Top

Gest de 2 bani: Anya paraseste Hi-Q

Ok, recunosc, radiourile au promovat la greu piesa “One” semnata Jay-Ko si Anya si a devenit hit, iar Anya dupa ce a crescut facand parte din trupa Hi-Q acum ii paraseste pentru .. wait for it .. o cariera solo + turneu pe care vrea sa-l faca alauturi de Jay-Ko.

Sincer nu mi se pare corect fata de trupa Hi-Q gestul ei de a aparea la Maruta in emisiune si de a anunta ca pleaca din trupa care a facut-o cunoscuta. Florin Grozea unul dintre fondatorii trupei se pare ca este de exact aceeasi parere cu min:

Ce mă suprinde este lipsa de fair-play, suntem 7 oameni în trupă și meritam o discuție sinceră cu toții.

Mihai, colegul și prietenul meu de-o viață este plecat în Asia în vacanță. Voi discuta cu el când se întoarce și vom hotărî împreună poziția trupei.

Trist si lipsa de fair play. Ce face Anya daca nu mai scoate hituri cu Jay-Ko? Prima lor piesa “Crazy” n-a fost difuzata de niciun post de radio, iar legat de viitoarele .. nu ma pot pronunta.

Oricum, mi se pare o greseala foarte mare sa renunti la o trupa cu acusi 14 ani vechime pentru un proiect solo.

Voua cum vi se pare gestul Anyei?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Sebi Deea 4 February 2010, 02:00

    urat din partea ei, dupa ce a ajuns sus a uitat de unde e plecat

  • Zaharia Lory 4 February 2010, 02:00

    :( te aprob ,

  • Maria Giubegan 4 February 2010, 02:00

    …sigur nu exista si alte motive????…parca vad ca apar defapt si alte motive… ;)

  • Lacramioara Doina 4 February 2010, 02:00

    Chiar credea ca stia cineva de ea daca nu facea parte din Hi-q? ce urat, foarte urat din partea ei

  • pushtu 4 February 2010, 21:39

    pacat,s-a vazut sus si acum….isi bate joc.PACAT!!!!!

  • Adelina 4 February 2010, 21:16

    Jalnic gest…tind sa cred ca s-a folosit de imaginea trupei.. :|

  • Sadd 4 February 2010, 21:16

    la ce te puteai astepta de la o fetiscana…

  • Adrian din Arad 4 February 2010, 21:22

    Cred ca a facut o greseala … da’ nu ai de unde sa stii si care ii pozitia ei legata de Jay-Ko … (asa … sa starnesc barfe :P )

  • Florin L. 4 February 2010, 21:23

    Se speculeaza mult pe tema emisiunilor astora tabloid si ce se ascunde de fapt in spatele stirilor de senzatie… Si daca nu ma insel casa de productie este MediaPro. Acum constat ca nu prea mai exista trupe in Romania, mai ales mixte. Se poarta mai mult “feat-urile”, cu un DJ in spate. Pe Anya a ajutat-o enorm imaginea Hi-Q, dar fara discutie are si voce, plus prezenta fizica placuta. Daca beneficiaza de promovare, probabil o sa aiba succes si solo. Iar Hi-Q o sa reinvie din propria cenusa, ca nu sunt prima data in situatia asta…

  • bek00letz 4 February 2010, 21:37

    Presimt ca o sa dispara brusc din peisaj…:-“

  • maya 4 February 2010, 21:58

    eu zic ca e problema lor si sa si-o rezolve.
    pana la urma fiecare isi decide viata

  • Adrian Funk 4 February 2010, 22:04

    Hai ma fitzi seriosi, si voi atzi merge unde atzi vedea ca e mai bine…. cu riscul sa te inseli.

  • nashu_mare 4 February 2010, 22:06

    Cine deschide primul o petitie online?

  • natalia 4 February 2010, 22:16

    Pacat, dar cum spune Forin, totul va fi bine. Intr-adevar, e foarte trista lipsa de fair play!

  • KornNT 4 February 2010, 22:40

    A fost foarte cunoscuta cu trupa Hi-q si baietii au ajutat-o extrem de mult. Dar daca ea asa a simtit ca e mai bine sa plece si sa lase trupa balta treaba ei ce face…

  • cireasa 4 February 2010, 23:08

    Depinde foarte mult de background-ul cu Mihai.

