Top

Romani la umbra

E asa ceva posibil? E poza de mai jos photoshopata? Nu vom afla niciodata, in schimb putem sa ne minunam pentru cateva clipe apoi sa dam mai departe :)

poza zilei - romani la umbra

Poza primita pe mail de la Andrei.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • tudor 16 September 2009, 07:32

    E posibil, am vazut chestii din alea care stateau asa, pompele hidraulice ale bratelor pot sustine greutatea utilajului. Acum, nu stiu cat de adevarata e partea cu muncitorii care stau la umbra, eu nu as avea incredere ca nu cedeaza pompele sau ceva. Dar, poate ei au, who knows…

  • natalia 16 September 2009, 08:41

    Poza, nu cred ca e photoshopata, pentru ca si la tv am vazut multe chestii de genul asta si nu prea cred ca erau prelucrate acele imagini. Totul e pozibil cum i-ai spus tu.
    Sa fi vazut ce echipa de muncitori am avut noi, atunci cand am inceput constructia casei, munceau doar cand era tata prin preajma, in rest ne spunea o vecina ca stateau degeaba.

  • CristianGBR 16 September 2009, 11:10

    Eram in trecere pe langa situl de constructie al pasajului Basarab, iar scena de mai sus se petrecea pe Bd. Titulescu unde muncitorii erau in eterna pauza de masa (a se citi Neumarkt) la umbra acestui Caterpillar.
    Din cabina buldoexcavatorului se auzeau manele, dar asta banuiati deja oricum…

  • cristi din lugoj:) 16 September 2009, 14:00

    Ce nu face romanul pentru putina umbra:)).Daca ii era putina sete,golea rezervorul utilajului:))

  • Maria 16 September 2009, 16:32

    ingenios!!!! =)))))))))):))))))))))))))))))))

  • A.I. 16 September 2009, 19:08

    eh…maine ii vezi ca, ca sa se distreze, or sa faca bungee-jumping cu cablul de la macara :))

  • Marius 16 September 2009, 22:40

    =))))))))))))))))))))))))))))) GENIAL!

  • bogdan 16 September 2009, 22:43

    ar merita un premiu ptr ideia asta

  • bek00letz 17 September 2009, 00:44

    Eu nu pot sa cred ca asta-i poza cu romani, si nu pentru ca n-ar fi romanu’ suficient de inventiv sa se bage sub excavator si nici pentru ca ar fi prea harnic sa stea jos. Ideea e ca sunt prea multi muncitori in poza aia ca sa fie o echipa de muncitori romani. Adica…unde-ai mai vazut tu 5 (CINCI!!!) romani pe un santier?

  • mecanicu 20 August 2010, 00:18

    nu incercati asa cv ca yo am facut
    daca se sparge un furtun o belit p…a

  • Gelucu_la_mijto 11 May 2011, 09:54

    nu stiiti ca romania e tara posibilitatilor din lume:)))

Post a comment