o prea dati voi va limitati la cateva mel kat despre fench kiss e pierdere de timp noaptea sa asculti ascultam intr-o vreme la voi pana cand nu ma mai trezeam ce ma intereseaza pe mine ce probleme au alti prefer sa ascult driftul de noapte dak stam sa ne gandim u ai plecat tot de la profm timisoara ca si niko craciunescu niko are cea mai tare voce din fm romanesc si de la voi park sa zic alice in schimb andreea berghea o consider o isterica cum vorbeste

  • Gaby 8 February 2010, 10:58

    da dar la radio21 ascult imnurile liberty parade si alte mel doar la ei si mel pe care doar la ei si profm dar mai rar, si totusi imi pare rau ca sunt foarte multe posturi gen chr radiozu a dezechilibrat mult posturile in favoare sau in defavoare ii urasc foarte mult pe morar si buzdugan ce au facut din cate stiu eu radio21 a avut parteneriat cu prima tv prin 2002 park cu liberty parade imi placea acum dak erau doar 2 posturi de radio chr profm si radio21 dak era si acum cu prima tv parteneriat era super, nu am nimic cu voi dar nu imi place kissfm prima tv chiar mi se pare o telev de nota 10

  • Petru 8 February 2010, 11:59

    Iulian, diferenta se incadreza in marja de eroare. Marja este de +/- 2,2% dintr-un total de 968,1, iar asta inseamna 21,29. Intre Kiss si Zu exista o diferenta de 1,9. Mi se pare mie sau marja de eroare este cu mult mai mare decat diferenta aceasta?

    Poate am calculat gresit.

    PS: m-am referit la cifrele pe Bucuresti. Scuze, am uitat sa precizez.

  • Stefan 8 February 2010, 11:01

    Bai Gaby, da’ pt un tip care se lauda ca nu asculta Kiss, vad ca stii destul de multe despre piese si heavy rotation :)) Sa nu ma intelegi gresit: STIU ca si frustratii trebuie sa coexiste cu noi, ceilalti! ;)
    BRAVO Kiss!

  • Gaby 8 February 2010, 11:06

    stiu foarte multe din toate televiziunile si radiourile

  • Iulian 8 February 2010, 11:06

    Media pe tara iese asa:
    Kiss FM – 30.000 pe oras
    ZU – 40.000 pe oras

    Daca aveati acelasi numar de frecvente cred ca iti dai seama ce rezultate ar fi iesit, nu ?
    Un calcul de bun simt demonstreaza ca lucrurile, in tara, in orasele in care exista si Kiss si ZU, stau exact ca pe Bucuresti.

  • Gaby 8 February 2010, 11:08

    knd o exista alta metda de masurare a audientei atunci o sa cred dar nu cu sondaje dak era cum e in televiziuni masurarea era altceva ce eu nu am participat la multe sondaje care iti da bani si am raspuns la vrajeala poate uni nici nu asculta radio dar zic si ei ce radio l-au auzit pe la tv mai des

  • Iulian 8 February 2010, 11:09

    @ Petru:
    Detronat unde ? Cititul e greu, nu-i asa ?

  • Gaby 8 February 2010, 11:18

    da asa e voi aveti acoperire in toate judetele europa fm si infopro nu are acoperire in covasna respectiv tulcea dar infopro degeaba are acoperire k audienta nu are voi aveti 56 park de stati asta asa e, 21 are vro 43 sau 44 de stati profm are vro 30 de stati

  • Gaby 8 February 2010, 11:24

    apropo ati copiat de la radio21 concursul nascut castigator la scurt timp dupa ce l-au lansat ei si a copiat si profm ceva dar asta e, multe radiouri au copiat de la 21 foarte multe lucruri radio21 are vro 14 ani si profm ,deci cam ei au dat startul radioului romesc in romania care mai sunt si acum pe piata nu cum se lauda una de la magic fm k eu au fost primu radio din romania o fi fost pe frecventele contact sau uni plus eu stiu dar important e de cand a aparut kissfm nu ce a fost contact si alti inainte si se lauda pe istoria lui contact si star sau alti

  • Stefan 8 February 2010, 12:21

    Olix, te rugam mult, nu-l “cenzura” pe Gaby! Am pierde un tip prea tare! Lasa-l sa ne mai explice el cate ceva :)) Glumeam!!! Sterge-l, baneaza-l… e plictisitor de frustrat! Pe bune!

