Top

Energia mea

De multe ori, dupa o petrecere reusita, lumea ma intreaba “OLiX, dar de unde ai atata energie?” si raspunsul meu vine simplu “muzica imi da energie!”.

Aseara in Cabaret a iesit una dintre cele mai bune petreceri de pana acum! Usor usor m-am adaptat si eu de la muzica de club la muzica oldies + hiturile anilor trecuti. Am reusit sa aleg muzica buna, am avut o gasca de oameni pusi pe super distractie, dar si gasca Hi-Q intr-o forma de zile mari! Am baut 3 beri toata seara, beri care in loc sa ma moleseasca (asa cum mi se intampla de obicei de la bere) au reusit sa-mi amplifice starea de party! Toata noaptea am dansat incontinuu si am petrecut foarte bine!

Iata si cateva poze facute de Neuro si Pandutzu in ultimele saptamani in Cabaret la petrecerea noastra de joi – Fusion!

OLiX dj in Cabaret Oldies

olix dj in cabaret oldies

Cabaret 047

Picture 009

In concluzie energia mea vine din muzica si din oamenii care ma inconjoara!

p.s. sambata de la 22 pe KissFM avem o noua editie de Partyd KissFM cu Dj Jonnessey si gasca de la JAAR Project din Cluj!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Andra 12 June 2009, 12:33

    Mai multa decat mine n-ai, si stiu bine despre ce vorbesc. Muahaha! :P

  • sorin 12 June 2009, 12:39

    A fost foarte nice aseara…Tot 3 beri baute si tot o stare de party. Pacat ca s-a terminat asa devreme:D

  • razvan 12 June 2009, 13:11

    hehe enerjie pe paine :)

    asa e si la mine cu muzica si mai noi cu fotografia:0
    trece oboseala de numa numa :P

  • al3x 12 June 2009, 13:26

    :)) si mie la fel mi se intampla…
    orikt de obosit as fi ..:-< ascult putina muzica si trece 8| :)) ;-)

  • Andrei Cristian Beldiman 12 June 2009, 15:04

    si eu is la fel… nu stiu despre tine dar eu de fiecare data cand ies intr-un club dansez fara oprire:P

  • Andrei ٿ Cristian Beldiman 12 June 2009, 15:04

    si eu is la fel… nu stiu despre tine dar eu de fiecare data cand ies intr-un club dansez fara oprire:P

  • Florin Grozea 12 June 2009, 17:06

    Ești pe Duracell or something ? :-)

  • natalia 12 June 2009, 17:16

    Asa e, muzica ne da energie, eu cate-odata merg prin casa dansand. :))
    P.s. Abea astept Partydul de maine! :)

  • Pandutzu 12 June 2009, 18:50

    Gasca mea nu poate sa stea linistita… nicio clipa !!! :P

  • alina_tiri 12 June 2009, 19:53

    Foarte tare,deci asta era secretul sursei tale inepuizabile de energie si de buna-dispozitie?!Hm,nice!Oricum e molipsitoare starea asta a ta!

  • Florin 13 June 2009, 12:17

    Noul model de energizant : OLiX , energie la borcan :))

  • Sorinu 13 June 2009, 17:12

    :D nu numai ca ai energie ci le dai si altora prin ceea ce faci :P ;-)

  • Pyro 13 June 2009, 23:00

    Nu vinzi ? :D la plic

  • Just me MAX 13 June 2009, 22:13

    Sal’tareeee Olix!!!
    De unde atat energie??
    Pai este simplu Olix:
    Valoarea umană este reală atunci cînd se sprijină pe puterea iubirii din lăuntrul nostru, căci iubirea este însăşi esenţa prin care se exprimă Dumnezeu in noi. Oricine poate observa că toate gîndurile de admiraţie, de bucurie, gîndurile capabile să sprijine, să ierte şi să dăruiască, apar în minte pe fondul unei stări de bine. Dacă ne simţim bine, mintea observă ceea ce este plăcut în jur. Dacă ne bucurăm în interior, dacă avem energie pentru viaţă, mintea proiectează asupra lumii percepţiile ce se nasc din această energie, aşa încît – pînă şi urîtul, răul, suferinţa, or ura capătă un sens. Lipsa energiei apare în trăire ca o stare de rău, de insatisfac ţie, de suferinţă, ca suspiciune, ca îndoială, ca teamă şi acestea toate sunt proiectate “asupra lumii exterioare”, în acelaşi timp. De aceea, oamenii au percep ţii atît de diferite şi de aceea fiecare se hrăneşte din diferite surse de energie. Cea mai mare dintre cele zece porunci, aşa cum ne-a spus Isus, este aceasta: ” şi, la fel de mare ca şi aceasta este porunca ”! Iubirea pentru Dumnezeu şi iubirea pentru ceilal ţi este hrana Vie ţii şi puterea ei. Energia pe care o sim ţim, o gustăm, o trăim, de care ne bucurăm atunci cînd iubim – şi iubindu-l pe altul avem acces la puterea şi frumuseţea extraordinară a acestei energii – devine dovada perceptibilă imediat a puterii pe care o are iubirea din interiorul nostru.
    Va multumesc ptr atentie!
    Numai bine la toata lumea!

  • Sorinu 17 June 2009, 11:12

    @Just me MAX: OMG, da cat ai scris :))

Post a comment