Top

Oameni faini de pe Twitter

E primul articol pe care-l scriu pe blog despre Twitter si asta pentru ca sunt constient ca o mare parte dintre voi ori nu stiti ce este twitterul, ori vi se pare o prostie, ori nu prea va intereseaza partea asta de internet.

Ideea e ca in ultimul an am reusit sa cunosc muti oameni prin intermediul twitterului, am reusit sa-mi fac multi amici si chiar prieteni, dar si simple cunostinte. Habar n-am de cand am cont pe twitter, dar de atunci am reusit sa cunosc multi oameni faini (pe care am sa incerc sa-i enumar mai jos), dar si oameni mai putini faini (despre care urmeaza un articol in curand).

In continuare aveti o lista cu oameni pe care i-am cunoscut personal, cu oameni cu care am avut ce sa discut si in compania carora m-am simtit bine si pentru asta le multumesc! Sau .. pur si simplu oameni pe care nu i-am cunoscut foarte bine, dar care mi-au lasat o prima impresie buna :)

aBogdan ABIdABI adi_dulapiorul adi_vrauko adrianciubotaru AlexandraAlec AlexMoise alexveja alicedelakiss almud anca_n AndreeaBerghea andreeaparaschi andreibobocea Anna_Lwo arhi ArielCo BabyRacy bek00letz Bianca_Linta bimus bisqu BlegooPR BobbyVoicu bograma bpopescu Buddhabar carmen_rusu cart00n catalinabanica CinnamonAnna ciupe claudiasofron clickio copolovici CorinnaMS Cricketa CristianGBR cristinica21 cyclon_ d3vilgirl danberte dan_fintescu danstarubadea danvian davidpripas deioo dianabobar djkonstantin DjZet dumis eCostin emigal eusuntioana famouspixel FatadinPort fatacusoarele FlorinAvram florinelchis floringrozea GeoAtreides gogukaizer gutzanu Hilkee hoinaru idah0 iliana InnOcente IonutBunescu jointuletz justAiSa JustF0rFun (Beer sau Limo) Kaaty Kittutza korinutza liviuhodor lucian_marin mariansoci mariuscioane mariusperijoc matilda_ mihaelad mihaih mihaibaloianu mihaisturzu Minxieee myAlterEgo mygiulia nashu NeneaCuSfatu neoureaux nickkamarera nihasa olibrezoianu Onics ovidiustanescu pandutzu pHLo_m Phoebs piticu21 pisycutza23 pusichet pyrroman pyuric raulbrebu Roxana_Niculae seaofbeauty SiBlondeleGand SimonaStanescu sufletpierdut the_princess08 TinnaGirl tudor_totolici tzilu tzontzyca valibarbulescu VladGeorgescu vvladescu uZZy xZibitBMN zappy_ro zradu

Ei sunt toti si nu cred ca am uitat pe cineva :) Apreciez un zambet sincer si un om cu care pot discuta orice. Nu apreciez/nu-mi plac(e) politica, geeks-ii, stresantii, cei care nu vorbesc/scriu corect gramatical sau oamenii care-si dau prea multa importanta lor, blogului lor sau a contului lor de twitter. Keep it simple & fun!

Apropos, am auzit de twitter de pe blogul lui Florin Grozea (hi-q) si tot datorita lui mi-am facut si cont! Intra si tu in discutie! Fa-ti un cont (daca ti se pare interesant) si urmareste-ma si pe mine!

p.s. daca vrei sa stii ai multe despre twitter ai aici un tutorial complet lung cat o zi de post (eu n-am avut rabdare sa-l citesc, dar pare sa fie complet si detaliat) !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Nu ai TUPEU? 10 September 2009, 10:32

    poate dai de baba aia care sta la 104 ani pe twitter :)) ,detalii la mn p blog :))

  • natalia 10 September 2009, 10:22

    Uau, cati oameni! De foarte multe ori, te-am auzit sau chiar am citit, despre cat de bine te simti in compania lor. Eu nu am niciun motiv sa-mi fac un cont, pentru ca nu am nimic interesant de spus.

