Top

De la mine de la fereastra

Adela, initiatoarea concursului de pe blogul lui zoso, despre care scriam in postul anterior, ne-a mai dat un motiv in care sa spunem daca ne place sau nu Bucurestiul. Ideea e sa facem o poza de la fereastra si sa vedem daca ne place sau nu.

Cam asta-i privelistea de la fereastra balconului meu.

de la fereastra - lujerului

Niste blocuri, un parc de joaca pentru copii, putina verdeata si desigur multe, foarte multe, masini parcare. E linistit, e bine, e racoare vara. Ce pot sa-mi doresc mai mult?

Sunt de 3 ani si ceva in Bucuresti si-mi place :) Va spun nu azi, ci saptamana viitoare, de ce-mi place Bucurestiul!

(am amanat articolul pentru saptamana viitoare, pentru ca atunci e perioada de inscrieri in concurs)

Voua va place privelistea de pe fereastra voastra?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 21 July 2009, 09:49

    E Foarte frumoasa poza! :)
    Pai, in fata blocului meu se afla spitalul militar, iar dincolo de el se vede mult verde, case si o sectie de Politie, dar e frumos si destul de linistit.
    Ai scris “s afacem”.

  • A.I. 21 July 2009, 11:06

    apropo de parc pentru copii. in targoviste exista un parc, intre blocuri, impartit in 2: jumatate e plina cu balansoare, leagane si alte constructii pentru copii, iar cealalta jumatate e plina de aparate de fitness, adaptate pentru joaca :). asa ca poti sa iesi in parc si sa tragi de fiare, sau sa mergi o ora pe un stepper, plus multe altele :)

  • al3x 21 July 2009, 13:20

    parca am sta in acelas bloc :))
    In stanga aceeasi priveliste o am si eu.. un parc pentru copii imprejmuit nu de iarba..ci de masini parcate pline de praf din cauza nisipului care se ridica cand cand ies copii la prafuiala.
    In fatza un bloc de 8 etaje ( ca si al meu ) si o biserica putin mai in spate.
    In dreapta iar parcare si multe blocuri 1 langa altu 0_o.
    Ce nas da pentru o casa (vila) :)).

  • Denisa 21 July 2009, 14:24

    eu stau la casa :) inafara de casa din fatza si masinile parcate in fatza casei nu vad nimic :((

  • iuli 21 July 2009, 15:05

    aparate de fitness sunt si in parcul moghioros. poate dai o fuga pe acolo ca tot esti aproape ;)

  • Rafael 21 July 2009, 18:27

    Eu ma pot lauda cu faptul ca stau intr-o zona oarecum mai ferita de trafic.De la fereastra se vede in prim plan,bineinteles, o parcare,dar este suficient loc de joaca si pentru copii.Ceva mai la indepartare este linia de tramvai,de al carei singur avantaj m-am bucurat in liceu,ca plecand mereu in intarziere,puteam vedea daca firma de transport o punea de o greva ceva sau daca pica curentul,si astfel ma puteam duce direct spre alt mijloc de transport.Iar dincolo de linie incep casele,care iarna imi aminteau de casa bunicilor de la tara,atunci cand vedeam fumul iesind pe cosul acoperit de zapada.Si,in fine,in ultimul plan(al catalea oare?!) se vad blocuri recent construite,fiindca atunci cand eram copil ele nu se aflau cred ca nici in stadiu de proiect.
    E mare lucru sa ai o priveliste frumoasa.Cred ca are un impact moral si eu multe elemente din acest tablou(na,ca si la postul asta veni vorba de arta,si eu parca am doua maini stangi in domeniu) le identific cu copilaria.

  • George 21 July 2009, 18:52

    ma, am sters aiurea un mail de la tine… era ceva important?

  • nastylicious 21 July 2009, 20:32

    in fata blocului meu zace praful ramas dupa daramarea garajelor. Daca iesi din bloc si ai ghinionul sa bata vantul dupa 20 de metri esti negru :D

  • Leasu Daniel 21 July 2009, 20:57

    Sinecr nu imi prea place nu e urat dar nu ma atrage.

  • danmesser 21 July 2009, 22:17

    Privelistea de la fereastra mea e cea mai frumoasă, în special pentru că în ea nu apare nici un indiciu cum că ar fi din București, hehe.

  • danmesser 22 July 2009, 02:08

    Merci :)
    Știu, e greu de crezut că e “de la fereastră” :)

  • adidas 23 July 2009, 10:54

    ai chiar o priveliste destul de ok la mine este…nici nu vreau sa o descriu,este groaznica

  • sorin 23 July 2009, 15:33

    Mie da. Am Tei in fata blocului, etaj 3, soare putin, priveliste minunata cand vin domnisoarele de la scoala, facultate, munca (glumeam)

  • Ramona 24 July 2009, 23:25

    Wow ! O priveliste fara nici o masina misto…nu de fite , nu decapotata… ! Hmm….