Top

Radioul lui Mos Craciun e no.1

Toata luna decembrie MagicFM s-a transformat in “Radioul lui Mos Craciun“, adica in singurul post de radio romanesc care, timp de o luna, difuzeaza numai muzica de craciun!

Sincer, pe mine muzica de craciun ma cam deprima, eu prefer muzica dansanta, dar se pare ca sunt printre putinii cu parerea asta, pentru ca uitandu-ma mai devreme la ascultatorii de pe internet, MagicFM are 9000 si ceva de ascultatori pe “Radioul lui Mos Craciun” si inca 1.000 pe vechiul radio “Soft Music”, care momentan se poate asculta doar online pe www.magicfm.ro. In total Magic are la orele pranzului peste 10.000 de ascultatori fata de celelate radiouri care emit online care abia ajung la 6-7000.

radioul lui mos craciun mic

Felicitari colegilor magici si celor care au venit cu ideea asta! Radioul lui Mos Craciun se mai aude pana dupa craciun, mai exact pana in 28 decembrie. Tu l-ai ascultat?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Oliver Simionescu 17 December 2009, 00:00

    :)) deci toate 3 :))

  • Oliver Simionescu 17 December 2009, 00:00

    hapciu back 2 you eugen :)

  • natalia 17 December 2009, 14:34

    Bravo lor!
    Sincer nu am ascultat, dar nici eu nu cred, ca as putea asculta numai melodii de Craciun.

  • Manuel Dinculescu 17 December 2009, 15:32

    bai hotarati va … ori kiss ori magic ori one … nu de alta dar noi fanii nu mai stim ce sa credem …

  • OLiX 17 December 2009, 16:40

    :)) deci toate 3 :))

  • OLiX 17 December 2009, 16:40

    :)) deci toate 3 :))

  • denisa 17 December 2009, 16:40

    eu am asultat magicfm si mai ascult din cand in cand dar pot a spun ca nci mie nu imi prea place muzica de craciun eu ascult kissfm si este cel mai tare radio de muzica

  • Mihaela Mazilu-Babel 17 December 2009, 15:45

    fanii-concurenti

  • OLiX 17 December 2009, 17:52

    hapciu back 2 you eugen :)

  • OLiX 17 December 2009, 17:52

    hapciu back 2 you eugen :)

  • Daniela 17 December 2009, 18:16

    Intotdeauna am ascultat KissFm si cineva imi tot recomanda Magic,dar nu vroiam sa schimb. In schimb, in perioada asta imi place muzica de Craciun si chiar azi e prima zi cand am ascultat doar Magic… De pe 29 ma mut la Kiss ;))

  • Eugen Huculici 17 December 2009, 17:43

    same Family there. Inca nu se stie asta? KissFm , KISS tv, PRIMA TV , One Fm si Magic FM sunt o singura familie,dar are un nume atat de lung ca mi-e LN sa-l scriu . Oricum in seara asta Toata familia petrece in Twice . Mai putin io' ca sunt in aer :) pana la 22…dupa care merg acasa ca-s racit cobza. Hapciu!!:D

  • mei 17 December 2009, 21:17

    Ei, cum sa te deprime muzica de craciun? :)
    Eeu da, cica ascult MagicFM, de cand au inceput sa bage colinde :D.
    Si fie ca ascult MagicFM, fie ca ascult KissFM, tot ma ia cu bataiala :D… adica dans :))

  • Gabr13l 17 December 2009, 21:18

    E chiar misto,desi imi placea mai mult soft music:)

  • manu 17 December 2009, 22:24

    Pe mine incepe sa ma deprime “spiritul sarbatorilor”. Cred ca fac alergie la colinde. Prefer muzica dansanta, imi da putere de munca si chef de viata. Traiasca Partydul KissFM!!!

  • Anita Bogdan 17 December 2009, 22:03

    unde il gasesc pe Mos Craciun ??:(

  • Ana-Maria 18 December 2009, 11:36

    Am ascultat, pana mi-au iesit pe urechi… dupa ce asculti o zi intreaga Radioul lui Mos Craciun, iti dai seama ca unele piese le-ai auzit de vreo 4-5 ori. Eu sunt o persoana innebunita dupa muzica specifica sarbatorilor de iarna, dar e prea de tot :D
    am trecut din nou la playlistul meu, cu colinde romanesti, mult mai frumoase decat cantecele de Craciun pe care le auzi in heavy rotation la radio…

  • Oliver Simionescu 18 December 2009, 12:14

    buna intrebare ;)

  • Anita Bogdan 18 December 2009, 12:15

    ;)) da astept raspuns :D

  • Moni 20 December 2009, 09:52

    Da l-am ascultat, e muzica buna, si au avut o initiativa destul de buna cu Radioul lui Mos Craciun.

  • andreea 21 December 2009, 00:02

    eu mai ascult..si mie chiar imi place..mai ales ca mai e un pic pana la craciun, e chiar frumos sa ascult colinde..:D…

Post a comment