    Cat despre promovare and shit … c’mon! Hi-Q? Da, au promovat-o. Dar ei ca trupa sunt destul de low de ceva vreme.

    LE: despre loialitate … nu vad de ce ar fi cazul. E doar un job. Tipa nu mai este satisfacuta (whatever that means :D) de seful ei. A ales sa plece. Cu tam-tam, pentru a fi ajutata de buzz la urmatorul interviu.

  • Gabriel Tanasa 5 February 2010, 01:26

    Penibil.

  • Fluture 5 February 2010, 01:38

    Deci aici se ascund fanii HiQ cand nu sunt la concertele trupei :-)

    Bineinteles, Anya e o bulangioaica, Mihai si Florin n-au nici o vina… Sfintii Mihai si Florin. Dana, Nicoleta, DJstar au plecat tot pentru ca sunt bulangii si nu au inteles sa suga patrafirul sfintilor mai sus amintiti.

    Continuati, continuati…

  • Mihai 5 February 2010, 01:29

    a profitat de baieti! o ratata in fond :)

  • Gabeeeh 5 February 2010, 01:29

    Stati baaai, or avea 14 ani vechime, dar Anya a fost in formatie vreo 2 ani… cam asa.
    Si nu stiu ce sa zic. Bafta celor 2 parti. Poate baietii vor gasi o solista care sa nu fie blonda, si-o sa fie mai statornica de fel, iar Anya sa continue, e draguta si vocea e buna. Si nu mi se pare, chiar nu mi se pare ca iesea prea mult in evidenta cu baietii, cum spunea cineva mai sus, ”promovata”. Eu unul am vazut-o mai mereu ”in umbra”.

  • wOlf 5 February 2010, 01:39

    Un gest jegos :)

    Welcome tu Rumeinia.The land of ciois…

  • Dan 5 February 2010, 02:05

    “artisti”.. “trupa”.. cuvinte mari, oameni buni.
    Faceti ochii mari si veti vedea ca Florin+Sturzu = doi impostori si nimic mai mult, Florin fiind ceva mai muncitor dar la fel de plin de sine ca varul sau pistruiat.
    Fata il acuza de teapa pe Sturzu si pe net se vorbeste de lipsa de fairplay, incredibil! Si cu Nicoleta a fost la fel, puteti zice ca a ajutat la ceva “fair-play”-ul ei….?

  • Buhu 5 February 2010, 02:22

    Sincer mie mi-a placut componenta de start, ca sa spun asa.
    Dana era OK pentru HI-Q, cel putin Dana,Florin si Mihai imi apar in minte cand ma gandesc la HI-Q.
    Gestul Anyey?
    Lipsit de scrupule…

  • denisa 5 February 2010, 07:49

    eu cand am auzit ca a parasit trupa Hi-Q nu mi-a venit sa cred deoarece am vazut-o saptamana asta la stiri la Antena1 impreuna cu Jay-Ko si a declarat ca totul ee bn si sa aud dupa 2 zile ca a parasit trupa Hi-Q un gest foarte urat din partea ei.da pana la urma treaba ei daca ei ii merge bn si asa,da oricum o sa se auda dupa cateva luni ca nu ii merge bn si ca nu ai colaboreaza cu Jay-Ko.

  • bennyme (Benny) 5 February 2010, 08:08
  • anonim 5 February 2010, 09:15

    Stau in fata calculatorului citind comentariile astea rautacioase si ma umplu’ de nervi.Vazand ca toata lumea agata in Anya, care e de fapt prima persoana care incearca sa aduca adevarul la iveala si incearca sa spuna ce a deranjat o cu adevarat.De ce Hi-q se da mereu lovita de ce?ptr ca ei sunt hi – q si au 14 ani de experienta de aceea au mai multa credibilitate????????de ce sa ne lasam mintiti si inselati de aparente?asa cum a facut acest anunt nu l a facut ptr ca nu mai putea de bine l a facut ptr ca ceva o apasa si lucrurile nu erau asa cum ar fi trebuit.Si acum ea este vazuta oaia neagra?nici o data nu a fost lasata sa se afirme prea mult?de ce ?de frica de a fi mai sus ca ei??se vedea pe fata ca de cate ori deschidea anya gura la vreo emisiune mihai intervenea peste ea fara pic de respect si prelua cuvantul.mi e sincer mi se pare mihai de cea mai joasa speta si in tot timpul asta a manipulat-o pe anya.fff bine le a facutttttttt!bravo!!bravo! de 10 ori bravo

