Top

Bani de la radio

Incepand de azi pe doua dintre radiourile romanesti incep doua campanii serioase din care puteti castiga o gramada de bani :)

MagicFM are “Easy money” adica bani foarte usor de castigat pentru cei care au cat de cat habar despre muzica :)

magicfm easy money

Inscrierile se fac pe siteul MagicFM, esti sunat si ti se pun la telefon 4 fragmente din 4 piese. Daca le recunosti te-ai facut cu 400 de lei. Daca recunosti doar 3 castigi doar 300 de lei. Cate piese stii atatia bani castigi. Daca cineva inaintea ta nu a stiut toate piesele, iar tu le-ai recunoscut pe toate 4 castigi si banii pierduti de el. Premii totale de aproape 30.000eur!

La KissFM revine campania “Kiss Cash” in al doilea ei sezon.

kiss cash

Mecanismul e simplu, trimiti sms cu tarif normal la 0735.600.100 cu numele tau complet si orasul din care asculti KissFM. Apoi nu ai decat de ascultat radioul, iar cand auzi semnalul de concurs trebuie sa fii foarte atent. Un ascultator suna in direct si alege un numar intre 1 si numarul total de inscris, iar cel ales e sunat. Daca stie numarul care i-a fost alocat la aceasta tura a concursului (pentru ca numere se amesteca de la fiecare concurs) ne-a luat banii! Simplu ca buna ziua! Premii totale de 100.000eur (cea mai mare suma pusa in joc de un radio din Romania pana acum!)

BAFTA MAXIMA!

P.S. In primavara un alt radio se lauda ca va da premii totale de peste 100.000eur, dar pan’ la urma au dat doar 37.000.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Cristi 31 August 2009, 09:15

    100.000 de euro a dat 21 la campania cu Fugarul de la 21. Deci nu dati voi primii cea mai mare suma..:P

  • psepowwes 31 August 2009, 09:32

    Da si iara il vom auzi desigur pe olix la fiecare interventie:avem bani,avem bani si bine inteles mai multe sms-uri mai multe sanse de castig,nu-i asa olix? cum le zici tu,ca un baiat mare ce esti

  • cristi din lugoj:) 31 August 2009, 10:22

    Suna mai tentant Kiss Cash:).Dar la Magic pot spune ca ai mai multe sanse sa fi extras;)).Totusi sper din tot sufletul, ca ambele concursuri sa fie fara aranjamente cum se spune;)).
    Noroc tuturor participantilor:)

  • natalia 31 August 2009, 10:36

    Merci! Deja m-am inscris la Kiss Cash. :) Un lucru bun la actuala editie este faptul ca pentru acest numarul de sms, am mesaje gratuite si pot trimite, cate vreau. :)
    Foarte tare articolul de pe kissfm.ro! :))

  • Gabr13l 31 August 2009, 10:44

    Bafta tuturor ! :)

  • andrei 31 August 2009, 11:14

    unde pot sa vad daca sint incris la concurs? am trimis sms la concurs dar nu am primit nimic inapoi cum ca particip la concurs?

  • natalia 31 August 2009, 11:39

    Sa fie! :)

  • Heli 31 August 2009, 12:41

    unde se gaseste lista cu numerele de ordine de la sms ?????

  • Cristi 31 August 2009, 12:53

    oLIX.. S-au castigat doar 37.000, dar se puteau castiga 100.000 daca Fugarul era gasit de fiecare data. La fel si la voi.. Se pot castiga 100.000 daca toti oamenii raspund corect. Ceea ce e cam complicat.

  • andrei 31 August 2009, 15:22

    se spunea ceva de o lista cu lista celor inscrisi am trimis msg dar nu gasesc nici o lista sa vad dac sunt inscris sau nu.va roooog ajutati`ma sa gasesc lista:X.va multumesc

  • oana adriana 31 August 2009, 17:25

    nici nu mai stiu cate mesaje am trimis la 0735600100 si cand mi-am verificat numarul de telefon mi se spune ca nu se afla in baza de date….de ce?
    numarul meu de telefon e 0729***978

  • Rafael 31 August 2009, 18:57

    Am si eu SMS-uri gratuite si dupa ce am trimis primele fix 100,am constatat din baza de date si nr. de mesaje pe care le mai am ca de fapt s-au trimis doar 31.E adevarat ca nu am fost taxat pt restul,dar pe telefon par sa fie expediate.Si vad ca din 10 trimise,cu pauza intre ele, daca se trimite cu adevarat unul.Banuiesc ca e reteaua supraincarcata,desi le-am trimis tarziu azi noapte,ori inca nu e softul pus la punct.Oricum,bafta tuturor!

  • Ela 31 August 2009, 19:12

    Foarte convenabila chestia cu tarif normal. Nu sunt pe Vodafone,sunt pe Orange si tariful de sms in alta retea e de doar 5 eurocenti. Asta am descoperit cand am trimis sms la Partyd. Deja am trimis 4 sms-uri. I keep sending. Bafta mie!:)

  • crista 1 September 2009, 00:35

    si eu am patit la fel ca si oana adriana,am trimis vreo 40 de mesaje si nu imi e recunoscut nr in baza de date si chiar nu stiu de ce:|

  • FLOREN 1 September 2009, 11:31

    domnilor si doamnelor care va ocupati de organizarea si gestionarea concursului KISS CASH, va rog faceti ceva cu aceasta lista a celor inregistrati! ceva nu functioneaza cu siguranta. nu sunt prima care semnalez faptul ca sunt trimise SMS-uri pentru concurs la nr. de tel.0735600100, iar in baza de date nu apare nimic. probabil ca aveti voi o alta lista gata introdusa?, sau poate apari in acea lista abia dupa ce ai trimis mai mult de 100 de SMS-uri?
    FACETI CEVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • lelia 1 September 2009, 19:03

    Am incercat sa trimit azi din Timisoara, de pe un nr de Orange si unul de Cosmote mesaje la nr 0735600100 si nu-mi trimite mesajele. As vrea sa stiu ce se intampla?
    Ieri am trimis mai mult de 50 de mesaje, dar in baza voastra de date apar doar 21.

