Top

Inainte de 2010

Stiu multi oameni care evita sa lucreze de sarbatori pentru ca prefera sa stea cu familia, prietenii sau cu cei apropiati. Eu sunt departe de familie si imi place jobul meu, asa ca nu m-am plans nici anul trecut cand am lucrat de Pasti, Craciun si Revelion si n-am facut-o nici anul asta.

Sincer? Nici macar nu ma deprima faptul ca lucrez in perioada asta, mai ales ca sunt aici intre colegii mei de la radio cu care ma inteleg foarte bine si cu care ma distrez zilnic aici pe partie.

Cineva imi spunea acum vreo 2 saptamani ca sunt fraier ca lucrez de revelion, dar avand in vedere faptul ca imi place sa pun muzica, imi place sa vad oamenii cum se distreaza pe muzica pusa de mine, consider ca e o onoare pentru mine sa pot pune muzica si in noaptea de revelion!

Craciunul? Nici macar n-am simtit cand a trecut, in 24 seara am aterizat aici in Predeal si am mers direct in club, in 25 si 26 am facut la fel. Credeti ca regret ca a mai trecut un Craciun? Nu, nici gand. Regregt doar ca i-am vazut pe ai mei doar de 2 ori anul asta, dar sper ca la anul sa ajung mai des la Timisoara.

Nu uitati ca in seara asta facem Partyul KissFM de Revelion de la ora 22! O noapte dintre ani in care sper si-mi doresc sa fiu inconjurat de cat mai multi prieteni si party people!

Voua cititorilor si ascultatorilor va doresc un an 2010 fericit din toate punctele de vedere, iar mie imi doresc mai putin stres, mai putine probleme, sa petrec la fel de mult, sa mucesc la fel de mult, sa fiu la fel de sanatos, sa ma odihnesc ceva mai mult si sa iubesc mai mult, sa am si mai multi prieteni in compania carora sa ma simt si mai bine!


Twentyten here we come!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.Dragos 31 December 2009, 12:35

    Atat timp cat de simti bine si esti intr-un colectiv de gasca (kissfm si restul cu care petreci revelionul) totul e perfect.

    La multi ani !

  • bamboochacostin 31 December 2009, 12:36

    chiar ai foarte multa dreptate :P

    un an nou fericit si tie

    ps. deseara sunt pe frecventza Kiss

  • Marius. 31 December 2009, 12:40

    Pai ai un job foarte tare nu ai de ce sa fi prost ca lucrezi chiar atunci. Daca o faci din pasiune si placere e si mai bine pentru ca nici nu simti ca lucrezi :).

  • Clady 31 December 2009, 12:42

    Asa sunt si eu. N-am Craciun, Revelion… nu le simt…nu imi plac. Si mi-e bine asa.
    Dar totusi imi este frica… Daca peste ani vom regreta ca nu ne-am bucurat la timp de familie/sarbatoare?
    Daca vom avea copii si nu ii vom invata ce e ala Craciun si ii vom lasa sa lucreze si vom sta la 70 de ani singuri si ne vom aminte ca e Craciunul?
    Si acum… un Craciun in familie, cu iubita-n brate inca are ceva magie… si poate vei ajunge sa regreti ca nu ai facut asta la timp :))
    Oricum, nu sunt eu cea mai potrivita persoana sa vorbesc despre asta… Mai ales ca sunt asa grinch.

    Un an nou fericit!

  • PaTRySs 31 December 2009, 12:42

    Mda cu asa job chiar nu ai de ce sa te plangi >:D< MUSIC IS LIFE :)La multZi ani ! & Un an plin de succese si multa sanatate :*:*:*:*

  • Florin L. 31 December 2009, 12:46

    Nu conteaza cum petreci acest moment al trecerii dintre ani, atata timp cat te simti bine. Fie in multime, fie intr-un cadru restrans, important e sa te simti bine alaturi de cei pe care ti-i doresti langa tine. Iar pentru anul nou cred ca cea mai buna urare este sa fii inconjurat de cei dragi in orice moment si sa fii impacat cu tine insuti. Si sanatate, ca sigur e mai buna decat toate. La multi ani!

  • denisa 31 December 2009, 13:08

    olix oricum nai de ce sa fi suparat ca lucrezi ca oricum tu acolo la munte oricum te distrezi si pe deasupra te duci in cluburi si faci partiury asa ca eu iti urez un nou an plin de bucurii si sanatate .

  • natalia 31 December 2009, 13:19

    Iti doresc, sa ti se indeplineasca tot ceea ce ti-ai propus si ma bucur, ca am putut intra in contact si pe alte cai, in afara blogului. :)
    Abia astept Partydul din aceasta noapte! :)
    LA MULTI ANI! :-*

  • Cristina Cirstea 31 December 2009, 13:48

    Multa bafta in 2010 si sper sa tii se implineasca toate dorintele,sa nu mai fii asa stresat,sa petreci tot asa de mult si ce sa-ti mai urez altceva decat sa ne incanti in continuare cu mix-urile tale!La multi ani!

  • mei 31 December 2009, 13:54

    happy new year >:D<

  • festi 31 December 2009, 14:00

    La multzi ani..sa ai parte de un an mai bun:D:)…

  • phidas 31 December 2009, 15:13

    La Multi Ani, cu bucurie, sanatate si mult noroc!

  • tibi 31 December 2009, 17:35

    La multi ani si s-auzim numai de bine pentru acest an care vine! Fireste, de la Kiss fm!

  • denisa 31 December 2009, 22:05

    sunteti cei mai tari sper sa va iasa bine partyul din seara asta mai ales ca face mixuri olix si cu Dj Khan.va pup si distractie placuta .

  • natalia 1 January 2010, 00:19

    LA MULTI ANI pe 2010! Radioul e la maxim! :)

  • eRRmy 1 January 2010, 00:36

    La multi anii!!!!

  • denisa 1 January 2010, 01:00

    si eu am radioul la maxim.la ulti ani 2010

  • festi 1 January 2010, 01:28

    OLiX se aude suuper partidul..

    este extraordinar muultzumim muuuult:D:*:*:

  • Aida-Marina Sararu 1 January 2010, 14:47

    Trance is my drug, Paul van Dyk is my dealer!
    Trance is for life, the rest are for Recycle Bin!

  • Aida-Marina Sararu 2 January 2010, 18:22

    Asa si ar fii mult mai bine daca a-ti da-o mai mult pe Trance..!! ;)

  • maria-lissaxkissfm 2 January 2010, 21:46

    olix… faptul ca lucrezi shi in zilele de sarbatoare asta dovedeste ca iti iubesti meseria si daca o iubesti automat o faci shi super bine de-asta te respect!!! LA MULTI ANI SI PUPICI!

  • bampi 4 January 2010, 14:56

    La multi ani si inainte si in 2010. Sa faceti emisiuni la fel de frumoase si cea mai buna muzica se asculta la KISS! Felicitari!

Post a comment