  • Dana 5 February 2010, 10:05

    Olixbolix, e normal sa vb asa, esti prietenul lor..
    Fata a plecat pentru ca s-a plictisit de tratament, o fi exagerat un pic, dar foarte probabil si tratamentul devenise exagerat.
    Ce va mira atat la faptul ca mereu spunea ca le e bine, ca au tras voci exact cu o seara inainte…asa plecam uneori si din amoruri, de ex.. Cand vorbiti de gesturi fara scrupule uitati-va putin in voi…s-ar putea sa gasiti urme ale acelorasi gesturi.

  • Sebi Deea 5 February 2010, 09:16

    Poate are dreptate Maria,poate au mai exista si alte motive

  • olixbolix (Oliver Simionescu) 5 February 2010, 12:05

    Tibi, sotul Anyei si manager comenteaza pe blogul meu http://www.olix.ro/2010/02/04/gest-de-2-bani-anya-paraseste-hi-q/

  • Radu 5 February 2010, 12:19

    Anya e de 2 ani la Hi-Q si a ajuns mare vedeta datorita lor. Ea canta de foarte mult timp prin Sibiu pe la Zilele orasului s.a.m.d. dar nimeni nu stia de ea sau melodiile ei. Oricata de buna e la ceea ce face Hi-Q au fact-o vedeta si ea s-a p**at pe ei. Nu e frumos….
    Sunt foarte curios cat succes o sa mai aiba dupa aceasta melodie…

  • oana 5 February 2010, 12:23

    Intr-adevar trebuiau sa discute intre ei inainte, dar nu mi se pare ca greseste alegand sa plece dintr-o trupa care nu mai face mare lucru in ultimul timp. Are experienta, dar cam atat….nimik nou, scot cate o melodie mediocra la nush cat timp.pacat.
    Asa ca daca Anya vrea sa incerce altceva,treaba ei.
    BAFTA ANYA!

  • Adi Mihaila 5 February 2010, 12:55

    Olix, e o diferenta mare intre a pleca din trupa pentru ca canta solo si a pleca din trupa pentru ca nu se mai poate colabora cu Mihai.

    Miercuri seara a fost la mine in emisiune, a vorbit foarte frumos de Florin, si retinut de Mihai, dar niciune moment cu a aruncat cu noroi.

    Imi spunea ca e cu nervii intinsi la maxim si ca daca ar pleca din trupa, nu ar face-o decat sub impulsul energiilor negative pe care le resimte din ce in ce mai puternic.

    Ceva e putred acolo…
    De ce a plecat Dana, de ce a plecat Nicoleta, de ce a plecat Anya?

    Sporuri si audiente!

  • Adi Mihaila 5 February 2010, 13:23

    @ Olix: buuun… de acord cu tine!
    Intrebare: esti sigur ca versiunea sustinuta de baieti e cea adevarata? Adica acea ca nu i-a anuntat si ca sunt consternati?

    Eu nu cred ca Anya i-ar fi pus in fata faptului implinit mergand la Marutza in emisiune.

    Dincolo de orice conceptii Florin mi se pare un profesionist cat am apucat sa-l cunosc, dar sa fie clar, nu vreau sa pozez in aparatorul Anyei… no fuckin` way, dar sustin ca am `citit-o` cand a venit la mine in emisiune si nu cred ca i-ar fi `lucrat` pe baieti.

    Spor si audiente!

