Top

(vazut) Inglorious Basterds

(initial nu vroiam sa scriu nimic si sa las imaginile de mai jos sa vorbeasca de la sine, dar nu ma pot abtine)

basterdsAm fost azi noapte la film cu gasca faina de twitteristi! Am fost la “Inglorious Basterds”, film despre care prima data am auzit ca e foarte tare, apoi mi-a spus cineva ca a a dormit in timpul filmului, altii au spus ca-i borring ca are 2 ore jumate sau ca finalul e previzibil. Sincer? La inceput am zis ca-i un film dur, apoi am inceput sa-l simt si spre final eram implicat intr-u totul, aveam emotii, nu stiam ce se va intampla si cum se va intampla.

Film foarte bine gandit, Tarantino si-a facut foarte bine treaba, iar Brad Pitt are un rol genial! Recomand cu foarte mare caldura, un film foarte tare Inglorious Basterds! Si nu-l recomand doar eu, il recomanda toata gasca de 14 persoane care am fost la film! (p.s. filmuletul de mai jos contine spoilere)

Urmatorul pe lista este The Final Destination!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 16 September 2009, 11:12

    Mai, dar ce filme urmaresti! Eu daca vad un astfel de film, nu mai pot sa dorm noaptea. :))

  • Claudia 16 September 2009, 11:16

    V-ati distrat, nu gluma! :P Astazi o sa merg si eu sa il vad la cinema mai ales ca am citit doar critici pozitive la adresa lui.

  • Simona 16 September 2009, 11:19

    My scuzzy …. Final destination 4 3D! yes we can!!! :P

  • emarian 16 September 2009, 11:22

    Ms de recomandare. O sa il cumpar (Downloadez) :D

  • natalia 16 September 2009, 11:25

    @OLiX: Am sa incerc totusi sa-l vad, sper sa nu ma sperii prea tare! :))

  • Pandutzu 16 September 2009, 12:54

    a fost foarte foarte tare !! tarantino rulz !! brad pitt rulz !! hitler rulz !!

  • Catalina 16 September 2009, 12:56

    Tre’ sa il vad si eu ….la cat l-ati laudat.

  • Leasu Daniel 16 September 2009, 14:50

    Nu am vazut filmul despre ce este?Din cate imi dau seama este despre al doilea razboi mondial.Poate face cineva o descriere pe scurt :d

  • Andu 17 September 2009, 15:36

    La recomandarea ta, am văzut filmu’. Nu mi s-a părut unul extraordinar. Este de apreciat faptul că are un final pe care-l nu ştii de la începutul filmului.

  • BLOG VEDETE 18 September 2009, 00:08

    te cred ca ti-a placut dar faza e ca atlfet percepi un film cand esti cu gasca la cinema si altfel cand esti singur acasa si incerci sa-ti omori timpul sau…si mia rau, mergi singur la cinema. Ai tendinta sa fii mai critic

  • Pandutzu 18 September 2009, 00:18

    @BLOG VEDETE: da’ de ce te-ai duce singur la cinema? :)))

  • sorin 19 September 2009, 16:46