Top

Gluma portocalie

Daca ieri primeam pe telefonul de serviciu un mesaj de la o firma de catering, azi primesc pe orange-ul personal un mesaj .. de la Orange. Eu am abonament, dar ei imi trimit un mesaj destiat celor care au cartela.

glume-de-la-orange

Da, am serviciul respectiv activ, doar ca eu am abonament, deci ei pot sa-mi traga cati bani vor din cont. Am sunat la ei si m-au lamurit ca a fost o greseala de sistem, dar nu m-am putut abtine sa nu pun treaba asta si pe blog. Apropos, sunt fan si client fidel Orange!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • web2002 19 March 2009, 10:46

    Mai nou si eu. De ieri :)

  • eRRmy 19 March 2009, 10:46

    se mai intampla sa greseasca destinataru

  • natalia 19 March 2009, 11:34

    Asta-i buna! :)) Eu, la o zi dupa ce m-am abonat, am primit un telefon de la Vodafone, cu oferte de abonamente. :))

  • danmesser 19 March 2009, 12:26

    Fidel, infidel, chestia e că ai să le dai doi miei :)

  • Valy 19 March 2009, 13:02

    Vine Pastele, sa te prezinti la Orage cu MELU :P

  • boro 19 March 2009, 15:03

    :)Eu am ab d la Vodafone .Am ales Vodafone pentru ca am mai multi prieteni in acesta retea :).Si tu Olix daca ai avea mai multi priteni alta retea teai orienta poate:).Oricum deocamdata Vodafone este numer 1:)

  • madu 19 March 2009, 15:08

    o da:)).Is cam 8-{ cei de l orange,au oferte faine,dar trimit uneori nijte mesaje de aiurea si cel putin la factura de la abonament o incarca cat pot;).:*

  • Florin 19 March 2009, 15:55

    Me 2. Orange Rulz :X

  • Ralk 19 March 2009, 16:09

    Si eu sunt fana Orange! De 5 ani si client fidel! Si ei ma rasplatesc pentru asta :P

  • redandblue 19 March 2009, 16:14

    Da’ cosmoteul ce are?

  • Gabr13l 19 March 2009, 22:46

    si eu`s cu orange de cand ma stiu! :X

  • sorin 19 March 2009, 22:24

    Eu nu sunt fan orange dar tin numarul pentru fani ca tine:). Orange e ca BRD-ul…..varza

  • TheBoss 19 March 2009, 23:43

    @madu

    ha? Orangeul nu incarca factura DELOC ! Cred ca te referai la vodafone :)

    Orange RULLZ :X

  • Timonelu 20 March 2009, 01:24

    aici boss crek are dreptate….la voda am un abonament standard de 4 ani(3 eur) si platest 20 de lei pt un manunchi de 0.001 mm …iar la orange am o cartela pe care folosesc orange young…oferta cu 800 de min 800 sms’uri si 80 min nat si int…deci dak stau sa ma gandesc ies mult mai bene cu orange-ul….

  • Vasi 20 March 2009, 20:38

    E…ce sa mai zic, toate retelele de telefonie mobila sunt de c…t, dar asta e nu putem fara ele

  • silviu din severin 21 March 2009, 12:45

    si eu sunt client orange … apropo… OLiX ..sa va luati si la Kiss by Kiss un nr de orange…. va rog sa tintei cont de propunerea mea ;).

  • Vali 22 March 2009, 10:51

    Pacat ca ai orange… ma gandeam ca poate ai vrea totusi sa treci in alta retea… spre exemplu Vodafone;)

Post a comment