Top

Alooo, premiile lu’ nights.ro, ati omis niste chestii

Acest post le este adresat organizatorilor premiilor nights.ro, care se pare ca si anul asta au omis sa nominalizeze niste dj si niste emisiuni.

Ma uitam la emisiunile de club nominalizate si culmea, nu vad nicio emisiune si niciun dj nominalizat de la KissFM, in schimb am vazut o gramada de emisiuni de la tot felul de posturi online sau radiouri concurente. Totusi, interesant e ca la KissFM sunt 3 emisiuni de club si 4 dj care, unii dintre ei mixeaza zilnic live la radio, iar KissFM este, in cazul in care nu stiati, postul de radio cu cei mai multi ascultatori din tara asta.

Sa mai spun ca una din emisiunile nenominalizate are o vechime de 2 ani jumate, iar in toamna asta cat a fost in turneu a umplut toate cluburile prin care a trecut?

Suntem noi oare prea comerciali si de asta nu ne baga astia in seama cu premiile lor? Hmm..

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Florin 20 January 2010, 07:54

    Mi se pare absolut corect…poate dupa criterile lor emisiunea e comerciala dar asta nu inseamna ca trebuie omisa…si sunt convins ca aveti mult mai multi ascultatori decat “emisiunile de gen” de la anumite radiouri online,nu zic ca emisiunile specificate de ei nu sunt ok dar trebuie sa va dea o sansa…poate vor avea o supriza…si poate lor nu le plac suprizele:)

  • bamboochacostin 20 January 2010, 08:26

    nu prea e corect :|
    oricum Partydul ramane Party’d chiar daca nu a fost nomalizat la concurs

  • thespy 20 January 2010, 11:25

    fii corect cu tine olix.emisiunile “de club” ale kiss-ului sunt de fapt emisiuni dance.stii bine ca exista o diferenta.nu poti sa spui ca inna,morris sau connect-r fac muzica de club.ca sa-ti dau cel mai bun exemplu: one fm a devenit din “club station” – “dance station” odata cu schimbarea playlist-ului.corect? :).numai bine!

  • dinculescu 20 January 2010, 12:20

    cum incepe kiss fm ul sa comenteze atunci cand nu mai sunt parteneri la acest eveniment !!! ntz ntz !!! dar ca sunt nominalizate emisiuni de la one underground un post on line care a aparut de cateva luni in conditiile in care premiile sunt pe 2009 ? :))))

    poate ca s’au mai omis :

    la categoria cel mai bun dj : Dj Andi , Vika , Vali Barbulescu. ?????
    sau poate
    Cea mai mare ascensiune in Romania in 2009:
    Liviu Hodor, Snatt & Vix ( in 2009 la radio zu )

    sau poate

    Cel mai bun DJ set romanesc al anului 2009
    Dj Andi & Liviu Hodor @ Liberty Parade 2009

    de ce nu poateeeeee

    Cea mai tare petrecere de club din Romania in 2009
    First State @ TrancENDancE – Studio Martin (11 decembrie)

    – Cel mai bun concept pentru o serie de petreceri din Romania in 2009
    TrancENDancE @ Studio Martin

    – sau cum sunt multe “scapari” de la vibe fm care are PESTE 50 DE DJ REZIDENTI PE POST + PESTE 40 DE EMISIUNI DE SPECIALITATE ???????????!!!!!

    – aaa poate ne mai zice olix cum anul trecut la workshopul organizat tot de NIGHTS.RO , ANA MOGA ( ONE FM ) tinea letii de … RADIO ?????? … si atunci nights erau foarte buni !!!

    aaaa sau poate ne zici CUM FURA KISS FM CAMPANII SI IDEI DE LA RADIO 21

    GEN : FUGARUL 21
    sau mai proaspatul NASCUT CASTIGATOR facut de kiss sub forma de ZIUA TA NOROCOASA bla bla bla …

    prevad raspunsul

    1. baiii stai ca nu 21 a inventat campania asta
    2. baaaai dar stai ca nu e chiar la fel
    3. da ce bahhh nu avem voie sa copiem ?

  • sorin 20 January 2010, 12:54

    Hai frate!!! Au nominalizat o ragalie de emisiune de clubbing de la un post de radio din Brasov si n-au bagat Partyd-ul…blat pe fata. As vrea sa le spun ceva de dulce celor de la nights…pot, pot? Ceva de genul “Sa vaduce-ti in….”!