  • Manager Anya 5 February 2010, 14:02

    Vad ca va hazardati toti sa va dati cu parerea pe aici fara sa cunoasteti cauza. Am vrut sa pastrez tacerea dar se pare ca trebuie sa intervin. Anya s-a despartit de asa maniera pentru a rupe tacerea si a afla lumea de ce e in stare Mihai Sturzu. Ceilalti care au plecat din trupa au preferat sa pastreze tacerea desi majoritatea au plecat pentru acelasi motiv:Mihai Sturzu.Nu am vrut sa dam detalii picante privitoare la nedreptatile petrecute in interiorul trupei, doar am motivat prin a spune ca Anya pleaca din cauza neseriozitatii lui Mihai Sturzu. Am incercat sa purtam niste discutii dealungul timpului dar nu am prea avut cu cine. Anya nu a facut gestul de a parasi trupa din cauza succesului piesei “One” si daca nu exista acest succes despartirea avea loc si exact in acelasi mod. Hi-q nu a luat-o pe Anya de pe strada ci de pe scena fiind uimiti de prestatia ei(chiar ei au declarat-o). Nu o sa intru in detaliile privitoare la nedreptatile din partea lui Mihai Sturzu atata timp cat isi vad si ei de treaba lor si nu se apuca de atacuri pentru a-si spala rusinea. Scopul Anyei nu a fost sa jigneasca trupa sau fanii Hi-q. A facut doar “gresala” sa aiba curajul sa spuna lucrurilor pe nume si sa i dea lui Mihai Sturzu ceea ce merita. Si-a exprimat respectul fata de Florin si band.Sper sa nu ajungeti sa cunoasteti in detaliu motivele despartirii.Noi nu vrem asta, dar depinde mult si de baieti.Mai bine sa faca un casting si sa mearga inainte decat sa fie mai rau :-) pentru imaginea lor.Anya este dipsusa si sa renute complet la cariera ei muzicala, decat sa mai faca parte din aceeasi trupa cu Mihai Sturzu daca asta va fi pretul pe care trebuie sa il plateasca.Si asa Mihai afirma ca indiferent cine este langa el va face succes, asa ca nu inteleg de ce va alarmati. De ce sa le aprindem mai tare fara rost? Il respect foarte mult pe Olix si stiu ca este foarte bun prieten cu Florin Grozea si este un mare fan Hi-q, asa ca i inteleg indignarea.Dar oare s-a gandit vreodata ca ceva a fost in sufletul Anyei de a facut acest gest?Oare de ce a plecat toata lumea din Hi-q?Diferenta este ca ceilalti nu au avut curajul sa o spuna,sau nu au vrut sa aiba parte de asemenea comentarii.Dana i-a lasat pe baieti cand aveau cel mai mare si mai bine platit turneu din viata lor cu Piagio si nu a acuzat-o nimeni pentru ca a facut-o in liniste.
    Va urez mult succes tuturor si hadeti sa lasam lucrurile sa se linisteasca, sa nu ne apucam sa aruncam cu vorbe unul in altul, macar de dragul fanilor daca nu de dragul nostru.

  • Moni 5 February 2010, 14:16

    De ce n-a facut Anya MARELE pas cand cel pe care il acuza era in tara? De ce s-a dus la televiziunea trustului Mediapro, care a luat-o in grija, exact cand Sturzu era plecat in vacanta? Mie imi miroase a scandal de dragul imaginii. Avea nevoie de atentie si a obtinut-o, dar in cel mai nepotrivit mod. Daca vrei respect de la oameni, fii om. Altfel, vei fi un alt artist de duzina care face un hit si dispare in ceata, neavand altceva mai bun de oferit.

  • Manager Anya 5 February 2010, 14:21

    Noi nu vrem scandal.Daca am fi vrut intram in detalii, ceea ce nu am facut, desi am fost sunati astazi de 15 reviste si 10 televiziuni sa facem asta.Anya a facut despartirea in modul acesta deoarece asta a meritat Mihai prin ce a facut.Daca era un om de caracter era si gestul nostru mai putin public. Apropo si voi ati difuzat piesa Crazy , pe Vibe fm a fost 7 luni in top (chiar si pe locu 2) la One Fm este difuzata de 1 an de zile si e difuzata si acum, a fost difuzata la radio21 si este hit in 5 tari din Europa.
    O sa ma intalnesc personal (daca ai chef) cu tine sa iti dau mai multe detalii deoarece repet nu vreau sa fac publice motivele reale ale despartirii din respect pentru fani.

