Top

The King is NOT dead!

Aseara primesc un sms in care o prietena imi spune ca Michael a murit. Am zis ca face misto de mine, dar am intrat totusi pe twitter si am dat un search dupa “Michael” si nu-mi venea sa cred ce vedeam: toata lumea spunea “RIP Michael Jackson” “A murit la doar 50 de ani”, dar printre ei mai erau si altii care spunea ca “Michael is NOT dead”. Era trecut de miezul noptii deja, iar CNN era singurul post care nu vroia sa confirme moartea lui Michael, chiar daca LA Times, Yahoo News si altii au facut-o deja. Am continuat sa ma uit pe CNN sa vad ce se ai intampla, eram optimist si nu-mi venea sa cred ca in seara cand am aflat ca a murit Farrah Fawcett (a jucat in primul Charlie’s Angels) putea sa moara si omul care la 24 de ani a devenit un megastar international lansand “Thriller”, omul care a vandut 10 milioane de unitati, pionerul turneelor internationale si omul care a reinventat coregrafia (citat din Florin) samd.

The King is a Lenged!

michael-jackson-plans-his-comeback-king-of-pop-will-play-o2-arena

Zilele trecute vorbeam cu o prietena si ne faceam planuri sa mergem in septembrie la unul din concertele lui Michael de la Londra si va spun sincer ca nu eram fan, dar stiam o mare parte din piesele lui, stiu ca ar fii fost o experienta unica pe care n-as fi uitat-o vreo data, dar uite ca din pacate nu se va mai intampla :(

Azi dimineata o prietena imi spune pe messenger “Oliver, de la tine aveam prima caseta cu Michael – >>Bad<<” si atunci mi-am adus aminte cu cata placere ascultam casetele cu el, cum dansam prin casa cand ai mei erau plecati la lucru si cu cata pasiune ma uitam la videolipurile lui de atunci de pe MTV.

Michael nu mai e, dar cu siguranta hiturile lui vor ramane in istorie! In seara asta la KissFM, la ora 7, prima piesa va fii – Dirty Diana!

Odihneasca-se in pace! Michael is a lenged!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Drinni 26 June 2009, 12:35

    Odihneasca-se in pace!
    Michael Jackson a fost dintre cei mai buni!!!The King.

  • natalia 26 June 2009, 12:07

    Da! Michael is a legend! A avut foarte multe hituri de senzatie, iar de prestatii live nu mai spun, am vazut si eu cateva. Am o amica, care e fan, stia tot ce facea si era trista de cate ori afla ceva de rau despre el, iar aseara a vazut si ea pe CNN, ceea ce s-a intamplat.
    Azi dimineata pe Kiss, la 7:00 prima stire, a fost destre decesul sau.
    Odihneasca-se in pace!

  • al3x 26 June 2009, 12:08

    Da asa este R.I.P.
    Pacat ca s’a dus asa devreme..
    concertele care urmau s urmeza sunt sigur ca deveneau epice.
    Unii spun ca este si vina doctorilor.. ca iau dat voie sa ia tot felu de pastile si etc.
    Cred ai omis sa specifici ca a murit de un atac de cord de parca mai are rost da nah…

    R.I.P.

  • Cristian Teichner 26 June 2009, 12:22

    Din pacate stim sa pretuim ceva doar cand nu mai exista. Pacat ca a fost tarat prin noroi in ultimii ani, chiar nu merita. Toate scandalurile i-au facut pe multi sa uite cine era Michael Jackson.

    Ieri dupa ce mi-ai spus de concertele din Londra chiar ma batea gandul sa vin. Nu stiu daca aceste concerte erau de Good Bye sau o incercare de relansare.

    Prima caseta ce mi-am cumparat-o a fost Dangerous. Odihneasca-se in pace!

