Top

Primavara Incepe cu Tine

Asa se numeste noul single Holograf, iar pe monden.info citeam ca vine si albumul cu acelasi nume in curand. Albumul va fi un best of si probabil va fi si primul album Holograf pe care-l voi cumpara. Imi place mult “Primavara Incepe cu Tine” si cred ca in sfarsit baietii revin cu un hit!

Pacat ca e playback si Dan Bitman nu prea mimeaza bine, dar asa e-n televiziune, nu-i acuz de nimic, pentru ca stiu ce showuri misto faceau Holograf live pe vremuri!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 16 March 2009, 16:40

    Da, e foarte frumoasa piesa.
    Si eu prefer acest anotimp, iar unul dintre motive este ca sunt nascuta in luna mai, chiar daca unii spun ca atunci e deja vara, pentru mine e inca primavara. :x :)

  • sHaDoW gIrL 16 March 2009, 16:52

    Primavara incepe cu tine..:”>..ce frumos:>!
    Iubesc primavara..cantecul pasarilor..florile…cerul…iubesc tot primavara!

  • Vasi 16 March 2009, 17:44

    Primavara infloreste totul si la fel si spiritul omului:)

  • ema 16 March 2009, 19:07

    Sint un “consumator” de SISTEM. In cazul in care iti parvine piesa Shiba Bao, astept cu mare interes. Stiu, n-a iesit inca, dar e o chestiune de zile…
    Holograf nu-mi place! Argument: toate piesele lor suna identic! O lalaiala comerciala careia timpurile i-o iau inainte. Deh, parerea mea. Nici de la Sistem nu diger tot (am avut o surpriza neplacuta la colaborarea cu Costi Ionita).

  • Dragoshel 16 March 2009, 19:57

    Olix, am vazut emisiunea, si el a vrut sa se vada ca face play back. Da, pacat ca a nu a fost live, cand prea frumos ;)

    Il legatura cu melodia, cred ca va fi un nou hit :)

  • Simplu 16 March 2009, 20:09

    Suna foarte bine, dar pacat de playback nu e genul lor, live’ul ii prinde mult mai bine, imi place de Maruta ca ii lasa fara microfon atunci cand fac playback. Cea mai tare pisa a celor de la Holograf inca mi’i se pare “Vine o zi” si videoclipul e foarte reusit.

  • sorin 17 March 2009, 02:46

    Vor avea un spectacol “primavara incepe cu tine” acum la final de martie, adica pe 31 martie. Detalii gasesti pe site-ul de concerte

  • Timonelu 17 March 2009, 09:52

    frumoasa piesa…ma bucur ca au mai aparut si ei cu ceva nou pe piatza ;)

  • alina_tiri 17 March 2009, 20:11

    Era si timpul,frumoasa piesa,talentati oameni!Tot respectul pentru una din cele mai bune formatii de pe la noi!

  • adina 25 March 2009, 20:42

    super melodie