  • RoxykStef 5 February 2010, 15:48

    motivul pentru care a plecat acum nu mai conteaza. poate intr-adevar nu se intelegea cu Mihai sau poate nu-i convenea ei ceva in trupa. TOTUSI! Dana si Nicoleta au stat foarte multi ani in trupa, au scos foarte multe hituri cu ele(gasca mea, poveste fara nume, prea departe etc) ea dupa NICI doi ani pleaca, dupa doua single-uri care… nu vreau sa fiu rea dar… au fost destul de bune insa nu s-au ridicat la nivelul celorlalte(ca si succes ma refer)
    putea sa plece fara sa faca ea pe victima ;)

  • Andreea 5 February 2010, 14:51

    Imi cer scuze Olix, dar eu nu o consider pe Anya sau cum vedeta in nici un caz, iar acest pas pe care l-a facut este josnic si de dragul publicitatii si am eu o presimtire ca va disparea foarte curand, pe cand Hi-q (nu sunt fan n-am fost nu voi fi!!)au cativa ani in spate asa ca please cut the crap Anya! BAietii nu meritau asta, dar cum zici tu ea va iesi sifonata asta este sigur!
    Have a great weekend!

  • Manager Anya 5 February 2010, 15:05

    Dar dragul meu Olix cum naiba sa nu le dai teapa unora care ti-au dat teapa?Cand esti furata pana si la bani cum ai putea sa te comporti cu asa un om?Sa speli rufele in familie nu?Cam cum ar fi frumos sa te desparti de un om de acest gen?Vedeti voi ma faceti sa intru in detalii cu parerile voastre desi am zis ca nu vreau sa dezvalui mizeriile din trupa.”Le-am dat Tzeapa celor de la Hi-q pentru ca asta merita D-l manager ” daca meritau sa fiu o Doamna cu ei, eram. Daca vreti facem o emisiune face2face unde o sa vina si ceilalti fosti membrii ai trupei (o parte din ei) sa va spuna daca a fost sau nu o nesimtire din partea mea facand acest gest public. Lasati-o mai bine moarta cu “gestul nepotrivit al Anyei ” daca ati sti mai multe nu ati mai fi de aceeasi parere. Sifonata nu o sa iasa numai Anya probabil o sa iasa toata lumea. Si referitor la titlul tau ” Gestul este de mai multi bani nu numai de 2″.Ia intrebati-l pe D-l manager daca si-a achitat in totalitate si la timp obligatiile financiare fata de Anya pentru luna Decembrie? Sau ia trebuit bani pt Asia? :-) . E usor sa faci comentarii. Credeti ca Anya nu era constienta ca acest gest i va aduce multa antipatie din partea fanilor Hi-q? Cu toate astea ne-am asumat riscul pentru a rasplati “seriozitatea ” unui om de mare caracter.

  • Claudiu 5 February 2010, 15:07

    Este o Pupaza!!!, vorba lu Buzdugan de la Radio ZU.

  • thespy 5 February 2010, 15:16

    ei stiu cel mai bine cum stau lucrurile in trupa, dar e foooarte urat gestul anyei de a face anuntul direct in presa.si asta in conditiile in care cu o seara inainte au inregistrat impreuna.hmmm…eu cred ca fata avea nevoie de putina promovare pentru o cariera solo, iar aceasta era reteta perfecta.

  • Mihaela Mazilu 5 February 2010, 15:47

    Anya are dreptate. M-am intalnit cu Dana imediat dupa despartirea de Hi-Q cand a ales sa taca si sa nu spuna nimic insa motivele sunt asemanatoare cu cele mentionate de Anya. Dana nu a facut atunci ce a facut Anya acum probabil pentru ca era obosita, nu avea sustinere si nu avea niciun sens – nu avea nici o melodie si deci putea pur si simplu sa dispara fara sa riste sa fie intrebata. Dar Anya are o melodie in top, are emisiuni la care e invitata pentru melodia asta, cum putea sa paraseasca formatia fara sa fie intrebata de ce o face si sa se comporte civilizat? civilizat este egal oare cu a minti? pentru ca daca faptul ca a spus ca mihai e asa si pe dincolo inseamna ca e necivilizata atunci daca mintea era mai bine?
    Eu zic ca asta e diferenta si de aceea Anya nu a putut pleca in acelasi fel ca si Dana.