  • Radu 26 June 2009, 12:24

    si eu am vazut aseara la un post de televiziune romanesc si am zis ca nu e adevarata vestea… si am mai butonat pe alte programe de stiri si mi-am schimbat parerea, si mi-a parut rau cand vestea a devenit credibila… pacat… avea doar 50 ani…
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

  • DoRuDaSilva 26 June 2009, 12:25

    ma mir cum de a dus`o atat…in ultimii ani arata ca o mumie…Cand l`am vazut mai demult m`am speriat si in acelasi timp imi parea rau!!!Trebuia sa se astepte la cate operatii si ce isi mai facea el….Nu e pacat…e foarte pacat pt ca s-a stins o legenda, dar in viata mai trebuie sa ai grija si de sanatate…Oricum pt mine nu a murit si nici pt multi altii….dar Dumnezeu a vrut sa`l ia la el pt ca sa il incante cu muzica lui….Dumnezeu sa`l ierte!!!
    R.I.P.

  • emma 26 June 2009, 12:52

    Chiar simt că s-a rupt o mică parte din mine, pentru că am crescut cu muzica lui. E trist… :(

  • Florin 26 June 2009, 12:57

    Odihneasca-se in Pace! Michel was, is and always will be a legend. Ascultam piesa lui Billie Jean de mult timp si abia azi am aflat ca el o canta…pacat ca s-a dus…:(

  • deea_19 26 June 2009, 13:09

    nu imi vine sa cred nici acum ca a murit,imi pare fooooarte rau..eu nu-l prea ascultam dar cand eram micutza parintii mei il ascultau si la fel ca si tine olix dansam pe piesele lui si faceam ”show” prin casa.Odihneasca-se in pace!

  • giani 26 June 2009, 13:24

    Mai lasa-l ma de-aicea de freak !
    toata lumea king king. nu mai era king de douaj de ani.
    o epava.

  • AdDa 26 June 2009, 13:26

    Jur ca ma uit la stiri si pe Internet si nu-mi vine sa cred. Plang si nu pot sa cred ca e adevarat ce aud, ce vad…
    E o mare pierdere. Michael a fost, este si va fi un idol pentru majoritatea populatiei planetei noastre. Sunt sigura. :((

  • miriam 26 June 2009, 14:03

    Just a LEGEND THAT WILL EVER LIVE!

    A creat ceva indeit, orice s-ar spune, “a reinventat coregrafia” spunea cineva. Asa este!

    Cat despre faptul ca a “vrut Dumnezeu sa il ia” …ce crud ar trebui sa fie Dumnezeu sa vrea sa ia un copil de langa mama lui, o mama de langa copilasul lui, un MJ care era si tata a 3 copii…Nu, nu Dumnezeu vrea asta, doar ca…asa cum scria cineva mai sus (mi-e lene sa dau scroll sa vad cine) trebuie sa avem grija si de sanatatea noastra si sa ii pretuim pe cei dragi atat timp cat ii avem (asta e adaugata de la mine). Moartea cuiva apropiat de varsta mea, si nu numai, ma face sa imi reevaluez si eu prioritatile (macar dn cand in cand).

  • DoRuDaSilva 26 June 2009, 14:07

    ai perfecta dreptate…eu am zis faza cu sanatatea, iar la faza cu cei dragi…ii pretuim mai mult dupa ce mor…asa e firea noastra…mereu ne ducem cu capul inainte…si abia cand ne izbim de realitate ne dam seama ce am facut….cu alte cuvinte CAND NE DAM CU CAPUL

  • PinkDaisy 26 June 2009, 14:07

    :| Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Nu eram eu o foarte mare fana M.J, dar trebuie sa recunosc ca s-a stins o legenda:(

  • Reghi 26 June 2009, 14:54

    Nu am fost o fana inraita, dar as fi vrut neaparat sa merg la unul din concertele de la Londra, sunt sigura ca ar fi meritat din plin si ar fi fost o experienta mediatica exceptionala.

    Un mare artist, care a scris pagini in istoria muzicii, indiferent de ceea ce se spune sau se scrie in presa. Oricum nu o sa stim poate niciodata ce a fost adevarat din ultimii ani si ce nu, deci nu cred ca suntem in masura sa judecam! Decat sa vorbim mortii de rau mai bine sa ne amintim de toate lucrurile frumoase pe care acest om le-a lasat in urma, sa ne amintim de toate momentele in care ne-am bucurat de muzica lui si sa o ascultam in continuare cu aceeasi placere.

