Top

Ultimul stinge lumina

Azi noapte am facut un lucru pe care putini animatori de radio au onoarea sa-l faca, am facut ultima emisie din vechiul sediu KissFM. Am inceput la 7, cu o editie speciala de Kiss by Kiss in the mix si am stat asa pana la ora 1:30 dimineata, cand totul a fost pregatit in noul sediu si am dat legatura acolo.

A fost o experienta unica si sunt mandru ca am ramas acolo pana la final. Sa mai spun ca am asistat si la prima emisie din noul sediu? La 4:30 dimineata in noul loc al redactiei de stiri pasea Oana Paraschiv, iar la cateva minute dupa a venit si Dan Marcu. Ei au facut prima emisie oficiala din noul sediu! Am trait emotiile alaturi de ei, dar eram si bucuros in acelasi timp ca mutarea s-a intampla in sfarsit!

E frumos noul sediu (in curand poze)! E faina viata in radio! Deseara vin si eu cu primul Kiss by Kiss din noul sediu :) abia astept!

P.S. Zappy mi-a luat un interviu pentru blogul ei de joburi. Vrezi sa lucrezi in radio? Crezi ca in radio se ajunge pe pile? Citeste aici interviul!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Catalina 27 May 2009, 17:35

    Pai ce sa zic…la cat mai multe emisiuni faine in noul sediu;)…aaa si o piesa care n-am auzit-o de ceva vreme pe la radio…(eu cel putin,nu )..poate faci tu ceva in sensul asta , ;;);;) “Longest road”-Morgan Page&Lissie.Tnx anticipat:);;)

  • A.I. 27 May 2009, 17:49

    asteptam petrecerea de casa noua :D

  • natalia 27 May 2009, 17:49

    Asta ecel mai bun titlu, pe care-l puteai alege, pentru ceea ce s-a intamplat aseara. :)
    Tot odata, a fost ultimul party, din vechiul sediu, cel putin, asa l-am considerat eu de acasa. :)
    Multa bafta deseara! :)

  • Sh@rk 4u 27 May 2009, 19:02

    Felicitari pentru noul sediu :)
    multa bafta in continuare ;-)

  • Marius 27 May 2009, 19:45

    Chiar mi-a placut sa ascult aseara mixul tau, ai ales niste melodii superbe, chiar toate au fost pe placul meu ( pana la 11:30) cand m-am pus in pat…felicitari pentru emisia de aseara, ar trebui mai des chestii dinastea :D:)

  • al3x 27 May 2009, 21:43

    aaaa oliX .. Fara AAAA :))

    LA CAT MAI MULTE EMISIUNI ;-)

  • iliana 27 May 2009, 22:41

    Felicitari! ptr ca ai predat stafeta din vechiul sediu , stiu ca iti doreai asta ;-) sa stapaniti sanatosi noul studiou si la cat mai multe emisiuni :)
    de abia astept sa vad pozele

  • Oanytaaa 27 May 2009, 23:29

    pai bafta in noul sediu;-)

  • MIhA 28 May 2009, 00:00

    Vreau sa lucrez in radio!;-)

  • boro 28 May 2009, 13:38

    Sunetul e mult mai placut acum:).M-a impresionat intreviul:).Sunt sigur ca multi sunt invidiosi pe tine, dar va veni momentul cand va trebui sa lasi un urmas;)).Bafta in continuare :)

  • Daa 28 May 2009, 15:53

    poze:)) :P

  • Tibby 28 May 2009, 20:24

    Am citit interviul. Eu zic ca se intra pe pile.. dar nu si in cazul tau pentru ca esti mult prea pasionat de asta.. cu respect, Tibby

  • Cristy 28 May 2009, 22:06

    Mai fain de voi, mutarea s-a facut din cauza crizei? stii eu sun pe principiul : cauza =efect

  • natalia 29 May 2009, 12:00

    Si eu am citit interviul, imi place felul in care povestesti despre anii petrecuti in radio si se observa prin tot ceea ce faci, ca radioul este cea mai mare pasiune a ta. :)

  • Tibby 30 May 2009, 16:20

    Oricum esti de apreciat… bafta in continuare ! ;-)

Post a comment