  • Wizzey 5 February 2010, 16:03

    Urat din partea ei.

  • Edvigia 5 February 2010, 17:00

    @Manager Anya
    Lumea o sa fie intotdeauna interesata de detaliile picante si scandaloase din spatele unui astfel de eveniment, e la alegerea voastra daca intrati in cercul asta vicios. Cu toate astea, consider ca, oricare ar fi fost motivele pt care Anya a declarat in direct acele lucruri, nu a procedat corect. Evident ca nu cunosc motivele si nici cele cel putin 2 parti ale povestii, dar corect ar fi fost sa le transmita baietilor prima oara, face to face, nu sa ii puna asupra faptului implinirt. Aici cred ca se pune problema bunului simt si al respectului, nu a motivelor. Oamenii bine crescuti si de caracter nu ar face asa ceva nici in cele mai urate momente/situatii. Nu vreau sa jignesc pe nimeni aici si nici nu iau partea nimanui. Poate a fost un gest pripit si (poate) negandit. Eu una am invatat ca atunci cand nu sunt sigura pe ceea ce urmeaza sa fac sau sa zic… sa ma abtin. Uneori tacerea transmite mai multe :)
    Si inca ceva. Nu dai teapa celor care ti-au dat teapa, in modul asta nu demonstrezi decat ca esti la acelasi nivel de educatie si esti exact ceea ce critici. Se bate cap in cap, nu ? Iar cand dai declaratii care se bat cap in cap pierzi din credibilitate. Nu cred ca asta va doriti in momentul de fata.

  • Florin Grozea 5 February 2010, 17:47

    @Edvigia: Vezi că n-am dat țeapă cum zici la finalul comentariului, Anya a recunoscut că suntem la zi cu obligațiile financiare. Să nu se înțeleagă greșit.

  • Edvigia 5 February 2010, 17:53

    @Florin Grozea
    Vorbeam in general, despre gestul de a da teapa celui care ti-a dat teapa. Am si zis in comentariu ca nu am cum sa stiu adevarul atat timp cat exista mai multe parti ale povestii :)

  • cristi din lugoj:) 5 February 2010, 17:57

    Cu siguranta vor gasi baietii o inlocuitoare:).Eu cred ca ii va merge destul de bine in continuare si poate usor usor va ajunge la nivelul lui Inna:).
    Ca a fost fair sau nu,important este faptul ca ambele parti sa nu arunce cu noroi.Si pana la urma asa sincer,tu Olix sa nu imi spui ca nu ai pleca unde ai crede ca ai avea succes mai mare(aici incluzand si banii etc).Lasi in urma celebritatea de la kiss,dar pana la urma tie iti este mai bine,doar nu traiesti cu vorbe dulci.Dupa parerea mea daca nu accepti astefl de provocari inseamna ca esti LIMITat.Sau poate ai tu alta parere sau cititorii blogului:
    Spor si audienta(mai putin si vin si ele).
    Bafta!

  • Vlad Dulea 5 February 2010, 18:04

    Normal ca isi doresc o intalnire face2face la tv. Cele doua personaje – Anya si Manager – se potrivesc perfect profilului OTV-ist. Oups! Sa fie asta o profetie? :)

  • adi 5 February 2010, 19:23

    Caterinca. Show de show. Dan diaconescu in direct. Lasand la o parte pe Anya, pe Hi-q, pe toti…sincer emisiunea lui Maruta ma umple de dezgust. Unde a putut sa-si spuna oful blonda? LA MARUTA! deci cum zicea Olix..gest de 2 bani DE TABLA. degeaba domnule impresar stai si o scoti cu basma curata, a picat prost. Baietii de la Hi-q trag tzepe la blonde. OK, bravo lor ai dovezi? ai martori? stai si latrii pe la tembelizor da nu musti. = te-ai facut de kakao. Desi..sub nicio forma nu-mi place Hi-q (chiar consider muzica lor o tampenie aberanta)…respect Florin Grozea pentru cum s-a abtinut la tv. Domn. Anya? hahalera :P

