Top

26

WOW! Am ajuns si la 26 de .. toamne (vorba colegilor de la marketing)! E frumos la 26 de ani, simt ca nu mai pierd timpul degeaba, simt ca incep sa fac lucruri din ce in ce mai bune si simt ca mi-e bine!

Emisiunea datorita careia ma aud zilnic la radio a progresat si ea odata cu mine, Partydul a plecat in turneu prin tara, ne auzim si ne vedem in fiecare week-end prin cluburile din “teritoriu” impreuna cu bunul meu prieten si coechipier, Dan Fintescu. Emisiunea zilnica s-a schimbat si ea, tot datorita Partydului si verii. Am ajuns sa am zilnic un mix de o ora in mijlocul zilei si jumatate de emisiune pe care o fac impreuna cu Ovidiu si ne iese de minune! Vara asta am stat si 4 saptamani si ceva la mare si a fost frumos Anul asta m-am mai ingrasat, dar nu ma plang, nu-s chiar atat de gras.

 Tot anul asta n-am avut concediu, am muncit o gramada, dar nu m-am plans niciodata si nici n-am s-o fac vreodata. E rau sa te plangi cand muncesti mult – inseamna ca nu-ti mai place ceea faci!

Tot anul asta m-am mutat dintr-o garsoniera in care stateam singur intr-un apartament cu 3 camere si cu inca 2 colegi de apartament cu care, atunci cand sunt acasa, ma inteleg de minune.

Fac retrospectiva asta de parca e sfarsit de an, dar pentru mine cam e. Tocmai am implinit 26 de ani si ma simt bine! Ma simt si mai bine ca reusesc, dupa 4 ani, sa-mi sarbatoresc din nou ziua, acasa, la Timisoara! Si tot cu Partydul! Cu prieteni, rude, colegi!

IMG_5241 

Imi doresc sa fie cea mai tare aniversare de pana acum si cred ca asa o sa si fie! Acum ma duc in oras sa petrec, iar voua va multumesc anticipat pentru “traditionalul La Multi Ani”!

PARTY ON!

p.s. oare depasim cele 80 de comentarii de anul trecut? :)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • iulian 31 October 2009, 00:26

    La Multi Ani Oli !!!!

  • natalia 31 October 2009, 00:38

    Ma bucur, ca prin intermediul blogului, am fost si eu martora la aceste realizari.
    Iti urez un calduros LA MULTI ANI, sanatate, fericire si multe impliniri, iar piesa asta http://www.youtube.com/watch?v=uULcomFqvOw iti este dedicata. :-* :)

  • eRRmy 31 October 2009, 00:40

    La multi ani!! Toate dorintele sa ti se indeplineasca (inca mai ai sunt sigur).

    Succes in continuare cu Partydul, sa auzim de el si la editia cand vei implini 46 de ani:D

  • florinL 31 October 2009, 00:49

    La multe toamne si la cat mai multe satisfactii de pe urma a tot ce faci,ca e foarte bine!Ora aceea cu muzica mixata e o gura de aer proaspat pentru cei care isi petrec dupa amiezile la lucru,iar noptile de sambata cu Partydul inseamna distractie garantata,indiferent ca petreci cu prietenii sau esti acasa.Asa ca un PARTY ON continuu!

  • dia 31 October 2009, 00:56

    happy Bday to U!!!!

  • Claudia 31 October 2009, 01:07

    La multi aniiiii!!! Sa ramai mereu un party man si sa traiesti asa cum iti doresti! >:D<

  • Pandutzu 31 October 2009, 01:57

    La multi ani domnu’ OLiX !! Ma bucur ca am avut ocazia prin intermediul twitterului sa te cunosc si sa iesim asa mult. Multa sanatate si mult succes in toate, atat pe plan personal cat si profesional :D

  • iliana 31 October 2009, 04:26

    LA MULTI ANI!

  • Alin 31 October 2009, 09:17

    La mulţi ani şi să ai tot ce îţi doreşti

  • Pavel 31 October 2009, 09:23

    La multi ani!!!

  • mei 31 October 2009, 08:36

    happy b-day >:D<

  • FunInTheSun 31 October 2009, 08:57

    la multi ani, domnule olix! :)

  • Amalia 31 October 2009, 09:25

    La multi ani! :)

  • slayer2k 31 October 2009, 10:39

    La multi Ani moshulica! La fel ca si anul trecut iti urez pensionare placuta :) Nu de alta dar sa nu uiti … Ne vedem la Cluj. Ovi

  • Raul 31 October 2009, 10:49

    La Multi Ani prietene, si sa ai grija de tine, felicitari pentru tot ce ai reusit.

  • Lucian S. 31 October 2009, 11:12

    LA MULTI ANI!
    Sa faci cat mai multe pentru a regreta cat mai putin.

  • Micud 31 October 2009, 11:23

    La multi ani si party on !!!!!!

  • Seby 31 October 2009, 11:29

    La multi ani!