  • David 10 September 2009, 10:26

    @Natalia un buna si un ‘:)’ este suficient uneori

    Twitter reuseste sa satisfaca foarte rapid si usor nevoia noastra continua de socializare. Umple un gol :)

  • Mihai 10 September 2009, 10:33

    olix , ai cunoscut-o si pe @fata_din_umbra … pe ea nu ai trecut-o !! Are o poza cu tine de la mare din vara asta …!

    p.s. Vezi ca nu-ti merge unsubscribeul.

  • Victor Dulu Aka Veek D 10 September 2009, 10:35

    Numai lume de calitate :) bravo voua :)

  • natalia 10 September 2009, 10:40

    Din puncul asta de vedere, iti dau dreptate.

  • Minxieee 10 September 2009, 10:57

    Iti multumesc ca m-ai bagat in categoria oamenilor faini. :) E foarte interesant cum a prins in Bucuresti( mai ales ) fenomenul twitter. Nu cred ca s-ar fi gandit Evan Williams, Jack Dorsey şi Biz Stone vreodata cum o sa ne mobilizam noi sa facem proiecte de genul Soup Nights sau Twestival.

  • bogdi_s 10 September 2009, 11:11

    Chiar ma gandeam intr-o zi… Fata de alte site-uri de acest gen (poate din noroc) eu am intalnit doar oameni simpatici care chiar au “putin” mai multa materie cenusie iar pe twitter am ajuns daca bine-mi aduc aminte de pe blogul tau Olix. Toate cele bune si o ciripeala asemeni ca si pana acum intr-o asemeni atmosfera!

  • bogdi_s 10 September 2009, 11:13

    sau chiar se poate comanda pizza! :)

  • Vlad Georgescu 10 September 2009, 11:32

    Multam!

    (ps: la sfarsitul lui octombrie o sa fiu in Bucuresti, poate ne vedem la o bere)

  • Catalina 10 September 2009, 11:44

    Merci mult Olix ! Twitter ruleaza !

  • Chis Florinel 10 September 2009, 11:51

    Zici ca e lista lui Schindler :)

  • Alice 10 September 2009, 12:37

    Florin Grozea este unul dintre acei “oamenii care-si dau prea multa importanta lor, blogului lor sau a contului lor de twitter”. Categorie gresita pentru el :))

    Hai ti pup:))

  • Andra 10 September 2009, 13:27

    Sunt surprinsa placut. Multumesc!

    p.s. Dac-as face si eu o lista de-asta, cu siguranta te-ai afla si tu pe acolo, stii bine. :P (Na, ca sa te simti si tu bine. :)) )

  • sorin 10 September 2009, 13:41

    Mda, asta e:)…se pare ca eu nu sunt un om fain pentru tine. Se pare ca nu sunt deloc, nu doar pe twitter;).

    Fiecare e liber sa faca ce doreste:).

  • Andreea 10 September 2009, 14:03

    Ma bucur sa ma regasesc in lista ta! Pun pariu ca e din cauza zambetului meu! :))

  • Phoebs 10 September 2009, 14:27

    so nice:) pt prima oara vad pe cineva care chiar s-a chinuit sa adune toti oamenii care ii plac :)

  • BabyRacy 10 September 2009, 14:32

    hehe! i’m honoured, sir! de-acuma stiu pe cine rog sa-mi scrie scrisorelele de recomandare:))

    yo astept momentul cand se va dobori un record mondial… n-ar fi fain “World Record for most Twitters doing X at the same time” :X:X:X daydreamin:))

  • BabyRacy 10 September 2009, 14:34

    that makes u wonder..who’s next?:))

  • D 10 September 2009, 14:46

    Long Live Twitter Romania! :)

  • alina n. 10 September 2009, 17:39

    weeeeeeee sunt si eu pe acolo :X sarumana..cand vi pe la timisoara?
    miss u..

