Top

Kiss by Kiss News

Incepand de astazi la KissFM avem un nou sound, mai fresh si mai dinamic!

Pentru cei prea matinali avem pre-matinalul cu Dan Marcu si Oana Paraschiv – “Mai bine dormeam” de la 5 la 7 in fiecare dimineata. De la 7 la 10 va intalniti cu carcotasii Huidu si Gainusa + Dezbracatu, iar de la ora 10 se intoarce Andreea Berghea. Marian Boba iti tine companie la orele pranzului, iar de la 16 incepe programul care-ti tine companie cand esti in masina in drum catre casa – “Autostrada Kiss” cu Ovidiu – Who’s Your Daddy – Stanescu si Oana Radu (ex Pussycat).

De la 19 vine marea schimbare, in ceea ce ma priveste. De vreo 2-3 saptamani am renuntat la emisiunea RadioNet si la a mai avea teme de discutie, pentru ca pregateam ceea ce incepe de astazi. Kiss by Kiss (cu OLiX de luni pana vineri si in week-end cu Alice) zilnic de la 19 la 22:30 (in week-end doar pana la 22). Emisiunea de dedicatii inseamna foarte mult, cel putin pentru mine si Alice, mai exact inseamna foarte multa munca. Avem un robotel care preia dedicatiile non-stop la numarul 021.302.30.60, dedicatii pe care seara la strecuram printre piesele bine alese in playlist. Avem deasemenea si numarul de mobil 0722.20.60.20 la care asteptam si SMSuri cu dedicatii dar si telefoane in direct.

Dupa dedicatii avem, ca de obicei, French Kiss cu Dan Fintescu, Andreea, Sinziana si Roxi, schimbarea este ca emisiunea este acum doar de luni pana joi, vineri, de la 23, avem o emisiune noua, emisiune pregatitoare de club, cu Dj Almud si Konstantin. N-am gandit si la insomniaci si nu-i lasam singuri, pentru ca Giulia e prezenta la program in fiecare noapte de la 2 la 5.

In week-end trezirea ti-o da ca si pana acum, la 7, Raul Brebu, de la 10 vine Andreea Remetan, de la 14 ai sambata Fresh Top 40 cu Serban Huidu, iar duminica Coca Cola World Chart Show cu Andreea Remetan. De la 16 la 19 Emi David iti tine companie cu cea mai buna muzica pe gustul tau si de la 19 vine Alice cu Kiss by Kiss-ul de week-end!

Partydul KissFM incepe sambata de la 22 si tine pana ne tin si pe noi picioarele, pentru ca in studioul KissFM se danseaza fratilor! Duminica de la 22 ai o noua emisiune cu muzica de relaxare si .. povesti – “Prienteii lui Buddha” :)

Pe langa toate noutatile de mai sus, pe langa micile modificari in grila de programe, avem si o gramada de elemente audio care fac radioul sa sune mai bine! In speranta ca o sa va placa si mai mult KissFM-ul incepand de astazi, eu va doresc o saptamana cat se poate de buna si le tin pumnii colegilor dj de la radio (stiu ei de ce).

Ne auzim deseara de la 7 la dedicatii, dar pana atunci voi stati pe Kiss si puteti deja sa inregistrati dedicatiile voastre la robotelul nostru de la numarul de telefon 021.302.30.60.

p.s. Tineti-mi pumnii sa-mi iasa bine prima editie de Kiss by Kiss deseara!!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • eRRmy 16 February 2009, 09:49

    Chiar sunt schimbari majore pe aici. Succesc diseara.

  • Andrei 16 February 2009, 08:56

    Bafta man

  • natalia 16 February 2009, 09:32

    Sunt sigura, ca va iesi totul foarte bine! :) Succes!

  • Dani 16 February 2009, 10:44

    Bafta si nUmai bine

  • Vali MiX 16 February 2009, 11:55

    Foarte frumos ;)
    Dar pe Dan nu il mai lasati sa doarma si pe el ;))
    Dimineata de la 5 matinal, seara de la 23 la F K el cand mai doarme saracu :D
    Oricum imi pare bine ca a ramas Partydul in noua grila de programe :)
    Succes OLiX :)

  • Rainy 16 February 2009, 11:59

    Ati muncit mult, meritati sa iasa totul bine. Multa bafta va doresc, sa ramaneti no. 1! :)

  • Maruso 16 February 2009, 13:42

    imi place ce citesc, kiss-ul se schimba pe zi ce trece…si devine tot mai fresh, tot mai dinamic.cineva la voi chiar isi face treaba bine…si se simte asta.e o diferenta mare intre kiss-ul de acum un an si cel de-acum…bravo! incepe sa-mi placa!

  • irina 16 February 2009, 15:10

    hmmm…eu sunt sigura ca o sa iasa perfect…;)
    la 7 nu? ;;)

  • Bobe (xZibitBMN) 16 February 2009, 14:41

    f tare
    iti urez succes in noua emisiune si sigur o sa iasa bine, nu-ti face griji
    stau cu urechile pe radio :P

  • popescul 16 February 2009, 15:39

    haine noi,programe noi,acelasi stil…bafta!

