Top

Uite peretele, nu mai e peretele

Probabil unul dintre cei mai cunoscuti pereti de post de radio din Romania a disparut ieri. Acum 40 de saptamani peretele exterior al studioului KissFM a primit un sarut de la o fata proaspat rujata, iar mai apoi au mai aparut cateva alte urme de buze, dar si tot felul de semnaturi ale vedetelor, djilor, ale ascultatorilor si bloggerilor care au trecut pe la KissFM. Au inceput sa apara atat de multe semnaturi, incat ne-am extins si pe tavan, dar si pe peretii radiourilor vecine, OneFM si MagicFM.

Ieri a fost datoria mea sa curat locul, asa ca am luat un trafalet si o galeata cu lavabil si am inceput sa dau pe pereti. Iata stirea facuta de colegii mei pe siteul KissFM :)

Pentru ca a fost cel mai neastamparat dintre DJ-ii Kiss Fm si niciodata nu s-a sfiit sa faca prostioare, OLiX a fost nevoit, in cursul zilei de ieri, sa-si repare toate greselile.

Inarmat cu un trafalet si o galeata cu lavabila de culoare alba, OLiX a pasit increzator in vechiul sediu Kiss Fm, unde a zugravit peretii pe care fiecare invitat al sau isi lasase amprenta.

“Initial ma gandeam sa facem o editie speciala de Partyd KissFM in care sa aduc ascultatorii si sa zugravim cu totii, dar pana la urma, daca tot sunt eu presedintele de partyd am decis sa fac eu asta”, a declarat OLiX in timp ce dadea cu… “bidineaua”.

La final, rezultatul a fost mai mult decat satisfacator, OLiX dovedind ca este un bun zugrav – “Colegii deja vor sa apeleze la serviciile mele de zugrav. Cat despre bani, e criza… pret triplu pentru ca-s DJ zugrav si 50% reducere, doar pt colegi.”

Din pacate urmele de marker au ramas inca pe perete dupa prima tura de zugraveala, asa ca sambata ma mai duc sa mai dau un strat. Daca vrea cineva sa ma ajute, il astept mai intai cu un comentariu aici si cu un trafalet in mana sambata pe dupa-masa in vechiul sediu KissFM. Dress code “party”:))

Gasiti mai multe poze aici :D

Partydul KissFM sarbatoreste sambata asta 80 de editii !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Drinni 29 May 2009, 17:05

    :)) ce tare…jur[pe sanatate si cariera]:))

  • natalia 29 May 2009, 17:14

    Sper ca dupa experienta asta sa nu-ti doresti sa devii zugrav. :)) Am lasat un comentariu si pe site, dar din cate observ abea maine va fi aprobat.

  • Catalina 29 May 2009, 17:28

    Tocmai am vazut pozele pe site la kiss:)):))….mie imi place camd zugravesc la mn acasa….fara cativa veri,muzica si muult nestea nu se poate….aaa si dusul de dupa unde abia abia se curata varul:))))))))

  • iliana 29 May 2009, 17:29

    ooo ,ce pacat
    >-)
    oricum eu il am in imagine acel perete si am pozele care imi vor aduce aminte de petrecerile si de acel loc unde ne-am distrat si ne-am simtit foarte bine alaturi de tine ;-) si ma bucur ca am avut acesta ocazie.
    mi-ar fi placut sa te ajut la zugravit ptr ca ma pricep si chiar imi place , dar sunt prea departe ….la naiba

    deci ,nici o sansa sa te chem la zugravit :)) eventual sa ne asociem, eu ma pricep si la gletuit ;-)

  • Catalina 29 May 2009, 17:35

    Chiar asa:))):)))) cu ce “perie de sarma” ai curatat varul de pe fatza?:))) (asta daca nu te-ai curatat imediat :D )

  • al3x 29 May 2009, 18:03

    :))
    ziki k e peretele thin cls th la mine :))

  • boro 29 May 2009, 18:18

    Poate te chem la vara sa imi zugravesti si mie:))).
    DAr ce prostioare ai facut totusi?;))

  • sorin 29 May 2009, 19:29

    Mda…:(. Era un perete asa frumos. Aveam si eu cateva “amprente” lasate pe acolo. Hai ca maine vin sa te ajut, dar tot cu trafaletul tau:D

  • Pyuric 29 May 2009, 19:32

    Baaaaaaai ce dor imi e deja de peretele ala :( Peretii astia noi cand ii inauguram?

  • sorin 29 May 2009, 19:37

    Pyuric, cica nu mai putem sa inauguram peretii noi:(. Insa gasim noi niste pereti sa-i mazgalim…vin cu peretele de acasa si-l pun la intrare:))

  • George 29 May 2009, 21:03

    :P as veni sa te ajut Olix… daca as fi din Buc :D

  • Ramona 29 May 2009, 21:41

    Hmmm…da…” peretele a primit un sarut de la o fata proaspat rujata…”. O fata care a ajuns la kiss pe la inceputul lunii Martie -2008, de martisor, la fostul kissbykiss al zapaciltilor emi si iuli…atunci aceasta fata si-a scos repede,repede rujul din poseta si…a sarutat peretele Kiss Fm, iar atunci cand a dorit sa se semneze, s-a semnat cu conturul de buze:))))aaa…sa va mai spun ca aceasta fata ” proaspat rujata” a fost PRIMA KISSOMANA care a izbutit sa ajunga la kiss fm? Si asta din dorinta de a-i cunoaste pe dj-ii ei preferati…puahh , ce poveste frumoasa…!!!!!!!!! JUR !

  • Sh@rk 4u 29 May 2009, 22:15

    pacat ca sunt din bacau ca eram primul care saream sa te ajut la zugravit peretii
    ;-)

  • alexutzu 29 May 2009, 22:24

    OLiX esti maestru…cum ai reusit sa te pici tocmai pe ochi? :))))))
    vreau sa vin sa dau o mana de ajutor, dar cam pe la ce ora? o sa fie super fun, toti zapacitii la zugravit :D:D

  • MIhA 29 May 2009, 22:57

    Eh, îmi lăsasem şi eu “autograful” pe acolo. N-ai avut pic de milă… :((

  • bek00letz 29 May 2009, 23:03

    NU PERETELEEEEE :(( !!!

  • miriam 30 May 2009, 00:43

    supeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr tareeeeeeeeeee! Nu credeam ca ai asa talente! Te asteptam si acasa!

  • Cristina 30 May 2009, 20:22

    ft tare…dak nu aveam azi treaba veneam si eu sa va ajut:X…la cate am patit la kiss…Ramona i`a facut inaugurarea si am continuat eu cu Anna =))..ti`ai pus mainile in cap cand ne`ai vazut =))) si ai zugravit si pt noi:D..facem cinste:P

  • Pyro 30 May 2009, 21:36

    Hai ca pana la urma l`am rezolvat :) Olix omule tre sa te invat sa zugravesti :D.

  • alexutzu 30 May 2009, 22:07

    @OLiX da, as fi vrut sa vin…acu e prea tarziu l-ai dovedit :p

  • Pyro 31 May 2009, 10:24

    Nu ai pentru ce a fost mai fun de 1000 de ori decat alternativa pe care voiam sa o fac (sa ma duc la ZBB)…

  • AdDa 31 May 2009, 12:11

    Cel mai harnic DJ. :> Bravo OLiX. Esti de admirat. ;-)

Post a comment