  • dana 5 February 2010, 23:26

    Nu inteleg de ce sare toata lumea de cur in sus sa zic asa la atitudinea Anyei.In loc sa o aplaudati ca a avut curajul sa dea cartile pe fata si sa cere-ti explicatii menagerului trupei Hi-q…de ce ii trateaza pe toti ca niste obiecte, va luati voi de fata asta ca nu a procedat bine etc…..asa ati aflat si voi cei care il” divinizeaza” pe mihai ca aparantele inseala si inca rau.Eu sunt ff mandra de ea .Ea anuntat oficial dupa care dupa cum bine vedeti nu a mai dat turul emisiunilor sa ii bombane pe baietii.asta denota ca nu vrea promovare pe seama unui scandal ci doar a vrut sa stie lumea ca nu ea este oaia neagra in toata acesta situatie….asa ca deschideti-va ochii oamenii bunii si nu mai judecati aiurea.Hi-q(adica mihai si florin) de ce are credibilitate?ptr ca apar ei de 14 ani si sar in sus si la 30 de ani ca niste pusti de 12 la televizor???hai sa fim seriosi……si inca ceva….ptr OLIX….DE UNDE IDEEA ASTA PRECONCEPUTA???GEST DE 2 BANII?cred ca e prea mult avand in vedere ca la radio pozati in buni prietenii….aveam alta parere…..pacat

  • sorin 6 February 2010, 03:21

    Cateva cunostinte mi-au spus ca Anya a spus dimineata ca nu pleaca de la HI-Q, iar seara apare la Maruta si face scandal…Pai da este frumos asa? Anya pierde la cariera solo…Pacat de ea si de gesturile oteviste…Iar Maruta este un scandalagiu…Vrea sa faca audienta din scandaluri.

  • anonim 6 February 2010, 13:19

    Ptr “lupul” moralist OLIX
    Am dat de inteles ca Mihai este un om de joasa speata iar tu mi ai dat replica virgul….ca nu l cunosc, poate ca nu afirmam asa ceva dc nu cunosteam detaliile …cat depre cliseicul” nu asa se fac despartirile…” la tv etc, eee mult spus altii s au balacarit prin presa pe subiectul asta de avea presa materiale 1 luna , in schimb in cazul ANYEI eu nu am vazut sa mai apara vreo declaratie de a ei…..deci concluziile le trageti singuri….pa

  • Fluture 6 February 2010, 13:34

    Olix, sunt convins ca o sa vina ziua in care tu singur, pe acest blog (daca o sa mai existe) ne vei povesti dezamagirea ta cu privire la “prietenii” tai de la HiQ. Asta daca vei putea recunoaste vreodata ca “prietenia” ta cu ei exista fiindca tu lucrezi la un radio (asa am inteles) iar ei “mananca” tocmai din difuzarea unor piese la radio.

    Daca ar putea, ei ar fi “prieteni” cu toti realizatorii de la toate radio-urile din Romania.

    Dar sunt sigur ca intr-o zi o sa-ti dai seama ca pana la urma numai tu platesti sucurile la care mergeti si ca numai tu le urezi “La Multi Ani” de ziua lor si niciodata invers.

    Bineinteles, asta daca nu cumva esti mult prea incantat de faptul ca ai numerele lor in telefon si, eventual, te poti lauda cunoscutilor tai ca-i cunosti.

  • Fluture 6 February 2010, 13:49

    Te invit sa cauti “Florin Grozea” pe blog la mine. Daca ai timp si nu esti cumva grabit spre o intalnire cu baietii de la HiQ :-)

  • dana 6 February 2010, 15:39

    ptr fluture …..u are the best!!!!!!!!super tare!bravo

  • Florin Grozea 6 February 2010, 16:27

    Fluture e ca o hienă: cum apare undeva numele meu cum sare la gât. Olix, chiar te rog să citești mizeriile de pe blogul lui, n-am nimic de ascuns și tu știi asta.

  • adi 6 February 2010, 17:41

    Mda..ce Maruta show, blogurile sunt mai tari. Continuati va rog, you’ve really made my day! /popcorn

  • Fluture 6 February 2010, 19:52

    Daca imi amintesc bine, in comentariile de la postul meu despre tine, draga Florin Grozea, ai spus ca am dreptate in mare parte.

    Mai nou ma tratezi de hiena. OK.

