Top

Internetul de la Zapp

Am de cam o luna in posesie un telefon Zapp E@SY despre care, din pacate, n-am avut inca timp sa scriu si nici foarte mult timp sa-l butonez. Sper sa reusesc mai pe seara sau, oricum, zilele astea sa scriu despre el pentru ca e totusi un telefon bun, ieftin si face cam ce face si un Black Berry, uneori chiar mai bine si mai repede.

Zilele trecute am ramas de doua ori fara internet acasa, nu stiu exact ce s-a intamplat, dar reteaua de cartier a crapat. Mi-am adus aminte ca aveam telefonul de la Zapp, asa ca l-am conectat la Mac si mergea netul de zici ca eram pe reteaua mea. Am facut si cateva mici downloaduri si am prins viteza destul de buna.

Sincer? Daca m-as plimba prin tara, as folosi un internet de la Zapp, sau chiar telefonul asta conectat la laptop, pentru ca merge foarte bine. Nu-l folosesti ca sa descarci filme de pe net, dar ca sa descarci un atasament din mail, sa asculti un radio online sau sa te uiti la un filmulet pe youtube, merge perfect si nici nu stai sa faca buffering.

Zapp I like!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 2 March 2009, 12:21

    Pentru mine, internetul de la reteaua de cartier, e deja amintire. Pentru ca aveam probleme mai mereu, ne-am hotarat sa ne abonam la cel al firmei de televizune prin cablu, la cre eram abonati de ceva timp (UPC), care din fericire nu ne-a creat asa mari probleme. :x Atunci cand cade internetul, trebuie doar sa resetez modemul. Toate astea se intamplau acum vreo doi ani.

  • Acadea 2 March 2009, 13:25

    sincer eu am net de la clicknet …imi merge destul de bine ..downloadez cu 600-700kb/sec la upload sunt dezamagit ….pentru ca nu imi pot mentine ratia pe unele torrente …..
    dar nu ma vait …in aproape 2 ani nu mia cazut netul nici macar odata …de asta sunt multumit :D

  • Mihai 2 March 2009, 14:14

    ii chiar bun netul de la zapp? ca in reclama cu Dumnezeu? :D sau si mai si ?

  • Leasu Daniel 2 March 2009, 17:47

    Si eu am Zapp cu modem e destul de bun dar are o limita de download enervanta undeva la 1.50GB dupa care viteza scade destul de mult si nu mai se vad forte rapid filmuletele pe youtobe Merge destul de bine chiar daca nu sunt intr-o zona cu semnal 3G.Zapp is OK:)

  • Ida 2 March 2009, 18:14

    Sti de ce-ti citesc eu blogul? De aia ca prea le sti tu pe toate “noutatile” ;P

  • deea 2 March 2009, 21:23

    ii chiar bun netul de la zapp? eu sincer nu prea aveam o parere buna despre ei:D

  • costin 2 March 2009, 22:59

    eu am net de la rds .. shi descarc cu 5 mega shi upload cu 1 ,.. shi nu prea is multzumit .. asta pt ca ma descarc un film -doua .. muzica ( update la zi) . dar din cate am auzit nu prea e bun zapp-ul (in legatura cu pretul) din cate stiu mai bun e netul prin 3g de la orange( pret mai mic , viteza mai mare)

  • Emil Trifa 3 March 2009, 01:24

    Eu am avut telefon de serviciu de la Zapp cand lucral la Radio Transilvania. Semnalul il cautam cu Google iar calitatea convorbirilor si a aparatului era foarte slaba.
    Cat despre internet, am o prietena care a folosit un an si ceva modem Zapp EVDO si cand a trecut pe Orange 3G a fost mult mai bine.
    Blackberry…Am un NOKIA E71 cu tastatura QWERTY si internet unlimited de la Vodafone si sunt foarte happy.
    Da! Recunosc am o rieticenta fata de Zapp, la fel cum am si fata de Cosmote.

  • Sasha 3 March 2009, 09:14

    pe partea de date mobile fara discutie zappul a avut mereu solutii bune, ca pret si calitate; de curand butonez si eu un z910 si chiar e simpatic, si telefon si modem. acum il am pe nopay si nush daca sa il las asa ( ca are bonus mare din apeluri primite ) sau sa il trec pe abonament. mai vedem . legat de ce stie sa faca, va recomand full review la http://utestme.wordpress.com/

  • mister1ous 3 March 2009, 12:49

    Eram si eu reticent in privinta Zapp-ului, insa de cand mi-am luat net de la ei mi-am schimbat parerea. E foarte ok si avantajul e ca il am cu mine oriunde merg.

  • Soso 3 March 2009, 16:33

    Si te-ai gandit la semnal daca ai peste tot in tara? Eu sunt din Bacau si am avut net de la Zapp cand mergeam la 5 KM de oras mai aveam semnal abia sa deschid messul. Acum am de la UPC net acasa iar cand plec din oras imi conectez telefonul mobil la laptop sunt in ORAnge si merge destul de bine intradevar cu viteza pt mail mess si youtube nu pt download filme .

  • boro 3 March 2009, 17:54

    poate dak ai incerca sa vezi cum sta trb ai avea alta parere:D:).Numai bine:)

  • boro 4 March 2009, 12:42

    scz ma refeream dak ai incerca si alta conexiune in afar d zapp sa vezi cum e :).At ai putea sa vezi diferentele si ai avea alta parere:).Numai bine :)

  • boro 4 March 2009, 15:36

    iti las blogul meu am:).Am scris un articol azi despre radio dak esti curios poti sa intri ,e intrare libera azi;))
    http://boromania.blogboard.eu/

  • boro 4 March 2009, 15:58

    pai mis la inceput cu blogu dar eu am vrut sa aduc la cunostiinta preferintele mele in legatura cu posturile radio si ceea ce ofera ele:).Data viitoare spera sa fie mai bine.Numai bine Olix:)

  • boro 5 March 2009, 14:15

    Am mai scris un articol pe blog.:)Sper ca am progresat:)Dak ai timp mi-ar place sa stiu si parerea ta:).Numai bine Olix:D

  • KornNT 5 March 2009, 18:41

    Eu folosesc Clicknet pentru ca alt provider nu vine pe strada pe care stau eu :| si ma impact destul de bine cu el ;)

  • rOoCkErItZA 10 March 2009, 20:27

    pff…. sh ew folosesc click net dupa ce am incercat sa gasesc unde e cel mai aventajos #^_^# acum ma impac super cu el si chiar downloadez zilnic in 4 ore 2-3 filme.. zapp-ul este mai mult pt aventurieri.. in rest.. depinde d fiecare

  • Sasha 11 March 2009, 23:37

    in primul rand depinde daca ai nevoie de net mobil sau nu. cam asta propune zappul : modem si telefon, desigur mobile.

  • catalin 15 January 2010, 19:45

    eu am net mobil de la zapp 3g si sunt foarte multumit…nici nu se compara cu vodafone sau cu orange…e mult mai rapid

  • laur 18 February 2010, 20:01

    Am avut si eu net de la zapp prin dial up dar mergea varza!oricum daca vreti un net pt calatorii e bunicel;) acum am fibra si descarc cu 7 mbps si uploadez cu 3 e jale!!!

  • catalin 19 February 2010, 19:53

    eu am modem 3g de aproape un an si sunt super multumit..pentru internet mobil e minunat si nu se compara ci vodafone sau orange etc…luati-l cu incredere