  • George 31 October 2009, 11:30

    Sa ne traiesti Oli!!!

  • Reghi 31 October 2009, 11:31

    La multi ani! Ma bucur ca ai avut un an asa cum ti-ai dorit si ca imbatranesti frumos! :-)) Lasand gluma la o parte, te pup si sper sa te distrezi azi foarte tare! (Si la 26 sa fie mai misto ca la 25)

  • sorin 31 October 2009, 11:40

    Sanatos sa fii ca le faci tu pe toate:). Sa ajungi la 126 de ani. La multi ani!..Ce ai mai imbatranit si tu:D

  • Cristina Movileanu 31 October 2009, 12:05

    LA MULTI ANI!!!!!Anu trecut ti-am facut cadou MONTUGA si INNA live in studio KISS FM,telefonic PLAY&WIN si MORRIS,ma bucur mult ca te-am cunoscut prin bunul nostru prieten DJ ZOOM,iti doresc multa bafta in cariera ta,multa sanatate,felicitari pentru reusitele tale,te astept la Bucuresti sa sarbatoresti si aici!!!!LA MULTI ANI si sa ne traiesti!CristinaMovileanu

  • Cristina Movileanu 31 October 2009, 12:08

    LA MULTI ANI!!!!!

  • Bobe (xZibitBMN) 31 October 2009, 12:11

    La Multi Ani si petrecere frumoasa acasa la Timisoara ;))

  • Bobe (xZibitBMN) 31 October 2009, 12:14

    La Multi Ani si petrecere frumoasa acasa la Timisoara

    Party On

  • simonik 31 October 2009, 12:40

    LA MULTI ANI!!! cum spuneam si la alt post sa ne traiesti , sa faci emisiuni cat mai frumoase. Poate mergeti cu Partydul si prin Bucuresti sa pot veni si eu.

  • Florin 31 October 2009, 12:43

    La multi ani inca odata! :)

    P.S. : Sunt sigur ca o sa depasesti 80 de comentarii :) ( o sa ai 81 :)) )

  • Vs 31 October 2009, 12:47

    La Multi Ani <:-P

  • PaTRySs 31 October 2009, 13:00

    Laaaaaaaaaaaaaaaa muuuuuuuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllttttttttzzzzzzzzzzzzziiiiiiiiiiiii aaaaaannnnnnnniiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!! OLiX >:D<

  • Edmond Tck 31 October 2009, 13:02

    Oli te rog muuuult mult de tot sa ma ajuti si pe mine cu ceva!!!! aseara, vineri 30 octombrie, in maxx, ati pus un mix smecher rau rau rau de tot de la thriller. CUM SE NUMESTE FRATEEEE CA MOOOOR :((((( deci crede`ma ca muream in masina cand ascultam :( nu ma lasa la greu :D

  • Dragos 31 October 2009, 14:20

    La multi ani Olix!! :D
    Iti doresc multa sanatate,noroc in viata si foarte multi bani :D.

  • Dragos 31 October 2009, 14:21

    La multi ani Olix!! :D
    Iti doresc multa sanatate,noroc in viata si foarte multi bani!!! :D

    Dragos,Braila.

  • Alexa ChillOutHB 31 October 2009, 14:50

    Multi Ani, bre ! :)

  • oana 31 October 2009, 15:50

    La Multi Ani,Olix!!!Sa fii sanatos,fericit si sa ai parte numai de bucurii!Te pup:*

  • AndreeA 31 October 2009, 16:08

    Laaaa Muuuulttiiii Aaaaniii !!!!! … Si la cat mai multi de acum inainteeee.!!!..Distractie placutaa!!

  • Ramona 31 October 2009, 16:14

    Laaaaaaaa Muuuuuuuulțțțțțiiiiii Aaaaaaniiiiiii Oliveeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

  • tibi 31 October 2009, 17:25

    La multi ani, multa sanatate si distractie placuta la Partydul aniversarii tale.
    Mi-e usor sa retin ziua ta de nastere pentru ca e la 2 zile dupa a mea!

  • pandutzu (Pandaru Alin) 31 October 2009, 18:23

    i-ati urat de bine lui @olixbolix de ziua lui ?? inca n-a depasit recordul de 80 de comentarii de anul trecut http://tinyurl.com/yb8b9bh

  • Dany 31 October 2009, 18:30

    La muuulti ani!

  • Claudia 31 October 2009, 18:38

    La multi ani Olix !:*

  • Claudia 31 October 2009, 18:39

    La multi ani! :*

  • DJ MISTRIO 31 October 2009, 18:52

    LA MULTI MULTI ANI OLIX !! In seara asta voi fiu de 10 ori mai cu “urechile pe radio” pentru ca sunt convins ca veti face un show de zile mari ;) !! LET’S PARTY ON si … nu mai am rabdare sa inceapa PARTYDUL ! Salutari la toti cei care veti fi prezenti in Vanilla CLub si tuturor ascultatorilor de KiSS FM! OliX … daca tu esti sarbatoritul … cine “face supa” ?? E pregatit Fintescu sa faca atmosfera cum a facut in Decadance sau il lasa pe Geo ?? Hai .. ca mai e putin pana la 22.00 .Inca o data LA MULTI ANI si TIE (OLiX) si PARTYDULUI!

