Top

In trecere prin Targu Jiu

Duminica, in drumul de intoarcere din Petrosani catre Bucuresti, am facut si o mica oprire in Targu Jiu sau .. Tirgu Jiu (cum aparea pe GPS si pe harta). Am vrut sa vedem “Coloana Infinitului”, dar probabil am trecut pe langa ea fara sa ne dam seama, totusi ne-am oprit in parcul in care se aflau “Poarta sarutului” si “Masa tacerii”.

IMG_7192

IMG_7199

IMG_7208

IMG_7231

IMG_7237

IMG_7241

IMG_7245

IMG_7248

Plus o centrala sau .. ce era aia, vazuta undeva mai departe pe drum.

IMG_7271

IMG_7273

A fost frumos si luung drumul!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Maria 19 November 2009, 14:03

    Faain. Prin Valcea cand vii sa faci poze?? :P

  • natalia 19 November 2009, 14:27

    Foarte frumos! :)
    In tregere? :))

  • Ovidiu 19 November 2009, 16:16

    Centrala aia e o termocentrala si apartine orasului Turceni:)

  • Suki 19 November 2009, 16:17

    ..toate ca toate..da cata poluare avem acolo :| voi vedeti ce iese din cosurile alea :|

  • alina_tiri 19 November 2009, 18:44

    @suki poluare ca poluare..dar si locuri de munca si forta economica!
    Frumoase poze,reusite,parca e altfel Tg-Jiul vazut prin ochii tai! :)

  • cosmin 19 November 2009, 20:25

    bestiala ultima poza…bravo olix

  • Mihai 20 November 2009, 15:10

    Coloana infinitului era pe partea stanga cum intrai in ultimul giratoriu de la iesirea din Targu jiu spre Bucuresti, e destul de mare si cam greu de ratat, dar poate erati obositi :).

  • anku 20 November 2009, 21:15

    Tg Jiu?:O:O
    home ,sweet home :X
    am avut un sentiment ciudat cand am vazut pozele astea..:D

  • nashu_mare 21 November 2009, 09:38

    @Ovidiu, nu apartine orasului Turceni, este orasul Turceni. :D

    Oricum, poza respectiva era cred si pe o bancnota din perioada comunista. Daca nu, sigur era in cartea de goegrafie. Poate de aia e atat de familiara si atrage, ca exista in subcontient ca o imagine a mandriei nationala. Altfel, e o ditai magaoia, ca unul care a vizitat-o (in interes de serviciu), iti garantez ca te plictisesti plimbandu-te prin hala si ramai mut cand vezi niste echipamente mecanice de dimensiuni XXXXXXL.

  • M1cuTzU 21 November 2009, 22:08

    Frumos orasul , fac liceul acolo .

    OLiX erai foarte aproape de coloana infinitului :)

  • BandidoS 20 December 2009, 15:02