  • djtiby 20 January 2010, 14:01

    da i ma dreacu k oricum partydul e cel mai tare

  • djtiby 20 January 2010, 14:03

    liviu hodor si andy ala altceva nu au ce sa faca decat sa se repede aceleasi melodii si aceleasi vorbe in fiecare seara acum au inceput sa puna si ei mel de la partyd

  • Manuel Dinculescu 20 January 2010, 12:19

    cum incepe kiss fm ul sa comenteze atunci cand nu mai sunt parteneri la acest eveniment !!! ntz ntz !!! dar ca sunt nominalizate emisiuni de la one underground un post on line care a aparut de cateva luni in conditiile in care premiile sunt pe 2009 ? :)))) poate ca s'au mai omis : la categoria cel mai bun dj : Dj Andi , Vika , Vali Barbulescu. ????? sau poate Cea mai mare ascensiune in Romania in 2009:Liviu Hodor, Snatt & Vix ( in 2009 la radio zu )sau poate Cel mai bun DJ set romanesc al anului 2009Dj Andi & Liviu Hodor @ Liberty Parade 2009de ce nu poateeeeee Cea mai tare petrecere de club din Romania in 2009First State @ TrancENDancE – Studio Martin (11 decembrie)- Cel mai bun concept pentru o serie de petreceri din Romania in 2009TrancENDancE @ Studio Martin – sau cum sunt multe "scapari" de la vibe fm care are PESTE 50 DE DJ REZIDENTI PE POST + PESTE 40 DE EMISIUNI DE SPECIALITATE ???????????!!!!! – aaa poate ne mai zice olix cum anul trecut la workshopul organizat tot de NIGHTS.RO , ANA MOGA ( ONE FM ) tinea letii de … RADIO ?????? … si atunci nights erau foarte buni !!!aaaa sau poate ne zici CUM FURA KISS FM CAMPANII SI IDEI DE LA RADIO 21 GEN : FUGARUL 21 sau mai proaspatul NASCUT CASTIGATOR facut de kiss sub forma de ZIUA TA NOROCOASA bla bla bla …prevad raspunsul 1. baiii stai ca nu 21 a inventat campania asta 2. baaaai dar stai ca nu e chiar la fel 3. da ce bahhh nu avem voie sa copiem ?

  • bek00letz 20 January 2010, 14:38

    Mi se pare de toata jena faptul ca “Premiile nights.ro”, fenomen care a capatat o anumita greutate in ultimii ani in Romania nu poate sa dea dovada de un grad minim de impartialitate. Da, Partydul merita clar nominalizat, avand in vedere ca e (deja) un brand de party cu o ascensiune foarte, foarte mare in ultimul timp.
    Nu stiu daca ar trebui si sa castige, la fel cum nu sunt sigur ca tu ai avea sansa sa-i iei fata lui Optik, Andi s.a.m.d, dar trebuia sa fie acolo.

    Ma mira si faptul ca “4 the love of music” nu apare la categoria “cea mai buna productie muzicala” sau ca nu apare Chris Meyer pe la nici o categorie pe-acolo dar pana la urma…ce poti sa le ceri?

  • Oliver Simionescu 20 January 2010, 12:54

    ti-am raspuns pe blog

  • djtiby 20 January 2010, 14:56

    totusi e ceva la mijloc……oare invidia pe succesul din anul asta???

  • djtiby 20 January 2010, 14:59

    ce nominalizari :)) astia mi au stricat ziua

  • thespy 20 January 2010, 15:22

    @OLiX: Sunt foarte de acord cu ce spui, muzica de club nu inseamna doar minimale care din punctul meu de vedere sunt chiar plictisitoare dupa cateva minute de ascultare.Dar in romania cam asta e considerata muzica de club (asculta one underground), mergem pe “sistemul” englezesc de club unde numai asa ceva se asculta.Din punctul meu de vedere cea mai potrivita muzica pentru club este muzica care se asculta prin cluburile din ibiza…o combinatie intre minimalele de care vorbeam si “dancelele” romanesti.Iti recomand sa intri pe ibizaontv.com, au acolo un live streaming unde poti asculta si vedea in acelasi timp ce se intampla prin cluburile de acolo.

  • cosmin 20 January 2010, 16:45

    Sincer, nici nu vreau sa ma gandesc cine a facut nominalizarile ,am votat si eu pt baieti de la jimbolia NTFO,dar mai bine nu-mi pierdeam timpul…Olix …nu are rost sa te pui cu ei ca saraci … vor si ei trafic … nimic mai mult …au mers si ei pe pana linkurilor:))) Asta este opiniam si de saptamana viitoare cand se inscrie http://www.YouClubVideo.com in trafic.ro O sa aibe surpriza:)))Oricum Kiss e cel Mai tare

  • Avramel 20 January 2010, 18:26

    nu a auzit nimeni de nights.ro…

  • Vlad 20 January 2010, 18:27

    Eu zic sa treci peste chestiile astea, oricum faceti treaba buna cu Partydul, ca dovada oamenii care va sustin si vin de peste tot la editiile de Partyd. Capul sus :P! Nu prezenta intr-un anume top defineste calitatea unei emisiuni.

