Top

Am dat pe post acum cateva minute un mic fragment din inregistrarea de mai jos. Inca o ascult. Pentru a doua oara! Si tot pentru a doua oara mi se ridica parul pe mana cand le aud pe fetele astea cantand!

Folositi butonul de HQ!

Sunt tare curios cand se vor face si la noi niste premii muzicale la care se va canta live asa cum canta fetele astea! Si sa nu-mi spuneti ca la noi nu se poate ca nu va cred! Sunt atea emisiuni la tv in care se canta live, deci se poate!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 16 June 2009, 19:56

    O prestatie live de exceptie! Se poate si la noi, dar cand vezi pe cate unul/una cantand fals, te ia durerea de cap. Acum ceva timp au fost la noi, Crush & Alexandra Ungureanu si am ramas uimita de calitatile ei vocale, pentru ca nu o mai vazusem intr-un concert pana atunci. Asta e doar un exemplu.

  • David 16 June 2009, 20:24

    Si cand vor dansa atat de bine..

  • MovieTime 16 June 2009, 20:29

    a cam obosit la sfarsit. O si inteleg eu foarte greu sa canti si sa dansezi.

    In legatura cu spectacolul 60% conteaza publicul iar la noi daca vine de exemplu Jason Mraz (apropo asculta melodia I’m yours :P ) si spectatorii sunt Sexy Braileanca , cocalari si pitzipoance normal ca nu iese un show bun.

    P.S Ai slabit? :>>

  • Oana 16 June 2009, 20:39

    Vrei sa spui “cum canta Nicole”! E singura care canta live, restul sunt voci “de pe banda”. Iar in piesa a doua Nicole canta live doar pe strofe, la refren toate vocile se aud de pe cd, inclusiv a ei.

    In concluzie, vrei sa zici ce bine danseaza/ce show fac Pussycat Dolls si ce bine canta Nicole! :)

  • maya 16 June 2009, 20:41

    bravo lor.degeaba sustin multi ca doar arata bine ,ele demonstreaza ca stiu sa cante si sa faca spectacol

  • PinkDaisy 16 June 2009, 21:08

    Si eu am cautat clipul de cum ai zis tu la radio,si da, intr-adevar asta da show. nu credeam ca pot sa cante asa bine live fetele. Ar fi foarte interesant sa se intample si la noi…dar….who knows? :)

  • miriam 16 June 2009, 21:37

    suna superrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!

  • blackswan 16 June 2009, 21:43

    Olix, incearca si asta http://www.youtube.com/watch?v=Rz21lT3jQAU ;)

  • al3x 16 June 2009, 22:03

    da se aude foarte bine ca canta live ;-)
    si nu o face deloc rau chiar daca se aude oboseala din voce dar fete care canta cu ea au grija sa fie totul ok . ;-)

    prestatie de nota 10 :)

    OLiX sa modifici acolo la ”Folositi butonu de HD!” . pune HQ .video este pentru format HQ nu HD ..cel putin la mine nu e HD, e HQ :)

  • sorin 16 June 2009, 22:44

    La noi se poate orice vrem, doar ca nu se vrea. Inca se cauta audienta pana si la concerte. Trebuie sa cada unu pe scena ca sa fie un eveniment reusit din punctul de vedere al organizatorilor.

  • Mircea Pisai 16 June 2009, 21:48

    aaaaa…pe ce dau click? click…click…click….

  • Oliver Simionescu 16 June 2009, 21:54

    da click pe linkul cu "show tata" ;) postul asta e preluat de pe blogul meu :P

  • Mircea Pisai 16 June 2009, 21:56

    and?

  • Mircea Pisai 16 June 2009, 21:56

    si inca odata tot pe linkul mai mic de jos…tadaaaaa

  • Oliver Simionescu 16 June 2009, 21:58

    http://www.olix.ro :) nah! CLICK CLICK :))

  • Mircea Pisai 16 June 2009, 21:59

    nice show!

  • razvan txu 17 June 2009, 08:02

    da… e de asteptat sa vezi asa ceva de la PCD :)
    nu stiu daca mai e necesar sa arate ce stiu sa faca :P
    mi-a placut f mult

  • natalia 17 June 2009, 09:09

    @OLiX: Stiu, am fost la acel show, doar pentru recitalul lor, :) iar asta i-am spus-o si lui Radu pe hi5.

  • Drinni 17 June 2009, 11:07

    :))
    ha ha La NICK Kids’ Choice Awards :))…

  • alina_tiri 18 June 2009, 18:34

    Nu canta deloc bine!!!Danseaza,fac show,au piese vioaie,dar voce…NU! Da-i un search pe you tube sau pe google si vezi cum presteaza tipele live!

  • Vany 18 June 2009, 19:21

    Pot sa zic? Eu Eu Eu!
    Artistii nostri o sa cante live la show-uri atunci cand:

    1. Cand o sa faca in Romania un mini o2 Arena. In Germania este asa ceva aproape in fiecare oras mare, in Austria la fel, in Budapesta la fel.

    2. Cand un artist roman o sa fie platit pentru prestatia ei precum un artist din state.

    3. Cand artistu roman nu o sa mai fie zgarcit si o sa bani si pe tinuta, coregraf, dansatori etc! Am putea avea dansatori foarte buni, dar saracii se chinuie, si daca vad ca degeaba incearca ei sa ajunga sus ca lumea le vrea doar pt. 1concert 2, 3 maxim.

    4. Cand o sa avem manageri de case de discuri si impresari care sa vada si altceva in afara de “tzatza si cur”

    Cand toate acestea s-au rezolvat …Vor aparea trupe CU TALENT si IMAGINATIE care o sa fie in stare sa faca show LIVE, de gen. Pana atunci traiasca Melodyne-u
    :P

  • Cristina 19 June 2009, 18:47

    sincer nu stiu cand o sa fie si la noi cam asa .. primul motiv : pentru ca suntem in Romania >< pussycat dolls sunt f tari, doar au si ditamai trecutul muzical si tot. problema la noi e ca "artistii" nostrii isi iau fitele inainte ca ei sa fie celebri si atunci cand intra pe scena se asteapta ca publicul sa nu ceara mult de la ei ( in domeniul muzical) ci sa fie multumit ca-i vad in "carne si oase" ... sau poate ne-am obisnuit noi cu calitate inferioara :?

  • Sinziana Dulama 21 June 2009, 20:17

    Aaaa da e tare dar sa stii ca vreo 40% din piesa (Jay Ho +When I grow up) are vocile din background pe banda… poti sa intrebi orice cunoscator, in rest jos clopul…

Post a comment