Top

Sa stam pe partie si sa ..

De cateva zile vad oameni care stau pe partie si … nimic. Stau. Nu-i inteleg, jur! Ce-si propun ei cand pleaca din camera de hotel? “Hai sa mergem pe partie sa … stam”!?

Uitati-va la poza de mai jos. Majoritatea oamenilor astora stau pur si simplu in grupulete mic si povestesc. Nu danseaza, nu dardaie de frig, nu beau un vin fiert, nu se dau cu sania. NU FAC NIMIC.

In rest, ieri, pe 1 ianuarie a fost cald si zapada se topea, iar azi pe 2 ploua. Ce poate sa fie mai trist de atat?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Shadowman 2 January 2010, 14:05

    sa nu fie zapada de loc … asa cum e in Constanta :D …asta poate sa fie cel mai trist ;)

  • HQ2 2 January 2010, 14:14

    Daca asa se simt ei bine..ce sa le faci?

  • sorin 2 January 2010, 14:17

    Probabil ca asteapta zapada:)…E trist sa mergi la munte si sa … stai. Macar de ar face altceva. Eu unu as vizita niste chestii prin zona daca nu e vreme de partie sau as consuma niste vin fiert…

  • Onics 2 January 2010, 14:24

    :( vreau sa ramana zapada… nici eu nu inteleg persoanele de genul asta, poate au venit doar sa resipire aer curat si sa se distreze…desi, eu cand ma gandesc la munte iarna, gasesc o corespondenta cu “sporturi de iarna si vin fiert”.

    pe 15-16-17 ian mai sunteti la predeal?

  • Florin L. 2 January 2010, 14:43

    Si-uite asa Turismul devine unul din domeniile la care tara sta foarte bine, spre deliciul ministerului de resort si al ministresei implicit :D. Asadar tara sta bine la acest capitol, iar turistii de acolo ce fac? ce fac? Corect! Stau :D

  • Clady 2 January 2010, 14:55

    Probabil nu vor sa oboseasca.

  • natalia 2 January 2010, 15:15

    Sau probabil, asta e singura lor placere, sa nu faca nimic.

  • zoli 2 January 2010, 16:31

    :)) da ce ai ma cu oamenii? poate chiar atunci cand te uitai tu la ei stateau, ce ai vrea sa stea in cap?
    app. ce subiect ti-ai gasit, mai si comenteaza lumea aiurea :)

  • maya 2 January 2010, 17:51

    stau si ei la aer :D

  • maria-lissaxkissfm 2 January 2010, 21:42

    ce urat cred ka voi suntetzi singura distractie va pup :*

  • denisa 2 January 2010, 23:10

    olix lumea sta pe partie si tu in studiou (da barem tu faci mixuri,mai bei un vin fiert si cand este ceva important mai iesi si tu din studiou).Dar lumea nici vin fiert nu bea .

  • Iulia 3 January 2010, 04:28

    deci… (sa inteleg ca acest “statut” se intampla in Ro)
    atunci nu vad de ce ar fi de mirare faptul ca oamenii stau pe partie? eu cred ca voi nu ati inteles de ce se duc oamenii la munte… pai sigur nu se duc ca sa faca ceva, ci numai ca sa vada restul ca se duc si ei la munte, in concediu, ca isi permit. si cam atat, fite.
    apoi… daca tot e vorba de stat… oare cand aceeasi oameni merg la o distractie… ce credeti voi ca fac? credeti-ma ca nimic altceva decat sa stea, din nou. si tot asa. monotonie sau lipsa de inspiratie si chiar lipsa de pofta de viata as putea eu numi acest fenomen.
    si totusi… voi ce faceti?

  • Iulia Popescu 3 January 2010, 04:30

    dragut…

  • Mihai Popa 3 January 2010, 14:12

    Pai uite eu n-am fost la munte de revelion dar am dat ieri o fuga in azuga cu masina cu vreo 20 de prieteni si am facut un traseu pana la cab garbova si inapoi, nu ne-am intors pe acelasi traseu, asta ca sa nu stam, dupa atatea sarbatori e bine sa mai faci si miscare.
    Si da ai dreptate Iulia, cei care stau acolo, stau si la petreceri samd. Eu ma bucur foarte tare ca n-a fost zapada pt ca toti fraierii aia nu s-au distrat si au cheltuit banii aiurea, cat despre cei impatimiti de ski si alte alea, sunt toti in austria :)).

  • A.Dragos 3 January 2010, 14:51

    Probabil in ce conditii era partia nu era buna de “joaca” , dar totusi, odata ce ai venit la munte si ai platit pentru asta te distrezi, te contopesti cu muntele si faci tot ce se poate pentru a te simti bine .

    Ce, eu daca ies in parc si stau de vorba cu prietenii nu e tot aia cu ce fac oamenii aia ? :))

  • 1acolo 3 January 2010, 14:52

    cam putina zăpadă :|

  • Cristian Ion 4 January 2010, 13:10

    La multi ani si un an nou minunat iti doresc

  • locke 4 January 2010, 13:26

    Exact!
    Probabil stau pe partie ca li se pare cool sa stea acolo. Plus ca sunt nesimtiti. M-au apucat dracii la Predeal cand i-am vazut, n-am mai schiat atunci. Stateau gramada pe partea stanga a partiei. Uite pe acolo as fi vrut eu sa ma dau ca mi se pare mai safe. Mi-era ca daca ma dau, ii iau pe varful schiului si pe urma tot pe mine ma injura…La anu’ sper sa am bani, ma duc in Austria sau la bulgari!

  • miriam 4 January 2010, 21:06

    bueyyyyyyyyyyyy, ce aveti cu ei?

    Daca doar aici au gasit posibilitatea sa stea de vorba?

    Voi nu stati de vorba pur si simplu pe plaja?

    Sau nu iesiti cu prietenii la un suc?

    @locke Sigur ca de preferat ar fi sa nu deranjeze pe altii.

    Stiti cat de des imi doresc sa nu fac nimic, ci doar sa pierd timpul? Doar ca nu am stil la asta.

Post a comment