Top

KissFM trece la grila de toamna 2009

WALLPAPER3 KISS 1024x768S-ancheiat vara, asa ca a sosit timpul schimbarilor in grila de programe KissFM! Dupa succesul avut la Costinesti cu mixurile de pe plaja, uite ca venim si cu mixuri live in studioul de la Bucuresti. Impreuna cu Ovidiu vom mixa zilnic cele mai tari hituri din playlistul Kiss, iar Alice revine unde-i era locul, la dedicatiile din timpul saptamanii cu cei mai nebuni, mai haiosi si mai tari kiss-o-mani!

Incepand de astazi, 7 septembrie 2009 grila KissFM arata cam asa:

Luni – Vineri

  • 07:00 – 10:00 Cronica Carcotasilor – Huidu, Gainusa, Dezbracatu
  • 10:00 – 13:00 Andreea Berghea
  • 13:00 – 16:00 Ovidiu – Who’s Your Daddy – Stanescu
  • 15:00 – 17:00 (incepe de saptamana viitoare) Kiss Kiss in the Mix – OLiX & Dj Yaang (Ovidiu – WYD – Stanescu) live hitmix!
  • 16:00 – 19:00 OLiX
  • 19:00 – 22:30 Kiss by Kiss cu Alice
  • 22:30 – 01:00 (luni – joi) Frech Kiss – Dan Fintescu, Oana Radu, Andreea Andrei, Roxi
  • 23:00 – 01:00 (vineri) KissFM ClubMix – Almud & Konstantin
  • 01:00 – 05:00 (luni – joi) Carmen Badan

Week-end:

  • 07:00 – 10:00 Raul Brebu
  • 10:00 – 13:00 Carmen Badan
  • 13:00 – 16:00 (sambata) Fresh Top 40 – Serban Huidu
  • 13:00 – 16:00 (duminica) Romanian Top 100 – Andreea Berghea
  • 16:00 – 19:00 Emi David
  • 19:00 – 22:00 Week-end Kiss by Kiss cu Mr. Boba, Marian Boba
  • 22:00 – 04:00 (sambata) Partydul KissFM – OLiX
  • 22:00 – 00:00 (duminica) Prietenii lui Buddha
  • 00:00 – 03:00 (duminica) Fresh Top 40 (R)

Nu uitati ca si toamna asta cea mai buna muzica se asculta la Kiss!

p.s. tot de azi imi incep si eu noul job la KissFM, cel de IT al departamentului de programe. Daca o sa pice emisia o sa stiti ca-i vina mea :D

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • miriam 6 September 2009, 23:10

    si emisiunea aia de la 17 la 19 cum se numeste sau cu ce se va ocupa (ok…muzica, dar sub ce forma?)

  • miriam 6 September 2009, 23:14

    clar ca are…dar ma distreaza ca a preluat numele tau si…atat!

    Pai..mult succes si have fun!

  • MyRuNa 6 September 2009, 23:17

    Spor la munca :*

  • ValiMiX 6 September 2009, 23:34

    Mult succes OLiX, faci o treaba foarte buna la radio :)

  • M1cuTzU 6 September 2009, 23:38

    Ce naspa ca nu mai exista Autostrada Kiss:( oricum spor la munca .

  • Maria 7 September 2009, 00:03

    Ești COOL!!!!!!!!!!! Te ador!! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

  • Dani 7 September 2009, 08:06

    Ms mult,,,kiss

  • natalia 7 September 2009, 09:05

    Cum am spus suna cam ciudat “Kiss by kiss cu Marian Boba”. :))
    In rest mlt succes cu noua emisiune si la noul job! :)

  • cristi din lugoj:) 7 September 2009, 09:28

    Si cum vor avea loc concursurile Kiss Cash ?,dupa ora 10 ma refer:).
    In rest eram sigur ca il veti pune pe Marian Boba in week-end , desi face audienta buna:).Autostrada Kiss era ”buba”,dar ma asteptam si la niste dj noi;)).
    Ultima observatie ar fi faptul ca ,Giulia merita linistita un loc la Kiss:).Dar daca radioul a devenit ceva comercial asta e…

  • nashu_mare 7 September 2009, 12:00

    Cine e Carmen Badan? Are o voce atat de sexy! :D

  • Ela 7 September 2009, 13:10

    O schimbare in acelasi timp cu temperatura. Am fost pe aproape cu ideea mea. Ma gandeam ca va fi Autostrada Kiss cu Ovidiu si OLiX. Dar tot aveti o emisiune impreuna. Spor tuturor in noul program!

