Top

Connect-R – Murderer

In prima faza, cand am auzit melodia la radio nu i-am dat mare importanta, am zis “eh, ia uite o noua piesa de la Connect-r”. Asta se intampla la inceputul anului cand eram pe partie la Predeal. Intre timp am fost in concediu, unde n-am mai ascultat deloc muzica, pentru ca-mi doream sa fiu fresh, din punctul asta de vedere, cand ma intorc la munca.

Intors in tara, aud la radio piesa si .. a inceput sa-mi placa tare. Refrenul e foarte fredonabil, negativul e cam acelasi ca si la “burning love”, deci .. succes!

Acum cateva zile au aparut remixurile Chris Mayer si Nick Kamarera la “Murderer”, iar ieri la Kiss Kiss in the mix am mixat pentru prima data remixul lui Chris Mayer si va spun sincer ca eram cu boxele la maxim! Azi voi difuza remixul lui Nick Kamarera, care mi se pare un remix ceva mai greu, mai de club (de ora 1-2 asa), dar e la fel de bun.

Voua care remix va place mai mult?

Chris Mayer

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=WaA3FFm-Ozk&feature=player_embedded

Nick Kamarera

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=l3Hc7FLTlFM&feature=player_embedded

Piesa o sa fie cu siguranta un nou succes si o vom tot auzi pana in vara, asa cum s-a intamplat si cu “Burning love” de o ascultam si acum la radio!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • somnulescu 13 January 2010, 12:22

    Remixul lui Nick Kamarera ruleaza fin :D

  • Ani 13 January 2010, 12:36

    Ce tare… tocmai am deschis blogul tau sa citesc ce ai mai scri si … ghici ce piesa incepe la radio? … evident ca ” Murderer” :-D
    By the way … nu ai inversat cumva “titlurile” de la remixuri? Primul e Kamarera si al doilea Chris Mayer…
    Cel mai mult imi place cel de la Nick Kamarera

  • natalia 13 January 2010, 13:09

    “Va spune sincer”? :))
    Imi place mai mult remixul facut de Chris Mayer. :)

  • DyP 13 January 2010, 13:39

    Sincer :))?

    NU imi place deloc melodia… o mare prostie :))

  • bek00letz 13 January 2010, 14:08

    Eu inca ma aflu in stadiul in care erai tu inainte sa pleci la Paris…nu sunt foarte incantat de piesa (INCA ;-) ) daaar, remixul lui Chris Mayer mi se pare mai tare si asta in conditiile in care stilul mai deep imi place totusi mai mult. Varianta lui Nick mi se pare cam seaca…

  • KornNT 13 January 2010, 14:56

    Imi place mai mult remixul lui Chris Mayer, dar si cel al lui Nick Kamarera suna bine.

  • Victor Dulu 13 January 2010, 17:24

    Ambele remixuri sunt bune dar cel al lui Kamarera imi place mai mult. Culmea e ca remixurile suna mai bine decat piesele originale…

  • andreea 13 January 2010, 18:35

    a lui nick kamarera imi place mai mult =D
    dar shi celalatl mix e foarthe fain ;)

  • Florin L. 13 January 2010, 20:36

    Cum “Burnin’ love” s-a ascultat la nesfarsit vara/toamna/iarna, s-a mers pe aceeasi linie si aici. Nick Kamarera rulzz, ce atmosfera facea la Costinesti… La Chris Mayer inca prefer “4 the love of music”, a propos de SummerKiss, unde am auzit-o prima data :)

  • aly 14 January 2010, 14:07

    al lui Nick Kamarera imi place:D

  • Cristina Movileanu 14 January 2010, 18:46

    Remixul lui CHRIS MAYER e potrivit pentru radio ,optez pt cel al lui Chris!

  • mei 14 January 2010, 20:49

    Indeed, seamana cu “Burning love”… so I like it :D.

  • allexy 14 January 2010, 22:09

    chris mayer categoric.

  • denisa 14 January 2010, 22:41

    imi plac amandoua remixurile dar pentru club ca sa te distrezi bine evident merge cel al lui Chris Mayer.tie olix care iti place?

Post a comment