Top

The Final Destination – review

Am fost aseara la The Final Destination 3D si cam stiam la ce sa ma astept. Este al 4-lea film din seria asta si am realizat ca toate sunt la fel. Un tip viseaza la inceput ca se va intampla o tragedie, isi salveaza apoi prietenii si pe cativa necunoscuti, merge apoi la comemorarea celor care au murit in accident, iar apoi incep sa moara toti pe rand.

Haios si in acelasi timp interesant si ingenios e felul in care mor cu totii. Scenele sunt foarte bine gandite, totul este conectat si daca stai sa te gandesti ca e doar un film chiar iti vine sa razi cand ii vezi pe cei din film cum mor. Efectele 3D au fost cam putine, dar filmul merita vazut, in special pentru fanii seriei. Mie mi-a placut, dar se pare ca sunt cam singurul cu parerea asta.

Iata ce spune gasca mea nelinistita :)

Miercurea viitoare mergem la Funny People! Sper sa merite :)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Acsymo 24 September 2009, 11:12

    Acest film e ceva de genul: cam in ce feluri poti sa mori…..oare…apare si partea a5a? sa vedem sa vedem

  • bimus 24 September 2009, 11:19

    ce-mi place cum filmeaza camera ta :) :D

  • Rox 24 September 2009, 11:20

    nu-mi pare rau ca am ratat filmul, imi pare rau ca n-am fost cu voi.

    dar lasa ca miercurea viitoare ma prezint la datorie. listen to me: it’s gonna be Legend..ary :)

  • S0B0 24 September 2009, 11:23

    probabil ca in 3D e misto sa-l vezi, dar final destination 2 ramane cel mai tare din serie http://bit.ly/S8KqG

  • Rox 24 September 2009, 11:30

    asa.. rasuceste cutitul, rasuceste-l

  • natalia 24 September 2009, 11:35

    O sa incerc sa-l vad si eu, dar din cate observ nimanui din cei intervievati de tine nu au apreciat filmul. In plus le-am scos si pe celelalte, ca m-ai facut curioasa.

  • Acsymo 24 September 2009, 11:37

    Nu, nu am ajuns, pt ca mi s-a oferit sansa sa il vad inainte…..Next time

  • somnulescu 24 September 2009, 11:37

    filmuletul tau a fost my spooky decat the finald destination :))

    cum dadeai tu zoom in and out si cum se facea ceata :))

  • Acsymo 24 September 2009, 11:44

    Pai cred ca am sa vin ;) keep in touch

  • Simona 24 September 2009, 11:55

    mie mi-a placut :D :).

  • anca_n 24 September 2009, 12:02

    Olix, aseara am fost la funny people. Si am fost si mai dezamagita decat de Final Destination. Plus ca tine 3 ore. L-au lungit prea mult..

  • Etherfast 24 September 2009, 12:03

    A fost OK, cam intunecat prin ochelarii 3D… Si mi s-a parut cam scurt.

  • CinnamonAnna 24 September 2009, 12:56

    Hai ca acuma nu ma mai simt asa de prost ca eu am stat acasa :))

    La Funny People vin si eu, vin si eu!
    PS: I LOVE YOUR CAMERA :D

  • Silvia 24 September 2009, 13:08

    hmmm…
    prea tras de păăăăăăr! :)))

  • d3vilgirl 24 September 2009, 13:29

    da da da :) ionut zice bine, la plaza e mai misto :P

  • Dan Lee 24 September 2009, 13:37

    Camera aia pierde scharf-ul într-o veselie! Ori era setat pe manual, ori e varză. Foarte obositor pentru privire!

  • Pandutzu 24 September 2009, 13:46

    in concluzie.. nu e film de vazut la cinema… doar acasa sau pe HBO :))

  • Reghi 24 September 2009, 14:59

    Pfoai, nicicum nu mi-a placut filmul. Boring. Dar trebuie sa vezi si filmele proaste ca sa le apreciezi pe cele bune nu? Ma bucur ca macar tie ti-a placut si nu ti-ai pierdut timpul aiurea :-)

  • Ovidiu Who's Your Daddy / DJ YAANG 24 September 2009, 16:58

    Filmul foarte tare!!! Nu prea e pentru fete, asa… Te tine in tensiune maxima, efectele sunt la inaltime! Mereu ziceam “baga-mi-as picioarele, pleaca mah de-acolo, ce mai stai, esti bou? Vezi mah ca arde!!! Hai frate, e tras de par grav!!” Una peste alta, 3D-ul bine realizat, dar ochelarii rosii de la Liberty Center PROSTI RAU!! Am iesit de 3 ori in timpul filmului sa ii schimb, ca mergeau prost, si pana la urma baiatul de la intrare mi-a dat 6, sa am la mine… am intrat cu teancul de ochelari… si apoi inca 10 min probam… asta a fost foarte nasol. In rest, bravo Olix, tare initiativa cu tweeter-istii!!!! Super tare gasca!!!! Mai ales KARAOKELE de dupa, din Club Maya, unde am cantat si cu Aisa, colega mea de proiect. Va pup pe toti.

  • Dan Lee 24 September 2009, 17:05

    @OLiX Păi ce camera e asta?

  • BabyRacy 24 September 2009, 18:28

    hehe! yo am ratat finalul ca am inchis ochii. Practic de cand a murit tipa aia la coafor, am inchis ochii la celelalte faze spooky. Anyway ..ce nu stiti voi e ca la Plaza ochelarii sunt si mai incomozi, astia au fost chiar ok in comparatie cu cei de la movieplex:D

  • Rox 24 September 2009, 21:16

    ok, olix. trebuie sa mai facem o iesire la film neaparat. si de data asta sa fiu si eu acolo de preferat. :)

    daca nu o sa fie funny people si chiar daca o sa fie si funny pple, ce zici de filmul de deschidere de la anim’est?

    http://www.animest.ro/2009/09/21/mary-and-max-in-deschiderea-animest/

    so, ma apuc de strans pentru vineri, 2 oct? :)

  • aisa 24 September 2009, 23:47

    olix daca e asa de slab Funny People mai bine vedem 2012..:)) promit ca am sa conduc atent dupa aceea

  • Dci 26 September 2009, 04:48

    Extrem de slab filmu`. Deja se stia sfarsitu`…povestea era aceeasi si foarte tras de par. Pacat de celelalte filme(nici 3-ul nu e departe.)

  • Mali 2 October 2009, 02:33

    Si eu am fost la film…si sa stii ca nu esti singurul caruia i-a placut…si mie mi-a placut…m-am cam speriat…in noaptea respectiva am avut cosmar…dar asta nu conteaza…oricum vreau sa-l revad:)

  • adi 16 October 2009, 01:48

    ahaha olix nu recomanzi da ti-A placut misto poate vin si eu la film cu voi candva pana atuni o sa il vad acasa
    app am vazut vara asta la filme de m-am saturat 3 filme pe ZI ))

Post a comment