Top

Prison Break la final

Dupa 4 ani de filmari si 4 sezoane care ne-au tinut cu sufletul la gura Prison Break a ajuns la final.

pbwallpaper_1024x768

Ma uit de vreo 2 ani si ceva la serialul asta si am trait “intens” de la o saptamana la alta asteptand sa mai apara cate un episod, episod care se termina exact cum nu te asteptai. De obicei ultimele 2-3 minute din fiecare episod erau cele mai intense, atunci se intampla ceva care te facea sa ramai masca pana apare celalalt episod.

O evadare, un sezon in care evadatii fug de politie, inca o evadare si finalul cu .. razbunarea. Sunt o gramada de schimbari de situatie si probabil cele mai interesante sunt atunci cand ajung sa colaboreze vrand/nevrand cu cei mai mari dusmani ai lor.

Daca n-ati vazut pana acum Prison Break vi-l recomand din toata inima! Este un serial de nota 10+, chiar daca multi au spus ca s-a lungit aiurea in ultimele 2 sezoane. Serialul asta avea nevoie de un final bun si exact asa s-a si intamplat.

Acum abia astept sa apara DVD-urile, sa le cumpar si sa le am frumos in colectie.

later edit: am vazut si finalul sezonului 5 din Grey’s Anatomy. Trist, palpitant, incredibil. N-am cuvinte.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • kunalex 16 May 2009, 14:32

    >-) Pacat ca e gata !
    A fost super serialul,si l-am urmarit nemiscat,il recomand tuturor :)!
    Inca nu am vazut finalul :D!

  • natalia 16 May 2009, 14:33

    Nu sunt fan Prison Break, insa tatal meu il urmareste si pot spune, ca a devenit un impatimit al acestui serial.
    Eu prefer L”ost” sau “Grey’s Anatomy”, ultimul datorita articolelor, pe care le-ai scris despre el. :)

  • MuertE 16 May 2009, 19:26

    Mai tare k Prison break este “OZ-federal prison”.Dupa acest serial s-a inspirat in mare parte Prison break.Deci….:))

  • Sfantu 16 May 2009, 20:46

    Cel mai tare serial ramane The Sopranos.
    Genial.
    Prison initial trebuia sa aiba un singur sezon .Daca au vazut ca prinde au inceput sa traga de el cat sa putut .Oricum primele 2 sezoane geniale restu varza.

  • ProBlogger 16 May 2009, 21:59

    Trebuia sa se termine :P

  • al3xxx 16 May 2009, 22:35

    “Serialul asta avea nevoie de un final bun si exact asa s-a si intamplat.”-ce final fericit mah frate???…moare scofield ce final fericit??ha??…:(((((

  • buga29 16 May 2009, 22:37

    ” Serialul asta avea nevoie de un final bun si exact asa s-a si intamplat.”
    ce final fericit mah???…moare scofield…asta e final fericit??..mai ca n-am plans la naiba:(…cu finalurile voasrtre fericite

  • myicky 17 May 2009, 10:06

    eu is la ep. 19 din ultimu sez. din anatomia lui grey! totusi sper sa nu raman :O la final.. ca altfel s-au dus pe apa sambetei 5 sezoane :)). si DA si prison break’u e tare !

  • Sorin 17 May 2009, 15:04

    ok imi poate recomanda cineva un serial asemanator Prison Break, Oz l`am vazut

  • Bobe (xZibitBMN) 18 May 2009, 16:38

    chiar daca acele guri rele critica ceea ce au realizat cei de la FOX mie mi s-a parut genial fiecare episod asa ca recomand acest serial…

    PS: olix trebuia sa editezi comenturile in care spune lumea ce se intampla in final…multi poate nu au vazut si sunt curiosi sa vada nu sa auda sau sa citeasca

  • mondaysun 19 May 2009, 15:25

    :>>
    nu am vazut decat primul sezon…si jumatate din al 2-lea…daca zici ca are un final ok atunci ma voi uita si la restul

  • Simplu 19 May 2009, 23:31

    Eu am vazut doar 3 sezoane. Restu’ dupa bac :) , si da chiar e un serial de nota 10+. Mie unu mi’i se pare cel mai reusit serial, cel mai cel…bine asta e strict parerea mea.

    Ai cam pierdut Olix, adica eu stiu ca acum ceva timp, anu trecut cred, un ziar sau o revista, nu mai stiu sigur, dadea saptamanal cate un DVD cu cate 2 sau 3 episoade…Poate gresesc unele lucruri, dar stiu sigur ca s’au dat :D.

  • Mio 20 May 2009, 22:13

    Ultimele 2 sezoane, ultimul in special, mi s-au parut cam telenovela !
    Slabe comparativ cu primele 2 care au fost geniale !