  • Alexandra17 7 September 2009, 13:40

    Dar cu Marian Boba ce au avut de i-au taiat toate cracile?! :(

    Are voce faina si face si audienta. Pacat, pare un tip tare ganditor si ok.

  • Liviu Fratila aka MC Lyvyoo 7 September 2009, 13:56

    Bai, l-ati ingramadit pe saracul Marian pe tronsonul incepatorilor…seara, in weekend…

  • Rafael 7 September 2009, 18:52

    Dat fiind ca vreo 8-9 ore pe zi le petrec cu voi mi s-a parut cam ciudat cand am auzit de schimbare,ca va asociam pe fiecare cu un anumit moment al zilei.Ma bucur ca macar Carcotasii si Andreea Berghea au ramas la locul lor.De Autostrada imi pare rau,fiindca exista o chimie intre Ovidiu si Oana,iar Boba nu cred ca merita sa ajunga la doar 2 zile pe saptamana,el si Carmen Badan imi par cei “sacrificati”,nici nu se regasesc in lista de emisiuni.Ma astept ca 15-17 sa fie altceva in grila odata cu “Kiss FM Hitmix”,cred ca va fi un mini-partyd,mai ales ca sunt si ultimele ore din programul meu zilnic,care vor trece mai repede.
    Oricum,sa aveti bafta,cu siguranta si toamna asta aveti cea mai buna muzica!
    P.S. Cam scurt acel top of the hour,nici nu prea aveti timp sa anuntati playlistul orei,dar suna bine.

  • Mali 7 September 2009, 23:53

    E suficient ca e cu Olix, deci clar e muzica buna…la fel ca si ce de la 15-17….abia astept..
    Dar..Oana Radu nu va mai fi?Ca ma obisnuisem cu ea

  • sorin 8 September 2009, 00:22

    Kiss FM este in mainile tale cu totul:d…Ti-am zis ca se va ajunge la OLiX FM:)

  • Nu ai TUPEU? 8 September 2009, 15:20

    KISS FM RULLLZ :d

  • Silvia 9 September 2009, 18:55

    buna. olix.. stim ca ai aere de super-vedeta si mai stim ca ai un ID personal pe care il dai destul de greu dar totusi.. treci peste acest complex.. imi dai si mie ID-ul tau??! Tare mi-ar placea sa vorbim si in Privat.. ca pe blog aici.. nu prea are farmec!! ce zici? pupici!!

  • adinutza 9 September 2009, 23:09

    OlIX sUper:X!!mixurile tale sunt ff tarii:x

  • Gaby 10 September 2009, 22:43

    dar in intervalu 5-7 nu este nimeni la voi?

  • Ela 12 September 2009, 18:25

    Atunci ce e? Kiss Music?

  • Mihail 20 October 2009, 12:08

    Salut!
    unde gasesc si eu playlist_ul de la
    “Prietenii lui Buddha”

  • Paul 8 November 2009, 22:19

    Buna intrebare “Mihail”.
    Chiar mi-as dori shi eu playlist`ul…ca am ramas masca ce linistitoare poate fi muzica de la “Prietenii lui Buddha”.

    Multumesc.

  • sadikino 23 November 2009, 22:10

    Da OLIX…chiar ti-am fi foarte recunoscatori…daca ai reusi sa ne dai playlist-ul de la “Prietenii lui Buddha”
    Eu cel putin ascult aceasta emisiune(din Iasi) in fiecare duminica noapte… si parca altfel incepe saptamana dupa o seara “cu Buddha”…Te rugam mult!

  • sadikino 23 November 2009, 22:13

    O singura melodia am reusit sa o recunosc…pentru ca o am in calculator…se numeste “Hayling – Fc Kahuna” si chiar o ascult cu mare placere! cine mai are melodiile de la “Prietenii lui Buddha” e rugat sa lase denumirea ei.

  • Mihail 7 December 2009, 11:02

    Am mai gasit 2 piese
    – Sandra Cretu – Forgive me (Chill out edit FF8)
    – Rue du soleil – In My Heart
    sper sa va placa!

Post a comment