  • Florin Grozea 6 February 2010, 22:44

    @Fluture: Punctual, atunci, aveai dreptate probabil. Acum te cam plictisești dacă dai search pe net după numele meu ca să lași comentarii belicoase :-)

  • Fluture 7 February 2010, 00:09

    @Florin Grozea: Ma, Florinache, ia da tu search si arata-mi pe unde am mai comentat eu acolo unde era numele tau in ultimele 20 de luni, de exemplu. Multumesc.

    PS. Inceteaza cu nombrilismul asta, NIMENI nu da search dupa numele tau doar ca sa “sara la gât”. Te crezi mult prea important, cred ca ti-am mai zis asta.

    NB. Am ajuns aici din pura intamplare, pentru ca nu stiu ce link ascuns (din ala cu is.gd sau bit.ly) m-a dus pe pagina ta de Twitter si tu ai dat link aici. Daca vedeam ca e spre twitter-ul tau nu mai dadeam click pe el.

  • Andrada 6 February 2010, 23:29

    OLiX ai mare dreptate:| va vedea ea mai incolo daca tot vrea cariera solo:-j

  • Carmen 7 February 2010, 00:14

    hmm… wait for it.. te uiti la How I met your mother?:))

  • Ioana 7 February 2010, 17:34

    Nu stiu ce sa zic despre aceasta poveste cu Anya si Mihai Sturzu, despre cum si-a indeplinit fiecare atributiile sau cum nu si le-au indeplinit. Insa, dupa strategia de management si comentariile managerului Anyei la acest post, pot trage niste concluzii. In primul rand, lipsa de studii generale ( a se observa modul in care compune frazele, gramatica etc…), lipsa de studii, si cel mai important de EXPERIENTA, in comunicare, relatii inter-umane si marketing. In al doilea rand, atitudinea lui este una imatura, razbunatoare, exact ca unui “smecheras” de cartier.
    I-as sugera managerului sa mai fure un pic de “meserie” in domeniu, poate chiar sa-si angajeze un consilier experimentat inainte de a decide astfel de strategii (emisiunea lui Maruta), sa fie mai cumpatat, mai diplomat, sa mai citeasca o carte, doua. Anya are o voce extraordinara, are acea inocenta care le lipseste artistelor din Romania, dar se pare ca nu are constiinta de a-si alege oamenii potriviti langa ea.

    Succes tuturor ! :-)

  • UnaBLONDA 8 February 2010, 20:38

    BLA BLA BLA BLA ….Anya a dat teapa, gest de 2 bani, rusine ei , nici un fairplay si asa mai departe….. ce e atat de desconsiderata treaba?!?…. de parca toti sunt atat de corecti.
    @ Edvigia :…”Nu dai teapa celor care ti-au dat teapa, in modul asta nu demonstrezi decat ca esti la acelasi nivel de educatie si esti exact ceea ce critici.”…== iti spun eu cum merg lucrurile in romania si in showbizz ai primit teapa o dai de 10 ori inapoi si daca se poate cu varf si indesat,asa ca nu da tu aici lectii de educatie.

  • morbo 9 February 2010, 00:25

    ha, ha…managerul anyei…si pretenul ei!
    mie mi-e simpatica anya…am auzit de mai demult ca ”are balls”, ca e fata desteapta si ca e de treaba. si ca nu e fraiera. deci puneti impreuna ”de treaba” si ”nu e fraiera”. hi-q au o problema si nu una bazata pe ceva ce nu e real.

  • Natural 10 February 2010, 22:07

    Degeaba ne dam cu parerea (comentariul).
    Numai viitorul ne va demonstra cine a avut dreptate.
    Mie mi-ar placea sa devina si ea o voce solo de succes, iar baietii sa-si gaseasca o colega cu care sa aiba mai mult succes.

  • Spiru Haret 11 February 2010, 12:24

    E a 3-a fata care le pleaca, nu? Si toate au fost blonde. Sa-si ia o bruneta!

  • Florin Grozea 17 February 2010, 15:18

    Hi-Q va continua în formula cea mai puternică, formula fără compromisuri:
    http://www.hiq.ro/blog/florin/2010/02/17/hi-q-va-exista-atata-timp-cat-noi-doi-credem-in-hi-q/

Post a comment