Top

Cum e vremea la mare

De o saptamana, de cand sunt la mare, toata lumea ma intreaba “cum e vremea la mare”. Am auzit ca in Bucuresti si prin tara ploua de rupe, dar va spun sincer ca aici la mare vremea e de nota 9+ !

In primele 2 zile am prins un fenomen relativ ciudat, dimineata soare, cald, frums, la pranz cativa stropi de ploaie, iar de pe la ora 16 soare si vreme numai buna de plaja si facut baie in apa marii!

DSC05995

Zilele trecute a fost cald mai tot timpul, apa marii este si ea calda, iar daca au fost norisori au disparut foarte repede.

Acum nu stiu, dar ori se schimba clima la noi, ori cine stie ce se intampla, dar vremea la mare este numai buna! Va astept la Costinesti!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 5 July 2009, 15:03

    La noi dimineata mori de cald, iar spre seara zici ca toarna cu galeata, asa de tare ploua uneori.
    Cat despre mers la mara, anul asta ramane doar un vis.
    Distractie placuta in continuare! :)
    Foarte frumoasa poza! :)

  • AdDa 5 July 2009, 15:06

    Si eu te-am intrebat la un moment dat cum e vremea pentru ca in Ploiesti ploua. Zilnic ploua. Iti doresc in continuare o vreme cat mai buna la mare acolo. :D

  • DeX 5 July 2009, 15:24

    Dimineata cald.
    Spre seara.. ploi de vara :))
    orcum e mult mai bine decat anii trecuti cand ne topeam in pe strada sau in masina.
    Dar apa cum e OliX?..inteleg ca e numai buna de facut baie..dar cat de curata e ?:))
    Mai sunt algele acelea la mal ?:-s
    Anyway Have fun OliX.
    Happy Summer.

  • alinonima 5 July 2009, 16:57

    Costinesti? :O:O:O Cand toata “crema” societatii a luat cu asalt Mamaia?:)) Clar, se cere autostop…urmatoarea oprire: plaja din fata hotelului Rex, adjudecat! =)):-J

  • Timonelu 5 July 2009, 21:42

    peste drum de Tropicana(parca asa ii zicea la discoteca sau ceva de genu oricum) acum 2 ani serveam zi de zi, seara de seara cateva beri reci la o terasa unde erau 2 fete tare dragutzele:))…ce m-a dezamagit la Costinesti a fost Disco Tineretului care se poate asemana cu o “bodega” de mari dimensiuni :(
    PS: app Costinestiul cum e in perioada asta tot aglomerat?

  • sorin 6 July 2009, 02:39

    Maine testam si noi apa din Vama.:). Distractie placuta, mult bronz si sa ai parte de o vreme frumoasa.

  • George 6 July 2009, 16:42

    Du-te ba’ la plaje’ ca romanu’!
    Ce tot atata scrii pe blog!!
    Du-te la plaje’ cu prietena aia a ta si uita-te dupa altele… mai tinere :))

  • A.I. 7 July 2009, 10:28

    diseara ajung si eu in constanta. bine ca sunt cu masina si pot sa ma misc repede intre statiuni :P