  • Manuel Dinculescu 20 January 2010, 17:45

    de ce ? raspunsul mi l am dat singur !!!! nu trebuia sa te ostenesti !!!!

  • Oliver Simionescu 20 January 2010, 17:48

    nu chiar

  • Vlad Valentin Petre 20 January 2010, 18:34

    eu am votat partydul kiss fm ..chiar daca nu era acolo ..am trecut eu ..ca poti sa treci si altceva :D..acum nush daca vor pune sau nu…poate ca daca vor primi mai multe voturi vor fi obligatzi intr-un fel :)

  • Sergiu Petre 20 January 2010, 18:34

    eu am votat partydul kiss fm ..chiar daca nu era acolo ..am trecut eu ..ca poti sa treci si altceva :D..acum nush daca vor pune sau nu…poate ca daca vor primi mai multe voturi vor fi obligatzi intr-un fel :)

  • Andreea Monalisa Tanasa 20 January 2010, 19:30

    olix stii doar cum se joaca cartile in media …. de ce te chinui degeaba, stai lin!

  • Manuel Dinculescu 20 January 2010, 19:49

    @olix … asa e cum zici tu !!! noi creatorii suntem de cacat … copiatorii se inspira si sunt dumnezei … vorba andreei : stai linistit … sa fie partyyyyy si voie buuuuna !!!

  • Oana 20 January 2010, 21:57

    Pai cam rusinica sa le fie!!! Dat fiind ca, Kiss-ul e radioul numarul 1 in Romania!!!

  • Oliver Simionescu 21 January 2010, 01:19

    cine a creat ce?da, buna vorba andreei :)

  • Petru Stratulat 21 January 2010, 02:39

    La tati n-i greu, Olix. Fiecare este nedreptatit pe cate o parte, asa ca nu te framanta prea mult. De ce e totusi atat de important un premiu? Tine de foame? E bine ca emisiunile de care spui au umplut cluburi. Ramai cu ideea acolo ca e mai ok.

  • Dj Dark 21 January 2010, 11:10

    Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul … mda multe sunt necorecte ! pff imi pare rau , pt ca chiar faceti treaba !

  • Clady 21 January 2010, 16:41

    De ce ar avea nevoie cel mai ascultat radio din Romania de un premiu de la nights.ro? (acum au auzit prima data de existenta lor)

    De ce va agitati? Sa premieze pe cine vor… Daca atat ii duce capul :). Oricum nu au nici un sens nominalizarile facute de ei.

    So… capul sus si joc de glezne… sau de butoane :D

  • festi 21 January 2010, 18:08

    stim ca cel mai tare radio este kiss fm..dar sti OLiX in lumea asta nu e drept mai nik..si corect nu mai zic… nu te supara u tot cel mai bun Dj esti..:*:*:*:*

    muult succes:*

  • rares 21 January 2010, 19:17

    Olix lucrul cel mai important e ca partydul continua sa umple cluburile, sa tina lumea noptile de sambata la radio, sa distreze lumea pe partie…,pot sa mai continui, restul nu mai conteaza :)

  • Roger 21 January 2010, 23:26

    Sunt convins ca vor curge multe comentarii aici pe blog la tine Olix,dar,sa stam cu totii linistiti…pana la urma ce conteaza un premiu,doua,trei ? Unde e esenta ? In club,pe partie,pe plaja,acasa,in masina,acolo unde lumea asculta si se simte bine ascultand muzica (radio,ipod-uri,playere,ce vreti voi).As fi vrut sa fac o analogie intre Premiile Nights.Ro si alegerile prezidentiale,dar mai bine ma abtin.Noi sa fim sanatosi si sa ne vedem curand la Party’d……..Muzica cea mai buna oricum se asculta la Kiss :D (Prietenii si colegii stiu de ce)

  • cristi din lugoj:) 22 January 2010, 17:02

    Am citi ce a scris Dinculescu si ce i-ai raspuns tu Olix.Intr-o oarecare masura tind sa iti dau dreptate,e clar ca tu judeci dupa principiul ”scopul scuza mijloacele”.Deci sa ajungem pe primul loc dar copiind,jignind(aici in general fara nici o referire la kiss)samd.
    Dar noi romanii de fel nu putem fi deloc creatorii,trebuie sa copiem pentru a ajunge in varful piramidei.Dar noi nu avem nici un merit.
    Intrebarea mea e simpla:Putem fi si noi putini creativi(ma refer la concursurile de la radio in acest caz).
    Bafta multa si astept o opinie daca se poate:)
    P.S.Felicitari pentru noul regulament Kiss Cash:)

Post a comment