Top

Paris night #1

Am aterizat in Paris in jurul orei 22:40, culmea, cu o intarziere de vreo 30 de minute. Ne-am luat repede bagajele, iar la iesirea din aeroport ne astepta un domn asiatic cu un cartonas pe care erau inscriptionate numele noastre. Suit bagaje in masina si drum catre hotel. Hotelul de 3 stele, dar nu 3 stele ca la noi, ci 3 stele mai micutze asa. Camera cam mica, baia decenta, camera semi curata, dar locuibila si care-ti da un sentiment placut.

Dupa 15 minute de stat in camera, dupa ce am despachetat totul si salutat prietenii de pe twitter :D am coborat si am luat Parisul la pas.. bine, am luat la pas strada pe care era hotelul. Am ajuns intr-o cafenea draguta unde am baut o ciocolata calda, apoi ne-am plimbat inapoi catre hotel si am mai facut cateva fotografii.

Imi da un sentiment placut orasul asta, dar inca nu stiu de ce. Sunt doar de cateva ore aici si-mi place. Imi place ca sunt in concediu, imi place ca rad, zambesc si ma simt bine!

p.s. de la hotel uploadez cu 5k/s asa ca pozele vor fi mici si nu foarte multe :)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • mister1ous 5 January 2010, 04:49

    Concediu placut si distractie maxima!

  • Roxy Calinescu 5 January 2010, 06:38

    Odihna placuta & have fun in Paris :)

  • bek00letz 5 January 2010, 08:50

    Eu peste tot in Franta m-am simtit ca acasa. Drumuri NU bune si oameni ok dar acizi la prima vedere. Oricum e tare Parisul :-) Have fun and enjoy!

  • danieluts 5 January 2010, 10:04

    Concediu placut! Distractie maxima si sa ne zici daca se distreaza la fel de bine ca romanii.
    Eu am avut placerea sa stau doar 4 zile la Paris dar n-am cunoscut viata de noapte pentru ca eram undeva mai la margine.

  • natalia 5 January 2010, 10:08

    Foarte frumoase pozele! :) Distractie placuta in continuare! :)

  • miriam 5 January 2010, 11:17

    deci…have fun si Parle francais! Poate inveti ceva.

  • Raluca B 5 January 2010, 10:27

    Din cate vad hotelul tau e in apropierea statiei Nation, ceea ce e foarte strategic. La Bastille se tin multe concerte poate prinzi unul misto cat stai in Paris… Cimitirul Pere Lachaise e in vecinatate, ar fi pacat sa nu treci pe acolo sa vezi monumentele marilor oameni de cultura , muzicieni, poeti, actori, etc. Cine stie, daca esti ambitios, poate ajungi si tu acolo.:-)))))). Hai, pa, have fun si profita cat mai ai timp….

  • aia mik si faina :* 5 January 2010, 13:04

    fain in Paris! Concediu placut si have a lot of fun! :)

  • Gaby 5 January 2010, 20:17

    olix am si eu o rugaminte, fa si u poze daca gasesti produse care sunt si inromania din magazin s-au daca vezi sa zic masini dacia sau gunoaa ca in romania Vacanta placuta!

  • bazil 6 January 2010, 09:35

    SUPERB…

  • lila 6 January 2010, 11:20

    cat mai multe poze, ca sa rasucesti cutitul in rana unora :)
    glumesc, vrem cat mai multe poze si info!
    Superb!
    Bonnes vacances!

  • Crisa 6 January 2010, 22:00

    Eu trebuia sa ajung acolo,nu tu :)) da na dak mi-ai luat-o inainte, distractie placuta…si treci mai repede la munca, ca sa am motiv pt care sa ascult kiss’ul :))
    :*

  • miriam 6 January 2010, 22:51

    souhait era corect! In fine!

    Have fun! In traducere libera.

Post a comment