  • Stefan 8 February 2010, 12:24

    Propun si un mic concurs, cu acordul lui Olix: cate clase credeti ca are Gaby? Judecand dupa cum scrie cel putin! :)

  • denisa 8 February 2010, 12:39

    felicitari pentru ca ati ajus pe locul 1 si tinetio tot asa .Sunteti cei mai tari.

  • marsiliaLOVEkiss 8 February 2010, 14:06

    dak nu erai tu…eram varza

  • cristi din lugoj:) 8 February 2010, 14:20

    Felicitari kiss fm:).Desi tot am criticat faptul ca repetati aceasi melodie de 3 ori pe zi,trebuie sa recunosc ca acest post de radio a castigat datorita faptului ca nu a facut niste miscari neinspirate(vezi21).Eu sunt convins ca daca Popescu si Fabrica Dementa ramanea in aceasi formula erau pe locul 3 fara probleme in sondajul urban.
    Am ramas placut surprins de reactia decenta pe care a avut-o Huidu la aflarea rezultatelor.Totusi peste cativa ani cand Cronica isi va incheia activitatea si Serban va pleca definitiv de la Kiss sunt convins ca altfel va sta treaba.
    In final ca un ascultator radio vreau sa felicit toate posturile de radio pentru ambitia si munca depusa si darurirea care au dat dovada.
    Bafta in continuare!

  • Misu 8 February 2010, 14:27

    Felicitari KissFM!

  • Soby 8 February 2010, 15:26

    Toate radio-urile sunt copii a celor de afara, asta nu se poate nega. Majoritatea concursurilor, emisiuniilor sunt copiate din America. Majoritatea spoturilor al Kiss FM, Radio 21, Radio Zu sunt facute de Dave Foxx directorul de producator de la Z100. Ca sa numai zic ca Zu este o copie a Z100. Sunt prea putine idei originale la radiourile din Romania, si majoritatea care au success, au succes pe baza radio-urile de afara. Noroc cu productiile romanesti care mai salveaza situatia.

    Daca va deranjeaza cuvantul copiat atunci inlocuiti cuvantul cu “inspirat”.

    Nu am zis de nume de rau dar vad ca unii comenteaza si habar nu au de ce zic.

  • KornNT 8 February 2010, 15:41

    Bravo Kiss FM. FELICITARI!!!!

  • Sszecret 8 February 2010, 15:46

    Bai, pe mine nu ma intereseaza aduientele, sincer. Chiar daca ati fi si pe ultimu loc, eu tot v-as asculta. Si pentru astia frustrati de spun ca e fraiereala Kiss Cash sau ca e o prostie French Kiss : Fratilor, duceti-va-n…colo! N-avem nevoie de mori stricate. Nu va convine? Nu comentati. E la mintea cocosului cum ar veni.

    Felicitari Kiss FM !:)

  • Alina Gadoiu 8 February 2010, 16:26

    Buna Olix,

    FELICITARI KISS FM local. Pentru BUCURESTI, mai aveati un pic.

    Am postat si eu imaginea cu EXCELUL: http://alinagadoiu.wordpress.com/2010/02/08/kiss-fm-e-no-1-in-topul-audientelor/, la cererea lui Razvan Chiriac, directorul KISS FM ORADEA. KISS FM ORADEA rocks. FELICITARI lui Razvan, Emil, Andradei, Alinei si lui Adi. Sunt buni, prea buni :)

    Olix, te salutam din Oradea. KEEP DOING THE GOOD JOB!

  • Soby 8 February 2010, 17:43

    Vrei sa zici vocea de la 21 nu e al lui Dave Foxx ? Sau vocea de femeie de la Zu nu e comandata de la Z100? Sau spoturile/jingle-urile de Kiss FM, ati gasit in packuri? Nu ma refer la effecte stii tu bine, ci la vocea in sine.

  • Andreea 8 February 2010, 18:00

    Buna Olix,
    Felicitari Kiss era si normal sa fiti primii, va ascultam pentru ca sunteti profesionisti si buni, pentru ca va pasa de noi, pentru ca veniti cu ceva nou si, ca sa ma repet, sunteti de departe cei mai buni, cine comenteaza prostii e clar e ofticat, but who cares nu?
    Asa sa ramaneti mereu because we love Kiss!

