Top

Hit sau nu ?

Piesa Andei Adam – Sufletul Meu este una dintre cele mai controversate piese ale momentului! Unii spun ca n-are sanse sa fie hit, altii o difuzeaza deja in draci. Mie incepe sa-mi placa. Unii dj o baga deja in seturile lor.

Voi ce ziceti? O sa fie piesa asta hit la vara sau nu?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • alina_ank 18 April 2009, 14:25

    eu cred ca va fi un hit…mie imi place destul de mult…da nu sunt o fana a ei…dar cred ca este o melodie obisnuita…este marfa oricum;)

  • Alex' 18 April 2009, 14:26

    Eu unul nu cred ca ar putea devenii hit depinde ce cred si altii , dar vocea ei nu e chiar asa de stralucita :)

  • Florin 18 April 2009, 14:29

    Mie nu-mi place ( parerea mea) dar cred ca un hit de vara va fi. Fiecare cu ce-l doare cum ar zice cineva :))

  • marius 18 April 2009, 14:30

    cred ca o sa prinda foarte repede la public … avand in vedere ca se difuzeaza pe radio “in draci”
    si chiar pot spune ca este una dintre piesele reusite de ale andei adam .. ;)

  • alina_tiri 18 April 2009, 14:37

    La inceput mi s-a parut banala,pe parcurs…dupa ce am auzit-o de sapte mii de ori,in special pe kiss :) …a inceput sa imi placa.Da,sigur o sa devin un hit,daca nu a devenit deja,in special ca are caciulita aia emo si da bine la public!
    In afara subiectului:stii ce am vazut azi pe un post de muzica?Top ten EMO Bands! :)

  • Cipi 18 April 2009, 14:41

    eu sper va nu >:)

  • natalia 18 April 2009, 14:43

    Eu spun ca va fi hit. :) Chiar unii dintre invitatii pe care i-ai avut la Partyd au pus-o in mixurile lor.
    Imi place piesa! :)

  • Anca 18 April 2009, 14:48

    Daca e controversata, din start va ajunge cunoscuta.

  • Gabr13l 18 April 2009, 15:59

    e chiar misto piesa ..:)

  • anca_n 18 April 2009, 15:05

    Cred ca “hit” e un cuvant prea mare. Dar prinde, mie personal imi place. :-)

  • Andrei 18 April 2009, 15:12

    Mie nu prea mi-a placut cand a aparut, dar am ascultat-o intr-un grup in Second Life.. au tot pus-o ei acolo si cand esti in grup ..te distrezi altfel si accepti in alt mod melodiile :) SO a inceput sa imi placa oarecum. Ramane de vazut.

  • Vali MiX 18 April 2009, 15:31

    Melodia suna destul de bine, dar nu prea ii dau mari sanse de a fi mare hit la vara… (nu imi sariti in cap, este parerea mea)

  • KornNT 18 April 2009, 16:34

    Da ce dj e ala care pune anda adam in setirile lor? :))

  • maya 18 April 2009, 17:28

    imi pare prea copilareasca pt ea iar fara versuri ar fi buna.dar sper sa nu ajunga hit:D

  • Linuxwd 18 April 2009, 17:33

    Mie nu imi place :) Nu e genul meu de muzica :)

  • Timonelu 18 April 2009, 20:15

    Daca vara trecuta a fost mare hit piesa aia cu I do it like a truck nu vad de ce piesa asta n-ar deveni un hit vara asta…in Romania de astazi sunt la mare cautare fundurile goale si piepturile dezgolite…vocea dc ar mai conta? :))

  • danny23 18 April 2009, 21:50

    un sound frumos. NU K VA FI ESTE DEJA HIT

  • Emil Trifa 18 April 2009, 22:03

    Ooooo sufletu` meu! Am plans aseara cand ai cantat! Am auzit-o la radioul ZUZU care o difuzeaza de park ar fi ceva minune a muzicii. Mie mi se pare la fel de “buna” ca Sahara… Totusi asta parca mai are ceva decent in ea. Merge la tara, la Zu, la altii…

  • WorkStreetSoldier 18 April 2009, 22:14

    Nu cred ca va fi hit pentru ca nu are rost sa fie.Melodia e misto insa cuvintele…. :-J …

  • ANONIM 19 April 2009, 02:53

    Nu imi place de nici culoare,vocea lasa de dorit… parerea mea… e jalnica,despre HIT sa nici nu mai vb

  • Anderra 19 April 2009, 11:18

    Nu e melodia vietii mele, nu e number one hit insa are ceva care te prinde, mie mi se pare super haioasa faza aia cu pu pu pu puteai …

  • Deea 19 April 2009, 11:26

    Eu cred ca piesa deja s-a cam dus….probabil Anda va lansa un nou single in vara asta,care sa ajunga hit

  • lizard 19 April 2009, 13:26

    eu nu ma omor dupa piesa, dar cu negativul asta are toate sansele s-ajunga foarte sus.

  • ANDREEA 19 April 2009, 14:28

    in playlistul kissfm nu a intrat.. si vorba cuiva, ce dj e ala care pune in seturile lui asa ceva???? :)))
    mie mi se pare jalnica iar fata n-are voce. iar faptul ca zuzu da piesa nu ma convinge ca este hit. pt cocalarii lor probabil ca este.