  • Ionut Bunescu 31 October 2009, 20:57

    comentez eu de 40 de euro, pardon de 40 de ori? :))

  • adda 31 October 2009, 20:02

    La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani! La multi ani!
    De 26x “La multi ani!”.

  • Tudor01 31 October 2009, 20:11

    +1 La multi ani! :)

  • cart00n 31 October 2009, 20:47

    Un la multi ani si cat mai multe “toamne” fericite.

  • deny 31 October 2009, 20:50

    heyyyyyy!!!!LA MULTI ANI SCORPIONU-LE!!!!!!!! PUP

  • Catalina 31 October 2009, 20:51

    La mult ani !!!!!

  • Stefy 31 October 2009, 20:51

    La multi ani si tot ce iti doresti

  • LexxK 31 October 2009, 21:03

    La multi ani Olix!! :)

  • Paul & Elena 31 October 2009, 21:32

    Sa ne traiesti sanatos si sa te tot auzim pe la Kiss :) La Multi Ani de la Constanta din partea lui Paul si a sotiei mele Elena

  • cosmin 31 October 2009, 22:44

    LA MULTI ANII !!! OLIX….in seara asta nu doarme nimeni..petrecem cu OLIX….chiar daca ne aflam la mii de km distanta…

  • Floryn 31 October 2009, 22:48

    LA MULTI ANI!!!
    sa ti se implineasca toate dorintele si sa ai parte numai de bine!
    tine-o tot asa!! ;)

  • s@ndr@ 31 October 2009, 23:14

    LA MULTI ANI!!!!!!!! fie ca tot ceea ce iti propui sa se implineasca si sa veniti cu partydul si pe la noi pe la Baa Mare ca aici suntem muuuulti care iti spunem la multi ani fericiti!!!

  • CRISTINA 1 November 2009, 00:09

    LA MULTI ANI !!! Multa sanatate si putere de munca :P:P petrecere frumoasa in seara asta!!!!!!!! pupici

  • CRISTINA 1 November 2009, 00:15

    LA MULTI ANI !!!Multa sanatate si putere de munca :P:P:P PETRECERE frumoasa !!!!

  • Diana 1 November 2009, 00:17

    la multi, multi, bani..si ani..!!:)
    Si sa cresti maree, mare de tot..:>..:))
    >:D<..
    hope ur havin a really really good time!!!..:)
    [:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*,:*]

  • GINA 1 November 2009, 02:18

    LA MULTI ANI si sa ai parte de tot cei mai bun….iar bucuriile tale sa le imparti cu noi,asa cum ne-ai obisnuit

  • lalaSweet 1 November 2009, 12:37

    La multi ani, Olix!!! sa iti dea Doamne Doamne multa santate si fie ca tot ceea ce iti doresti sa se indeplineasca.. mult succes in tot ceea ce faci!!!

    e cam tarziu pentru urarile astea..dar..mai bine mai tarziu decat niciodata, nuh?!;))

  • Andrei 1 November 2009, 16:10

    La multi ani Olix

  • Anca 1 November 2009, 16:38

    La Multi Ani OLiXXX! :)

  • Catalina 1 November 2009, 20:50

    La multi ani,Oliiiix !!! >:D:D<

  • Tomck@t 3 November 2009, 01:17

    ;P mai…ce sa mai zic si io, decat “traditionalul” la Multi Ani? Anul trecut ti-am scris asta intr-un sms, anu’ asta… ehh, am uitat complet fiindca de cateva zile sunt incontinuu high :P. De cand ai mers la Bucuresti observ, anual, cu stupoare cat de mult “ai crescut” pe plan profesional… si tre’ sa recunosc ca (inca) reusesc sa raman masca. Asa ca Bravo, Bafta, La multi Ani si tot ce-ti doresti… inclusiv cu commenturile, hai ca io-s al 62-a deja, nu? ;)

  • al3x 3 November 2009, 19:59

    hppy b-day :)

  • Leasu Daniel 3 November 2009, 20:00

    Multi inainte aniversare placuta :)

  • Andreea 3 November 2009, 21:12

    La multi ani OLix!!!

  • natalia 4 November 2009, 10:09

    @OLiX: N-ai pentru ce! :) Sper ca ti-a placut piesa de la Suie Paparude! :)
    P.s. N-au mai fost 80 de comentarii, dar e bine. Asta demonstreaza ca oamenii te apreciaza. :)

  • natalia 4 November 2009, 10:35

    Sa nu uitam de cele cateva zeci de pe hi5! :)

Post a comment