Top

Imaginea conteaza

Ieri am baut sucul din poza de mai jos care are “minim 37% piure de caise” inclus. Stiti ce m-a atras sa cumpar cutia asta de suc, pe care habar n-am cati bani am dat? M-a atras foarte tare caisa aia desfacuta de pe cutie! Este bestiala poza si te face sa salivezi instant!

cappy-caisa

Saptamana trecuta tin minte ca-mi mai cumparasem un suc, tot asa pentru prima data, atras fiind tot de ambalajul produsului. Nu era firma pirat, ci una cunoscuta. Nu am regretat.

Care e concluzia aici? Chiar daca nu e bine sa judeci o carte dupa coperta ei, aceasta conteaza foarte mult la vanzarea cartii! O poza/fotografie reusita pe ambalajul unui produs creste automat si sansele ca acel produs sa fie vandut! Un blog cu o tema buna (si continut bun, desigur) face automat si vizitatorii sa revina cu placere. Sa mai continui?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • eRRmy 25 February 2009, 10:12

    Nu sunt foarte pasionat de aceste sucuri, dar caisa aia chiar imi place cum arata.

  • natalia 25 February 2009, 10:11

    Intradevar, asa e.

  • Tzontzyca 25 February 2009, 13:00

    conteaza … pt ca nu poti sa iei ceva care arata groaznic … numai cu gandul la o anume imagine mai putin buna … si nu poti savura acel produs!

  • Ramona 25 February 2009, 13:09

    Hmm…eu credeam ca ca aceea fata din poza te-a atras, si ca te-a facut sa salivezi instat :)) :P Te rog sa nu ma injuri prea tare :)

  • Liliana 25 February 2009, 14:23

    Pai, pe asta se bazeaza industria de consum. Este ciudat cum la varsta ta inca te mai rostogolesti dupa poze lucioase. Uite, in vest, fructele cele mai putin fatzoase sunt cele mai vandute, pentru daca ar fi prea prea, ar insemna ca sunt pline de chimicale. Cred ca tu ar trebui sa consumi in continuare acele sucuri, este o etapa :)) Sper sa nu ma injuri daca te rog sa le dai cu incredere si prietenilor tai.

  • Bancheru 25 February 2009, 15:39

    Cum adica cu piure de caise? N-am mai auzit asa ceva…

  • Florin @ SV 25 February 2009, 16:51

    Ehe…faina imagine, si pe mine m-a atras vara la mare…si mama ce bun o fost :X :X Go sucurile :))=)) Dar ai dreptate IMAGINEA CONTEAZA ( senzational :)))

  • Ramona 25 February 2009, 17:48

    Oooo!!!!!! De-abia acum am vazut in ce hal arata comm. meu anterior… exact ca o analfabeta care nu prea stie sa scrie. Bancheru,si eu am facut ochii,mai mari, cand am citit “piure…”. Dar, asa cum exista “pulpa de fructe” asa exista si… “piure de caise” :)). OLIX, a folosit ghilimelele cand a scris :” minim 37% piure de caise” inseamna, probabil, ca a citit de pe ambalaj… deci piureul asta exista :)

  • Vasi 25 February 2009, 18:44

    @Florin: Ai dreptate, imaginea are efect asupra cumparatorului, dar de multe ori raminem doar cu miaginea pt ca continutul lasa de dorit:))

  • Sh@rk 4u 25 February 2009, 21:51

    ai dreptate olix :D

  • Denise 26 February 2009, 15:28

    faza cu blogul a fost tare.dar intr`adevar revin pe blogul tau de fiecare data cu placere pentru k imi place cum suna fiecare articol si subiectele despre care vorbesti. :X bv tie!

  • boro 26 February 2009, 16:11

    pe vremea de criza mai bine o canitza d apa:))

  • sHaDoW gIrL 26 February 2009, 19:05

    arata f tasty…ispititor rau:))

  • Canadianul 27 February 2009, 23:34

    Si cand te gandesti ca fructele din pozele astea is date cu tot felul de lacuri ca sa arate asa delicoase :))

Post a comment