Top

Cum am ajuns dj

Am de 2 ani si ceva o emisiune de club, cu muzica de club, cu dj invitati, am transmis de la mare samd, in schimb eu sunt doar un devorator de muzica buna, imi place sa beau ceai de sunatoare si sa danesz! Lumea-mi spunea ca sunt dj, eu spuneam ca nu sunt. Am playere, stiu cum functioneaza, stiu cum se mixeaza dar inca nu stiu sa mixez chiar asa cum ar trebui, drept urmare am inceput sa ma joc cu MixMeisterul cumparandu-mi si o consola pentru el + o placa de sunet cu mai multe iesiri/intrari.

De 2 saptamani am inceput la radio Kiss Kiss in the mix, emisiune in care mixez live hiturile din playlist, iar tot de 2 saptamani am plecat cu Partydul prin tara, unde tot eu mixez, iar alaturi de mine ii am pe colegii mei Dan Fintescu sau Ovidiu Who’s Your Daddy.

Am fost pana acum in Zebrano Dance Studio Craiova cu Ovidiu, unde ne-am simtit foarte bine, dar si mai tare m-am simtit aseara in Pink Club Pitesti cand am mixat doar eu, live, timp de 4 ore. Hiturile erau la locul lor, Dan Fintescu m-a ajutat foarte tare pe partea de MC, iar publicul a fost de milioane! Pot spune pentru prima data ca aseara m-am simtit dj! Aseara am simtit publicul, i-am vazut reactiile, l-am vazut aplaudand si strangand pe fiecare piesa! Au fost 4 ore in care am dansat aproape incontinuu si m-am simtit extraordinar!

IMG_1941

Sambata viitoare suntem la Iasi – mai multe detalii gasiti pe blogul Partydului! Nu mi-am dorit niciodata sa ajung dj, am zis ca viata asta “de turneu” nu-i de mine, dar sincer .. incepe sa-mi placa! TARE! Ne vedem acolo si ne auzim la radio!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Gaby 27 September 2009, 17:16

    am si eu o intrebare cred k s-a facut o confuzie la reteaua magic fm si kissfm de exemplu am fost decurand in buzau si kissfm era si pe 91,3 a lor si pe cea a magic fm 105,9 a lu magic fm deci in buzau magic fm numai este

  • cipoc 27 September 2009, 17:22

    abia astept sa te prind in iasi:D
    ne auzim

  • miriam 27 September 2009, 17:24

    nu iti aduci aminte, dar o singura datam ai zis, cand erai adolescent, ca ai vrea sa te faci DJ. Ti se implineste visul…sau, ma rog, face parte din CARIERA TA!

    Cel mai important este sa iti place ceea ce faci.

  • natalia 27 September 2009, 17:30

    Totul se invata putin cate putin si din cate stiu de la DJ Stephano, iti trebuie foarte multi ani ca sa capeti experienta. Tu esti pe drumul cel bun, iar mixul de aseara a dovedit acest lucru.
    Asta dovedeste, ca pasiunea pentru muzica, face minuni. :)
    Mult succes, in continuare! :)
    Strangand pe fiecare piesa? Dar ce strangeau? :))

  • Leasu Daniel 27 September 2009, 18:29

    Exact sentimentul asta l-am avut si eu atunci cand la nunta unui prieten m-am ocupat de muzica inpreuna cu un coleg de clasa Felicitari. Bafta in continuare

  • mei 27 September 2009, 21:39

    Uau, deci ti-a placut ce a fost la Pitesti :D. Ma bucur :). Sa mai veniti :>.

  • Andreea 27 September 2009, 23:45

    Publicul pitestean este unul destul de cenzurat cand vine vorba de reactii pro. Aseara au lasat “garda jos” si nu s-au ferit sa arate ca “we enjoy this party”. Bravos cu felicitari!

  • wassupady 28 September 2009, 00:37

    Prin Oradea cand ajungi? to have some real fuuunnn! :D

  • sorin 28 September 2009, 01:04

    Ai mai mixat langa Craiova, Filias, la inceputul verii:). Deci viata de DJ de club ai inceput-o mai de multicel:)

  • cipoc 28 September 2009, 20:03

    inseamna ca ramai si pe duminica seara la un blogmeet cu iasu`:D

  • cipoc 28 September 2009, 23:50

    ma stii si pe mine de la mare:))
    daca nu dimineata la o cafea ceva:D

  • magdutza 29 September 2009, 17:02

    e frumoasa meseria d dj..tare as vrea sa fiu si eu.prin valcea cand ajungi?pwp ast rasp

  • A.I. 30 September 2009, 01:04

    @magdutza: orice meserie este frumoasa, daca o faci cu placere si daca iti aduce satisfactii.

  • Razvan Gradinaru ( wolx ) 30 September 2009, 01:42

    @OLiX: nu mai stii pe nimeni zici? :)

  • oana 30 September 2009, 18:24

    deci vii in iasi….super:X…abia ast;)

    :*:*:*

  • oana 30 September 2009, 18:30

    in club Skye???…pe copou deci…:X:X:>

    anul acesta clasa mea organizeaza balul bobocilor si m-am gandit sa mergem tot in skye:))

    :*:*:*

  • Oana 30 September 2009, 23:38

    Esti tare, bro! xxx

  • mWk 2 October 2009, 22:56

    oliX…ce sa zic..ascult Non’Stop Kiss..Fm…sunt si eo dj la un club in Buzau(Nehoiu) mai bine spus….un orasel mic cam la 70 de km de Orasul Buzau;)) te astept prin buzau poate ne cunoastem ;)) astept raspuns:P salutare:X de la LauR:*

  • tibi 4 October 2009, 15:53

    Ma bucur ca ti-a placut la mine, la Pitesti!

Post a comment