Top

Cu gandul la .. #2

Pentru ca martea trecuta a mers bine jocul asta, m-am gandit sa-l repetam in fiecare marti. Regula e simpla, ne gandim la o persoana, un lucru si apoi analizam care este urmatoarea persoana sau urmatorul lucru care ne vine in minte.

Am ajuns la a doua editie a acestui joculet, asa ca astazi va rog sa inchideti ochii pentru cateva secunde si sa va imaginati un televizor deschis. Care este prima persoana pe care o “vedeti” pe ecranul din imaginatia voastra?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Ani 24 March 2009, 08:21

    Pai… ar fi doua persoane… nu numai una … Huidu si Gainuse – explicatia ar fi – Cronica e printre ultimele emisiuni tv pe care inca le mai urmaresc.

  • natalia 24 March 2009, 08:56

    Eu tot la Huidu si Gainusa ma gandesc. :)

  • codita89 24 March 2009, 09:08

    de fapt sunt doua “persoane”: tom si jerry!

  • eRRmy 24 March 2009, 09:56

    Razvan si dani. Cu ei ma trezesc de obicei dimineata

  • alina_tiri 24 March 2009, 11:20

    Kanye West,l-am vazut de dimineata si mi-a ramas in cap…Hot!!! :)

  • Deea 24 March 2009, 12:33

    Bendeac:)

  • Rainy 24 March 2009, 12:59

    Misu Gainusa imbracat in baba. :D

  • costin 24 March 2009, 13:23

    Brainiac :D

  • portocala 24 March 2009, 14:03

    In mod bizar, persoana pe care o vad cand inchid ochii este Ceausescu.
    Si asta pentru ca atunci cand eram mica imi placea foarte mult sa ma uit la televizor dar nu prea aveam la ce, judecand ca din cele 2 ore de program el 70% erau dedicate lui. Tin minte ca imi doream atat de mult sa aprind televizorul si sa gasesc altceva (preferabil desene animate). Nu sunt foarte sigura de asta dar cred ca uneori cand eram singura aprindeam si stingeam televizorul de mai multe ori succesiv ca sa vad daca intre timp a disparut imaginea lui.
    Clar pentru mine nu va mai fi nici o persoana atat de legata de ideea de televizor.

  • Florin 24 March 2009, 14:46

    Mircea Badea, clar … oricum in fiecare dimineata cu el incepe programul …

  • iliana 24 March 2009, 14:59

    Dezbracatu :D

  • sHaDoW gIrL 24 March 2009, 15:40

    Pe iubitul meu:D

  • Codiaski 24 March 2009, 15:44

    si cand deschid tv-ul tot cu gandul la kisscash sunt:D oricum kissfm mi-a provocat dependenta de mult timp..iar factorul de baza este maestrul OLIX ! v-am pupat

  • vasile 24 March 2009, 17:06

    vad 3 lesbiene, ma!

  • GrBaN 24 March 2009, 18:18

    Tipa care tatueaza la Miami Ink :))

  • MariusTM 24 March 2009, 18:27

    Andreea Esca.
    Oare cat are salariul ? :)

  • Sh@rk 4u 24 March 2009, 19:01

    eu o vad pe Corina Caragea, prezentatoarea de la stirile din sport de la PRO TV :D

  • Mihai. 24 March 2009, 19:05

    Eu vad 6 blonde.. intr-un bax. Si le savurez cu prietenii.

    Apropo uitate putin pe blogul meu, sustin si eu acel proect 60 Earth Hour.

  • Alina 24 March 2009, 19:18

    Semen cu Ivan =)))))

  • Dan Fintescu 24 March 2009, 19:47

    Ion Antonescu. Sa mor io ca am fost sincer. Am inchis ochii, mi-am imaginat si asta a aparut. Oare ce-o fi in creieru’ asta al meu…

  • Dan 24 March 2009, 20:34

    Sincer :)) Virgil Iantzu..da habara n-am dc :))

  • popescul 24 March 2009, 20:43

    simona senzual,am impresia ca e vesnit pe ecran…

  • Reghi 24 March 2009, 21:08

    Andreea Esca. Avem de a face aici cu 3 clisee mari si late: Stiri, PRO TV, Ultimii 15 ani (sau de cand prezinta ea stirile). Sau oare deja e pop culture?

  • Codiaski 24 March 2009, 23:11

    Uite acum…ma gandesc sa iei o aspirina mai draga olix..ca am auzit ca te paste o raceala:D. Baga si ceaiuri ca e nevoie de tine acolo la platane sambata seara si nu numai. Bafta

  • bogdan 24 March 2009, 23:22

    radu morar

  • Sweaq 25 March 2009, 09:25

    Pe Mircea Badea.

  • Ani 25 March 2009, 11:33

    @ Olix … scuze, Gainusa – si, ca sa ma si justific – am un fost coleg de liceu pe care il cheama Gainuse… si de fiecare data le confund numele. Sper ca nu s-a suparat foarte tare Mishu pe mine ;;)

  • brontozaurel 25 March 2009, 12:05

    Michael Schumacher – probabil pentru ca e soare afara :)

  • boro 25 March 2009, 13:55

    pe basescu:))

  • sorin 25 March 2009, 15:02

    Mircea Badea sau daca stau sa ma gandesc ca ma uit prea mult la Discovery Channel..pot spune ca vad un MIG ceva:)

  • Ady 25 March 2009, 15:27

    Paul van Dyk !!! :X:X:X

  • redandblue 25 March 2009, 17:32

    Pe un profesor :))

  • Julia- JD 26 March 2009, 02:07

    Hm…Mi-am desfiintat tv-ul de vreo 3 ani, ma mai uit la el eventul cand sunt intr-o vizita.
    Imi vine in minte imaginea tv-ului alb/negru de cand eram mica si nu e nici o imagine clara, prinde contur si tot prinde. Asteptam :D

  • madu 26 March 2009, 13:25

    :-<....macar e bine ca exista imaginatie,macar avem si noi vise:),iar daca inchid ochii si incerc sa ma gandesc la cineva.....primul care apare.....esti tu:X

  • granyta_ade 27 March 2009, 12:34

    :)…insane cu piesa todo mi amor.imi place mult si de aceea. o am mereu in gind. la fel si pe tine, k in programul tau am auzit-o prima oara, ce-i drept varianta in engleza. te pup olix, a si apropo de kiss cash, tot tu m-ai determinat sa ma inscriu, am ascultatcu sufletul la gura toata saptamina trecuta, dar tot nu am cistigat cei 9200 euro. asta e…maybe next time.

Post a comment