  • ANDREEA 19 April 2009, 14:32

    ok, am vazut si clipul, in care anda este jlo wannabe, nu ma mir ca se tin scai casele de discuri, cred ca au bagat multi bani in proiect. makes me sick. ce inseamna pupupu-ul ala din piesa? poate imi explica cineva. :))

  • andee 19 April 2009, 15:27

    parerea mea…zob. da’ nah, nici eu nu sunt perfect. hit nu poate fi decat p deea, acolo orice */*/* e hit mai nou

  • eRRmy 19 April 2009, 19:34

    nu prea are sanse sa ajunga hit…a fost lansata de cateva saptamani bune si nu vad nici o schimbare in topuri.

  • rOoCkErItZA 19 April 2009, 22:43

    pff….melodia sh videclipul mai merge dar versurile….la pamant…totusi…mai stii?? roata vietzii se-nvarteste :D benone 8-) nuj d unde mi-a venit asata prin minte :P

  • Costin 19 April 2009, 23:51

    eu zic HIT

  • dumis 20 April 2009, 01:33

    Hit? Nu cred. Stii de ce ? Din cauza versurilor.

  • MC DaN 20 April 2009, 02:43

    @OLiX…si mai tarziu o sa descopere cineva ca si piesa asta seamana foarte bine ,doar ca pich ul e mai sus ori jos, cu vre o alta piese din cine stie ce tara; cu toti am descoperit ca lui moga ii place mult sa lucreaze cu “copy/paste “

  • Andrrada 20 April 2009, 14:12

    MC DaN -> Copy / paste??? Eu sunt Pro Moga… Cat de superman al muzici sa fii… sunt milioane de melodii… cu una tot se va asemana putin! Totul depinde de cel care e inebunit sa caute asemanari! Asa au acuzat si atunci la eurovision!

    Moga rullz! HiT! Deja o stiu pe derost de la radioooo! OOOO esti sufletul meu :))

  • AdDa 20 April 2009, 14:48

    Parerea mea? O sa fie hit. Are acel beat potrivit verii. So.. sa ne asteptam sa o auzi foarte, foarte des.

  • Onutza 20 April 2009, 20:03

    Hmm.. Eu am ascultat melodia asta cand a iesit videoclipul, am prins doar refrenul (mi-am adus aminte ca o mai auzisem undeva, cred ca pe la tv) si am intrat pe oDC innebunita sa o caut, am luat toate melodiile andei adam pe care nu le stiam pana sa dau de ea. Chiar mi-a placut mult, cred ca are sanse mari sa fie hit.. e destul de misto ritmul, nici versurile nu sunt urate.. Si acum imi mai place, dar mai mult de 2-3 ori nu o pot asculta, ca am ajuns in stadiul in care ma plictisesc sa o ascult f des(pt ca o stiu pe de rost), alt exemplu elocvent in acest sens e Poker Face – Lady GaGa, pfuu sunt satula pana peste cap de melodia asta, cum o aud ca incepe zic: NUUUU IARRR :(

  • Lush 21 April 2009, 23:27

    Cand am auzit-o pentru prima data, imi parea tare cunoscuta. Oare de ce?

  • Emil Trifa 22 April 2009, 07:42

    Probabil e furata, a la Moga. Nu stiu ce sa spun despre asta, vorba aia: Simplu cu Cream e o ciordeala nesimtita dupa Outkast so fresh, so clean…

    Anda Adam era ok acum cativa ani, acum toti se lupta sa faca HIT. De Inna Love sunt satul, insa HOT de exemplu ramane in continuare sus…aceea e HIT. Trebuie sa treaca printr-o perioada de difuzare, de voting si apoi o sa vedem daca are sanse sa devina hit.
    Cert e ca ritmul atrage, versurile sunt simple, vb lui OLiX, insa tind sa cred in continuare ca e cool doar pt femeile care saliveaza dupa masculul meteo-prezentator al Andrei.

  • Emil Trifa 22 April 2009, 08:24

    hmm sondaju fantastic…eu sunt curios de Puya

  • Rainy 22 April 2009, 12:02

    Vin si io acum la spartul targului Cu COmentariul…nu-mi place Anda Adam, e departe de a fi intre preferintele mele; dupa cum zicea Andreea, este JLO wannabe, kitschoasa si pe alocuri penibila. Dar este asta o chestie iesita din comun cand vine vorba de piata muzicala romaneasca? Piesa se incadreaza perfect in trend-ul de succes de la noi: voce slabutza, versuri semi retardate usor de retinut [nu ma refer doar la acel pupupu], linie melodica lejera “de vara”. Eu ma intreb ce are piesa asta in minus fatza de alte porcarii, pardon hituri, difuzate in draci chiar si de Kiss FM. E o piesa proasta, dar digerabila, motiv pentru care o sa prinda si nu numai printre cocalari, din pacate.

  • Julia 24 April 2009, 02:36

    Nu imi place piesa; nu imi spune nimic;nu are viata.
    Scenariul videoclipului pare cumva copiat.
    Nu o simt un eventual hit al verii!
    Dar enjoy!
    E doar parerea mea!

  • Vero 16 May 2009, 13:46

    e ff ftare piesa :X:X:X bv anda

  • Simo 18 May 2009, 20:11

    Hit e un cuvant prea mare pt. aceasta melodie, dar sincer mie imi place. Cred ca va prinde la public.

  • aleka 22 May 2009, 15:48

    piesa este prea tare , normal ca va fi hit:)

Post a comment