  • iliana 8 February 2010, 18:16

    Felicitari! :x <:-p

  • Soby 8 February 2010, 18:29

    Stiu foarte bine ce inseamna spot publicitar si ce inseamna un jingle.

    M-am referit la jingle-uri. Ok hai sa luam asa:

    Radio 21/ Radio Zu/
    http://www.youtube.com/watch?v=iYnaz4Jjt9A

    Kiss FM?!
    Ok o sa accept varianta asta pentru ca nu vreau cearta. Desi imi da de gandit ReelWorld Productions in acest caz.

    Bafta, poate vom avea ocazia sa vorbim despre asta face 2 face.

  • Florin L. 8 February 2010, 18:44

    Mai impart biroul cu doi colegi, fiecare ascultatori de posturi de radio diferite, mai ales dimineata. A fost ca un pariu, si cum nu ascult din capitala, m-am simtit invingator :D Felicitari, Kiss FM!

  • shusta 8 February 2010, 20:01

    sunteti cei mai tari!!!!!!tineti-o tot asa!!! one forever….

  • CIRSTEA FLORIN 8 February 2010, 21:19

    dar topurile dau radio zu

  • Grim_Cris 8 February 2010, 21:56

    Stiam eu ca voi astia de la kiss sunteti cei mai tari. Acum na, pana si statisticile o spun. Keep up the good work!

  • MarianFCD 9 February 2010, 09:08

    Mai tare e Antena satelor :> :))

  • CIRSTEA FLORIN 9 February 2010, 16:35

    da ai dreptate,antena satelor e super dradio

  • dragos 9 February 2010, 23:25

    nu ma mira nimic, la nivelul de civilizatie si cultura muzicala pe care il au romanii este explicabil cum radiouri ca kiss fm, zu , 21 au cei mai multi ascultatori tot din aceeasi cauza si la otv sau antena 1 se uita multa lume. intr-o tara normala probabil guerrilla ar fi cel putin in primele 3 pe langa faptul ca intr-o tara normala the s..t music station nu ar fi luat locul unui radio cum era contactul

  • mei 10 February 2010, 08:43

    Congratulations! >:D<

  • dragos 10 February 2010, 13:00

    ia nu mai zi, eu ascult radio contact belgia care e pe 2 in partea valona si nu repeta melodiile la exasperare cum o fac astea 3-4 radiouri la noi, si difuzeazasi piese din anii 80, 90 printre piesele noi nu ca voi numaiinna, play & win si restul pieselor care toate sunt la fel

  • dragos 10 February 2010, 13:02

    sa inteleg ca daca nu iti plpace kiss fm esti automat frustrat ? :)))) ce gandire ai…

  • dragos 10 February 2010, 13:11

    da totusi cred ca nu te refereai la mine, in cazul asta aveai dreptate, dupa cum ai sris “eu inca un frustrat de trecut pe lista”, asa e, macar esti sincer

  • dragos 10 February 2010, 13:36

    nu chiar, e reteta ideala intre un chr si ceva gen europa fm

  • Alin (fara nume de site - aici vorbim cu oameni, nu cu siteuri) 10 February 2010, 13:56

    Clasic, dupa ce vine un produs nou (ma refer la ZU), urca ce urca dupa care incepe coborasul. Si uite ca acum a venit vremea in care s-au dus si Kiss a revenit sus. Ma mir insa la pozitia Europa FM, la ce grup media au ei, ar trebui sa fie de departe pe primul loc.

  • Claudiu 10 February 2010, 22:16

    Nu imi place nici Kiss si nici ZU si in general radio-urile din tara. Sunt foarte sarace in playlist muzical, mai ales Kiss FM ii intrece pe toti, voi cei de la Kiss FM repetatii melodiile de iti vine scarba. Ascult radio doar online din afara. Radio-urile din afara nu repeta melodiile asa des. Cel mult de 3 ori/saptamana repeta o melodie, nu ca la radio-urile noastre de 3ori/h. As dori sa aud si la noi de exemplu: Darude, Gigi D’Agostino, Scooter, Mixuri de la concerte: tiesto, armin van burren, pau van dyk. Dar de unde niciodata asa ceva la noi. Pt cine vrea sa asculte muzica buna si care nu se repeta intrati pe reteaua radio Digitally Imported s-au 1Club FM.