    Cu atat mai trist ca in aceeasi zi s-a stins si frumoasa Farrah Fawcett dupa lupta cu cancerul.

    R.I.P.

  • Elena 26 June 2009, 17:18

    Imi pare rau ca sa stins ela cel mai bun artist si muzica lui ela cel mai buna din lume eram o mare fana cand a venit la Bucuresti din prima oara in ani 1992 si ramana in memorie muzica lui Michael Jackson . Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

  • Marius 26 June 2009, 17:50

    Ridicativa ochi la cer si aplaudati……asta si-ar fi dorit….nu a plecat dintre noi…..aici va ramane pentru eternitate ..aplauze….

  • Marius 26 June 2009, 17:51

    ……….aplauze

  • tibi 26 June 2009, 18:11

    E intr-adevar o mare pierdere pentru intreaga lume a muzicii. Michael a fost o vedeta in toata puterea cuvantului, un interpret de exceptie.
    Nu mai este printre noi, dar raman in urma lui toate hiturile sale pe care sa le ascultam si sa ne amintim de el!

  • Florin 26 June 2009, 19:43

    Sa facem un exercitiu de imaginatie : Daca se duceau amandoi azi? Sau daca se ducea Madonna? Doar ea a mai ramas. R.I.P. Michael Jackson, si sa ne bucuram de Madonna, cat inca o mai avem, doamne fereste sa moara si ea inainte sa-si inceapa turneul…

  • iliana 26 June 2009, 21:11

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! :( nu-mi venea sa cred cand am auzit :|

  • Catalin 27 June 2009, 01:30

    Era recomandat pentru inceput melodia : “Gone Too Soon” asa ca idee nicidecum “Dirty Diana” dar …. Sa-l odihneasca Dumnezeu pe multi ne-a facut sa ne simtim bine un geniu orice s-ar zice un CANTARET desavarsit si un dansator unic , cuvinte simple dar care reprezinta starea mea de spirit.Nu te uitam promitem!Sa ai pace acolo unde esti! RESPECT pentru un mare artist!

  • Cristina 27 June 2009, 11:11

    Dumnezeu sa-l odihneasca!!!
    Va fi mereu regele muzicii pop :(!

    Dar asa cum se intampla mereu lumea il pretuieste la adevarata sa valoare abia dupa ce numai este printre cei vii .. R.I.P. Michael Jackson

    Michael Jackson – Give In To Me (o recoman tuturor:X)

  • MIhA 28 June 2009, 21:43

    Mie nici acum parca nu-mi vine sa cred ca nu mai e… :( :-s RIP, Michael! (“Dirty Diana” e si printre preferatele mele)

  • Dadootza 3 July 2009, 13:53

    pff…ce ma doare cel mai tare e faptul ca trebuit sa vina vestea asta ingrozitoare ca sa ascult si eu muzica lui…nu cred ca ar trebui judecat pt modul lui de a trai fiindca eu una nu cred ca tot procesul acesta de albire/schimbare a pielii nu l-a suportat din placere, ci din cauza faptului ca si-a dorit enorm sa scape de acel complex are poate il impiedica sa aiba incredere in sine sau nu stiu…dar NU suntem NIMNEI ca sa il JUDECAM.
    Btw, poate sunt nebuna, dar inca astept sa deschid TV’ul/PC’ul si sa vad mare : “NEWS ALERT: Michael Jackson is NOT dead. This was a JOKE”
    probabil as fi cea mai fericita, desi s-ar starni controverse si atunci chiar ar fi aspru judecat ca s-a jucat cu intreaga lume, nu ar conta…pentru ca regele ar fi IN VIATA…
    Damn…Is not fair :((:((

    ps:scuze ca a am dat comentariul de 2 ori dar am apasat din greseala :(

  • Robizaurus 14 September 2009, 00:54

    Michael Jackson nu a murit ! Punct.

  • igor 8 January 2010, 12:37

    Unicul Rege e Elvis. Restul: epigoni…The end…

Post a comment