Top

Furt de identitate

Vad in fiecare zi pe retelele sociale (twitter, facebook, hi5) oameni/utilizatori care au la profil pozele altor persoane si sa mor daca-i inteleg!

Care-i faza? Ce au de ascuns? Exista o explicatie pentru asta?

later edit: am gasit un articol misto aici

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • d3vilgirl 25 September 2009, 13:35

    eu imi pun pe mess cateodata poze cu actorii mei preferati :)) are ceva? :)) intra in aceeasi categorie? :P

  • carol 25 September 2009, 13:38

    d3vilgirl, asta e o alta situatie…oliver se referea strict la oamenii care-si pun poze ale altor persoane (excludem persoanele publice).

  • d3vilgirl 25 September 2009, 13:43

    @OLiX: ba sa stii ca ma mai intreaba lumea daca mi-am tras prieten :)))

  • bianca'' 25 September 2009, 13:54

    eu mai pun si poze cu nepotica mea, pentru ca imi este mult prea draga:D….acum depinde de persoane……la un moment dat gandeam la fel ca sa nu ma stie lumea cum arat, dar apoi m-am hotarat: arat asa cum arat si nu am de ce sa ma rusinez. folosind poze ale altor persoane inseamna ca respectivii au ceva de ascuns sau nu le place ceea ce vad( aici am foste putin rea)…Kiss :D

  • natalia 25 September 2009, 13:57

    Probabil nu vor ca alte persoane sa vada cum arata. Am pe cineva in lista de messenger, care are la avatar tot felul de chestii, inclusiv pozele altor persoane. Mi-a spus ca nu-si pune poza proprie, deoarece ii este frica de el insusi, plus de asta, din pacate este imobilizat intr-un scaun cu rotile.
    I-am spus, ca nu are de ce sa-i fie frica si trebuie sa accepte realitatea, dar nu am reusit sa-l conving.

  • alina_tiri 25 September 2009, 16:47

    Da,am intalnit destui…Probabil sunt persoane foarte nesigure,complexate sau timide.Eu stiu una si buna:nu mintiti poporul cu televizorul;asta sunt,asa arat,cine ma place bine,cine nu sa treaca mai departe!:)

  • carol 25 September 2009, 17:48

    alina, chiar daca ar fi timide, nesigure sau complexate nu au dreptul sa faca asa ceva.

  • Silvia 25 September 2009, 18:36

    Opss.. :)))
    OLiX dar daca imi pun la avatar o poza cu tine tot furt de identitate se cheama? :)))
    sau la tine nu se pune ca esti Vedetă.. :P ;))

  • Silvia 25 September 2009, 19:03

    P.S. Și-mi mai pun @ avatar poze cu Paul van Dyk!!
    Tot Furt de Identitate se cheamă?? :))))

  • maya 25 September 2009, 23:16

    mie astea imi par chestii inutile.poate la copii de 15 -16 ani e ceva util…sau daca iesi la agatat.poate de asta si furtul de poze

  • sorin 26 September 2009, 03:30

    Teste peste teste, o joaca, o gluma (proasta daca persoana nu stie ce faci tu cu poza ei)…Cam asa vad eu treaba.

  • miriam 26 September 2009, 16:17

    eu imi pun uneori catelul sau pisica…atunci?

    ei…stiu la ce te referi. Chestia e ca nu as pune poza altuia (decat pe a ta), dar uneori nu imi place sa fac publica poza mea. E plina lumea de persoane care fac bancuri proaste.

Post a comment