  • alex 10 September 2009, 17:02

    si cu oameni astia ce faci?
    vorbesti doar pe twitter? sau si pe mess s.a.m.d?

    cred ca e mai sanatos sa iti faci prieteni prin parc… etc…

    nu-i de mine twitterul! clar!

  • Pandutzu 10 September 2009, 17:20

    ma bucur ca ai facut articolul asta olix.. poate asa o sa inteleaga lumea ca twitterul nu e doar site-ul unde zici ce-ai mancat azi dimineata (nu cred ca mai zice nimeni asta pe twitter) ci e mai mult de cat atat. e o comunitate care s-a creeat si care se intalneste foarte mult in offline (parc, soupnights, cookingtweetmeet, gratar.. etc) . E mult mai usor sa iesi in oras cu oameni pe care ii stii de pe twitter decat cu oameni necunoscuti… parerea mea.

  • d3vilgirl 10 September 2009, 17:33

    clar da :) ii dau dreptate lui pandi :) si ca sa citez un mare om: “nu ai twitter, nu existi!” :)) glumesc evident, dar tre sa recunosc ca pe mine m-a ajutat sa-mi fac prieteni in bucuresti :)
    P.S. ce-am mai ras la un comentariu de pe aici… prietenii stiu de ce :))

  • justDan 10 September 2009, 17:41

    care la urma urmei sunt tot necunoscuti, dar mai putin necunoscuti pentru ca i-ai cunoscut virtual desi personal nu ii cunosti pentru ca blah blah…. u got the point:)
    Nice one :)

  • Ela 10 September 2009, 17:44

    Foarte misto! Tu esti unul dintre oamenii care isi apreciaza prietenii,chiar daca i-a cunoscut pe Twitter.

  • nashu_mare 10 September 2009, 19:01

    Si zici ca pe toti aia de acolo i-ai cunoscut pe twitter? :D

  • MyRuNa 10 September 2009, 19:02

    TwitterLand :X

  • MC DaN 10 September 2009, 19:02

    Si eu tot de la Florin am auzit despre twitter atunci cand am venit la partyd cu Iulian de la GR si DJ Dorbikan, el mi-a explicat foarte fain care-i treaba cu twitter ul si ma facut curios iar pt chestia asta ii multumesc 1000 de ani!

  • MC DaN 10 September 2009, 19:12

    daca vrei te invat eu cum sa ti faci cont de twitter in parc :))Te duci in parc cand se organizeaza vre-o intalnire cu oamenii de pe twitter iar daca esti sociabil si de treaba te bagi cu ei in seama, iar daca reusesti sa te integrezi ai sa ti faci involuntar un cont pe twitter :))

  • idaho 10 September 2009, 19:35

    Wow multumesc pentru apreciere! Si nici macar nu am vorbit atat de mult! :D

  • Rox 10 September 2009, 20:54

    tu stii pandi de cate ori am purtat noi discutia asta cu oameni care nu au twitter. ma bucur atunci cand vad ca incepe usor sa se inteleaga faptul ca twitterul e dincolo de pagina de net. twitterul se simte atunci cand iesi si te intalnesti fata in fata cu oamenii, atunci cand vrei sa mergi undeva si te trezesti ca vor sa mai vina cu tine inca 10 oameni noi.

    si ce ma bucur ca toata gasca noastra e prezenta in lista lui olix. acum s-o facem mai mare :)

  • ciupe 10 September 2009, 21:54

    ce bine-mi sta pe lista aia!!:x

  • bek00letz 10 September 2009, 23:38

    Wow :-) Merci bro…cred ca te-am “cucerit” in Alcatraz :-)))

  • miriam 12 September 2009, 17:27

    pe mine m-ai uittttttttttttaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaattttttttttttttttttttt!!!!!!!

    Poate nu ma cunosti personal? Ei, cu iesitul in parc acum emai greu. Poate in octombrie!

    In rest, de pe twitter aflu, cel mai rapid, ce mai faci.

    Oare ce sa fac sa prinda si in Timisoara?

  • Ionut Bunescu 13 September 2009, 16:50