  • andreea 16 February 2009, 17:58

    nuj dc te mai stresezi doar sti k doar totul va fi bn s sunteti cei mai ascultati:D

  • andreea 16 February 2009, 18:40

    nuj dc te mai stresezi sti k esti cel mai bun si cel mai ascultat kiss :D

  • ANDU 16 February 2009, 21:31

    Nu ai tu nevoie de “bafta” pentru ca esti profesionist in ceea ce faci si cel mai important se vede pasiunea si energia pe care o depui…

    Seara, cand suntem obositi & scarbiti de trafic si job…asteptam muzica viguroasa si fericita si un Olix asemanator.

    Keep it up!

  • sorin 16 February 2009, 21:34

    WOW…ce schimbari in grila de programe. Salutari lui Dan Marcu. Olix multa bafta cu noul format al emisiunii. O sa dau si eu dedicatii:). Multa bafta Kiss FM.

  • sorin 16 February 2009, 21:36

    Felicitari Kiss FM. Iti tin pumnii cu noul format al emisiunii. Salutari si lui Dan Marcu. Kiss FM rulz.

  • Florin Grozea 16 February 2009, 21:48

    Giulia e de la 2 la 5 noaptea??!? Cum așa?

  • Vali MiX 16 February 2009, 22:08

    nu am citit cu atentie OLiX

  • natalia 16 February 2009, 22:57

    @ Olix actuala varianta de Kiss by kiss, e mult mai interesanta decat ceea ce a fost pana acum, chiar imi place. Astept cu nerabdare si celelalte emisiuni noi din grila KissFM.
    Succes in continuare! :)

  • Sweaq 16 February 2009, 23:01

    Hai ca ti-a iesit bine prima editie de Kiss by Kiss. Succes si in continuare! :)

  • miriam 17 February 2009, 00:10

    da, chiar a iesit bine emisiunea. E bine sa ai putin stres ca asta ajuta, da impuls, da energie si te fereste de blazare. la care sper sa nu ajungi.

    Tine-o tot asa! (hehe am fost originala)

  • Dj.Still 17 February 2009, 05:04

    :O :O ce schimbari… Bravo tzia iesit bine emisiunea :D =D>

  • Rainy 17 February 2009, 11:33

    @Olix: da, la Serban si la Andreea ma refeream. Evident ca partea voastra abia acum intra in scena.
    Am ascultat putin aseara. E f ok ideea, din ce am auzit eu pare de o mie de ori mai organizat asa, decat nesfarsitele dedicatii clasice.

  • FLorin @ Sv 17 February 2009, 23:05

    Auzi, am o rugaminte maaaaare. Daca ai putea sa pastrezi / sa pastrati vechiul jingle de ora fixa. Era foarte misto, eu sincer, cand il auzeam, stiam deja si c ora fixa era :)) Ora Kiss Fm. Si apropo…nu mai aveti numaru’ ala …021 . 318 4000?
    mersi anticipat :D :> GO KiSS Fm

  • yulik 18 February 2009, 00:12

    Ti-am tinut pumnii. Si chiar a iesit bine. Imi place :)
    Felicitari!

  • Rainy 18 February 2009, 12:34

    @Olix: nici vorba, sunt de acord cu tine. Suna mult mai ok dedicatiile asa! Totul e scurt si la obiect, nu se mai balbaie nimeni, nu mai e nimeni penibil etc.
    Te cred ca ti-e greu, e normal acum la inceput, dar probabil dupa doua saptamani maxim, o sa devina deja rutina. ;))

  • bobi 11 April 2009, 21:45

    salut,olix,te rog mult daca imi poti spui si mie:ai difuzat azi(11 aprilie) la kiss by kiss pe la ora 22 o melodie house la kre versurile ii sunau asa:”nobody feels the way i do for you,you are the one that takes me to the sun” si mai zicea “ooh my baby i don’t know,if you love me…”imi poti spune te rog muly cum ii spune?mersi anticipat si succes cu emisiunile!

  • Drix 19 June 2009, 15:05

    Olix spunemi te rog si mie cum se numeste melodia care o suna pe roxy :)) stiu ca ceva cu “No more…” Pls!

  • oana 7 April 2010, 14:58

    Buna sunt oana din ploiesti,un fan kiss fm, kiss tv si normal cronica carcotasilor.Ajutati-ma la remixarea braconierului ”Da Da” ca ton de apel pe mobil.Astept cu nerabdare raspunsul vostru.Va iubesc.Tineti-o tot asa.Sunteti cei mai buni si va iubesc.Rdioul number one din toata tara si daca se poate si din toata Romania,iar Huidu si Gainusa tineti-o tot asa baieti va puuuuuuuuuup mult de tot.

Post a comment