  • Maria 1 September 2009, 20:14

    Nici mie nu-mi apare niciun mesaj in baza de date desi am trimis de ieri si mi-au fost taxate 11 mesaje. (mi-a venit si confirmare de livrare)
    E de tot rahatul concursul…
    Cand se updateaza lista? Dupa 2 luni?!

  • Gabr13l 1 September 2009, 20:45

    @Marina ..nu-ti convine …nu mai trimite.E atat de simplu.

  • Anna 2 September 2009, 09:54

    vreau sa stiu si eu de ce nu-mi apare niciun mesaj din cele 40 trimise, livrate si taxate la 0735600100, in baza voastra de date?
    mentionez ca le-am trimis de cel putin 24 de ore si tot nu apar.
    este o reclama mincinoasa ceea ce faceti voi. ne luati banii degeaba
    sa va fie rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    si sper sa-mi postati comentariul daca aveti putina demnitate si sa rezolvati problema

  • Denisa 2 September 2009, 18:03

    Olix nu pot trimite mesaje la nr 0735600100 de fiecare data cand am incercat sa trimit mi se duce mesajul in outbox si e “waiting”. nu se trimite nici dupa cateva ore bune. stii cumva ce se intampla? mai au si sltii problema asta? mc

  • Florin 2 September 2009, 19:20

    Alice vorbea azi de un mic delay.Cam cat de mic,ca de luni la pranz nu s-a mai actualizat la mine,si am trimis cateva zeci de mesaje pentru care am fost taxat.Si s-a mai blocat si soft-ul azi in direct.Deci ce garantii avem ca totul e ok? Dati-i afara pe aia de la IT,ca-i pacat de imaginea postului…N-ai cu cine,domnule!N-ai cu cine!

  • Florin 2 September 2009, 20:02

    Si fac ceva pt a remedia situatia?Ca pana la urma e vorba de imaginea Kiss FM.Chiar nu sunt un impatimit al jocurilor,dar e frustrant fiindca am ocazia sa ascult radioul mai tot timpul,basca sute de mesaje gratuite.Poate se rezolva intre timp,ca stiu foarte multa lume care s-a inscris si au aceeasi dezamagire.In rest sunteti ok,de apreciat sound-ul de toamna,foarte dinamic.

  • Ms.A 2 September 2009, 21:52

    Intai de toate tin sa-i salut pe toti ce sunt pe aici!

    Sunt oarecum sceptica in ceea ce priveste concursul “Kiss Cash”.Recunosc am suficiente mesaje incluse, dar degeaba trimit la numarul 0735600100, 1 sau 20 mesaje, pentru ca sunand la *123# (caci folosesc Vodafone), constat ca numarul mesajelor incluse nu se schimba.In plus daca trimit unul sau mai multe mesaje ununi numar oarecare din aceeasi retea mobila, numarul mesajelor incluse scade.
    Si ma intreb de ce in cazul mesajelor trimise catre 0735600100 nu se intampla acelasi lucru …

    P.S. Nu ma deranjeaza faptul ca “baza de date” dupa kissfm.ro nu e actualizata.

    Multumesc anticipat, Andreea

  • crista 3 September 2009, 16:51

    mai am si eu o intrebare,daca in baza de date de pe site nu apare numarul de telefon chiar daca am trimis mesaje nici voi nu aveti in lista numarul nuh?

  • zuzu 3 September 2009, 17:18

    si eu ma chinui sa trimit sms-uri si imi zice k e imposibil de trimis.. hmmm…in editia trecuta n-am avut nicio problema..so?

  • Ela 4 September 2009, 18:50

    In sfarsit s-a dat prima suma de 7900 de euro. Cat entuziasm!

  • Simonnnnnnna 6 September 2009, 20:38

    Cand se updateaza baza de date? A trecut deja o saptamana si niciunul din mesajele taxate nu-mi apare in baza de date. :|

  • marian 30 September 2009, 11:33

    Salutare tuturor, in legatura cu acest concurs kiss cash, am trimis 20 si ceva de mesaje la acel numar 0735600100 si toate au fost nereusite, imi apar ca fiind in asteptare.Observ ca aceasta problema a mai fost semnalata, de ce nu faceti ceva in aceasta privinta ca toata lumea sa poata avea sanse de castig????

  • ana 6 October 2009, 16:10

    am trimis “n” mesaje la 0735 600100 si raspunsul: mesaj neremis!
    de ce? macar daca era: in asteptare!
    am oare vreo sansa?
    OLiX, astept raspuns

  • ana 6 October 2009, 16:25

    Revin cu o intrebare rugaminte:
    -din ce retea de telefonie este nr. 07356oo1oo?

Post a comment