  • valverde 11 February 2010, 13:13

    pe langa faptul ca la kiss si zu e cel mai super heavy rotation din lume, alta problema care zgaraie urechile e ca melodiile cantate de romani sunt intr-un numar exagerat de mare, piesele de afara sunt trecute pe plan secund, ca sa nu mai zic ca numarul pieselor de dinainte de anu 2000 tinde spre 0

  • valverde 11 February 2010, 13:17

    asta probabil se datoreaza legaturilor pe care le au radiourile cu anumite case de discuri ceea ce e “f profesionist” sa promovezi niste artisti de 2 bani ca andreea banica si tot felu de “dj” aparuti peste noapte cu piese care seamana toate intre ele

  • Mihai 11 February 2010, 22:54

    Olix fa ceva cu playlistu’!!! E prea sarac, ce naiba 40 de mel, in plus difuza-ti si muzica dance/house din afara, nu numai de la noi din tara. Cum mai zicea cineva muzica din afara cam lipseste la kiss.

  • cristi din lugoj:) 12 February 2010, 18:55

    http://www.europafm.ro/europa-fm/concursuri/bani-pe-mobil.html
    Acest concurs are premii in valoare de peste 200.000 de euro:>.Eu cred ca lumea se va satura sa tot astepte sa castige la voi si multi cu siguranta vor migra spre europa:(.Este mult mai atractiv acest concurs,in plus nu asculti aceasi muzica pusa pe repeate , mai o stire ect:).
    Din 15 sa nu va mai laudati ca aveti un concurs cu cele mai mari premii:).

  • cristi din lugoj:) 12 February 2010, 19:31

    Regulamentul inca nu l’au postat,dar sincer sanse mai mari sunt la ei pentru un premiu:(.ideea ar fi urmatoarea de ce nu faceti si voi kiss cash-ul din ora in ora si atunci cu siguranta ,chiar daca va dura mai putin campania.Atunci cu siguranta va castiga cine va asculta mai des:).Nu cum se intampla in unele cazuri cand unu asculta ffff des si castiga unu care din noroc e pe frecventa.Eu cred ca multi kissomani sunt de aceasi parere.
    Si niste stiri , un play-list mai diversificat n’ar strica.Nu uita ce salt a facut Europa Fm, din pacate voi va luptati cu Zu dar poate va castiga Europa:(.Mie personal imi place kiss , 21 , europa de la fiecare radio ascult emisiiunea dj-ului preferat:).

  • tibi 12 February 2010, 20:36

    Bravo Kiss fm, aveti emisiuni faine si dj-i care imi par simpatici.Voi care dati muzica de azi si pe cei de la Europa FM pentru ca dau si vesti si muzica mai veche sunteti posturile pe care le ascult cel mai des.

  • Mihaela din Slobozia 25 February 2010, 16:22

    Olix..sincer tu faci totul.Fara tine parca nu are farmec.Ascult si celelalte emisiuni in timpul meu liber, adica de la 3 dupa amiaza, dar tot nu-mi place. Imi pare bine ca vin la fix acasa sa iti ascult emisiunea. Kiss fm e cel mai tare si tu la fel..felicitari!!

  • Gina 26 February 2010, 20:14

    Buna seara! Eu particip la concursul Kiss cash si am participat si inainte si totusi nu am castigat.Sa nu mai spun ca trimisesem 2000 de mesaje.As dori sa alegeti castigatori si din alte parti nu numai din Galati,Cluj,Oradea.Ca ma indoiesc ca numai ei asculta.Mai sunt si alti ascultatori si de la tara.Si mai am o intrebare: de ce cand vor anumite persoane sa spuna ceva legat de acest concurs nu il lasati?

  • gusty 11 May 2010, 22:05

    de unde descarc si eu melodiile de care vb voi? pe ce site ? unde ? le vreau si eu.

  • Elena 23 September 2010, 09:16

    suntet ce mai tari radioul Kiss FM suntet nr 1 Romania sunteti tari

Post a comment