  • Florentina 21 May 2009, 08:35

    Fara indoiala Prison Break a fost pentru mine cel mai tare serial. Am asteptat cu sufletul la gura in fiecare saptamana ca sa mai apara cate un episod. Pacat ca s-a terminat…si pacat ca finalul nu a fost unul cu “happy end” cum mi-as fi dorit. Oricum mai sunt 2 episoade ce vor aparea pe 2 iunie conform celor anuntate de FOX…..care sunt practic continuarea celor intamplate in ep 21….adica Sara va fi in inchisa pt uciderea Cristinei Scofield, iar Michael va incerca sa o ajute sa evadeze….

  • Marius 22 May 2009, 06:23

    Vreti un serial mai tare ca PB?
    “24” e cel mai tare, am terminat sezonul 7 si nu m-am saturat. Si o sa apara si cu un ziar, zilele astea, nu il ratati!:)
    PB mi-a placut doar timp de 2 sezoane. Si acum, dupa ce au spus unii cum se termina, nici nu vreau sa vad mai mult!

  • florentina 22 May 2009, 12:42

    Da Olix. E adevarat, sau cel putin asa am citit pe diverse site-uri. Sara e condamnata pt uciderea Christinei Scofield si Michael o va ajuta sa evadeze. ;-) Dar ce mai conteaza , cand deja stim cum s-a terminat. Episoadele vor aparea pe 2 iunie (http://www.imdb.com/title/tt0455275/episodes).

    Uite unde am citit: http://mariusica.wordpress.com/2008/03/12/confirmare-prison-break-sezonul-4/

  • Danz3l 22 May 2009, 17:17

    Haaa! @Olix: Si eu recomand Prison Break tuturor :X E cel mai bun serial pe care eu l-am vazut. Iti creste tensiunea vrand nevrand :X Btw ….eu inca n-am vazut finalul Grey’s Anatomy…mi-e mile bre :| Adica dup’aia eu ce o sa mai vad?

    @Florentina: sa dea Dumnezeu sa ai dreptate, imi doream cu disperare un happy end cu toate ca in serial totul se intampla cum nici nu banuiesti.

  • AdDa 22 May 2009, 23:39

    Pff… mi-ai amintit de final. :( Am plans. Recunosc. Am fost uimita de final. Chiar nu ma asteptam asa ca… am inceput sa plang. :((
    L-am vazut inca de cand a inceput sa apara pe la noi pe net. Adica prin 2005 spre sfarsit, inceputul lui 2006. A fost cel mai tare serial ever.
    Iar finalul… l-a facut un serial serios. Uimitor, dar adevarat. S-a terminat. :(
    Cred ca in curand ma apuc sa-l vad iar, de la inceput, pentru ca deja imi lipseste. :)

  • catadede 23 May 2009, 13:26

    senzatie…filmul asta….pur si simplu am plans la final, nu mia venit sa cred k i gata…si felul cum s a terminat….nu m as fi asteptat, m a cam dezamagit :-<

  • Florentina 28 May 2009, 08:06

    :(( Nu-mi amintiti de plans la ultimul episod…..A fost chiar nasol. M-am uitat ieri pe http://www.imdb.com si am vazut ca au modificat data aparitiei episoadelor 23 si 24 pentru 21 iulie…..Ma cam scoate din sarite chestia asta! Am auzit ca si “24” ar fi interesant. Eu am vreo 3 sezoane dar nu m-am uitat inca la el ca sa ma dau cu parerea. Am vazut “Heroes”, toate cele 3 sezoane aparute pana acum si pot spune ca mi-a placut. Nu te tine in suspans ca Prison…dar e destul de interesant. N-am gasit “OZ-Federal Prison” in schimb. Ma poate ajuta cineva cu un indiciu va rog?

  • bek00letz 28 May 2009, 12:55

    @Florentina: Episoadele 23 si 24 din Prison Break au aparut. Le-am vazut…si sunt tari :D . Incearca si criminal minds, s-ar putea sa-ti placa.

    @Olix: Tu ai putea sa incerci Californication. :))

  • Spy 29 May 2009, 22:42

    Deci nu stiu cum sa incep….acest serial,mi-e cel putin ma facut sa vad altfel lumea….acest personaj Scofield…aja am ajuns sa fiu numit in clasa :)))) ma facut sa vad multe lucruri de care nu credeam ca-s capabil…acu 10 min..am vazut si the final break of prison break…pot sa spun ca ultimile cuvinte ale lui michael… “suntem liberi in sfarsit”>…….m-au facut sa-mi de-a lacrimile….sunt total coplesit….>-) :% …..sa vedeti cine nu o vazut the final break of prison break

Post a comment