Top

Lucruri care nu se spun la prima intalnire

Asta e tema de luni inspirata de la Cabral ;) Deci? Ce nu se spune la prima intalnire? Despre ce nu trebuie sa vorbiti never-ever?? :)

Aveti mai jos mesajele primite de la ascultatori, la 0722 20 60 20, dar astept si comentariile voastre:)

La prima intalnire nu spui: Sunt virgin dar sper sa ma rezolvi tu:)) totusi depinde si de fata:).Cristi din Lugoj

La prima vedere trebuie să spui ca ejti o persoană eXtrem d tare chiar dak nu ejti> Biank, Piteşti

la prima intalnire nu trebuie sa zici TE IUBESC va poop voodoo

Te iubesc.esti viata mea,te doresc,sau o intrebare de genu vrei sa te culcì cu mine?

E simplu (te iubesc!) asta nu trebuie spus nìcìödata ka si-o ia in cap femeia.catalin

Mi-a pov un baiat..era la o prima intalnire cu o fata.. Ajung la desert,el intreaba:Bei cafea?Ea:mda,doar cand am nevoie sa ies afara. Va dati seama ca…i s-a taiat toata pofta de desert:)))))))))

Faptul ca ai un copil dintr-o relatie anterioara nu trebue spus la prima intilnire deoarece poate degenera discutia spre subiecte ne placute.NICU.

Neata,Olix! Un singur cuvant nu ar trebui spus: Sex! Bamax

Ce cred eu este sa ai grija sa nu te deschizi fata de ea apoi te va sti de fraier si te va folosi de unica folosinta apoi te arunca la cos si vei suferi.

Cred ca cel mai bn ar fi sa nu spun nimic . Gica , vaslui

Pai sa nu intreb dak e bogat sau dak stie sa sarute. Carmina din Bucuresti

Nu o lua la misto ca intre bäieti cä sigur nu te ia in considerare . Daniel din iasi

Primul lucru sa nu i zici ca o iubesti pt k minti asa sunt baieti.va salut stefan din iasi.

La prima intalnire sa nu te lauzi marius din galati

Sa nu te lauzi ku ce nu ai tina buk

La o intalnire nu se spune varsta sau daca ai experienta in relatii, ca e grav si te mai lasa si cu ochii in soare.va pup.dana din gheorgheni

SĂ NU-I SPUI CĂ EŞTI ÎNSURAT

Nu aminti k ai ink o prietena, nu spune k ai o mama nebuna, un prieten obsedat, un card lipsa, o masina veche si un simt al umorului defect gya calarasi

Nu-i spune k te-ai saturat sa te tot intalnesti cu toante K ea. Dodo valentino popesti leordeni

Nu ar trebui sa spui ceva de genul: “eu m-am plictisit…nu mergem sa bem si noi o ciorba?”
Ionut din Giurgiu. Va salut sunteti cei mai tari! ^-^

Sa vorbesti despre fostii,sau si mai grav,nr lor.Pupa Sofia

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Radu 26 January 2009, 20:03

    nu vad mesajele :D unde sunt? :)

  • TheBoss 26 January 2009, 20:09

    Depinde… daca vrei o relatie serioasa, nu te duci cu ultimu’ tip de masina la intalnire, RATB RULLZ, iar in rest… ai grija sa nu vorbesti prea mult.. adica doar tu =)) restul vine de la sine, in functie de cum decurg lucrurile, te adaptezi :)

  • alex 26 January 2009, 20:09

    sa nu ii spui daca esti virgin sau nu. sa nu o intrebi imediat ce o vezi daca vrea sa se culce cu tn. :D asta mia venit acu in cap

  • neaorin 26 January 2009, 20:12

    “In caz ca toata chestia asta dintre noi nu merge, esti de acord sa ma intalnesc si cu sora-ta?”

  • diana 26 January 2009, 20:15

    la prima intalnire ar trebui sa ramai la subiecte de gen muzica, hobby-uri si in caz de lipsa de inspiratie scoala…

  • alex 26 January 2009, 20:20

    la prima intalnire nu tre sa spui “te iubesc” sau chestii dastea pt ca nu e adevarat esti cu mintea la cu totul altceva

  • danutza 26 January 2009, 21:45

    poi in primul rand depinde de persoana cu care te intalnesti daca merita sa stai de vorba cu ea(asa gandesc eu )….si daca da eu cred ca sinceritatea e cel mai bun lucru pe care poti sa il arati la prma intalnire …sau cel pootin omisiunea :P…macar atat ..in rest mai nik….poopici

  • maya 26 January 2009, 22:00

    nu vorbesti numa despre tine.nu conteaza ca te lauzi sau nu.e conversatie nu monolog.
    oricum depinde ce asteptari sunt de la intalnire si de persoanele implicate

  • tudor 26 January 2009, 23:54

    un lucru : nu spun la prima intalnire ca o sa scriu despre prima intalnire pe blog

  • durox 26 January 2009, 23:25

    nu poti sa-i zici din prima daca ii mega proasta. e destul ca ai gresit o data, nu poti de 2 ori in aceeasi zi. deci politicos, neaparat! :}:}:}

  • Ank 27 January 2009, 09:33

    La prima intalnire prefer sa nu spun aproape nimic despre mine si sa incerc sa-l fac pe el sa vorbeasca despre lucrurile care il plac si care nu. Daca incep cu: nu-mi plac manele, nu-mi place aia, nu-mi place cealalta cred ca baiatul nu ar fi sincer cu mine asa ca e cel mai bine sa vad cum gandeste, inainte sa-i spun eu cum trebuie sa gandeasca ( asta in caz ca-l plac :P ) . :D

  • La prima intalnire, dupa mine as intreba.o daca vrea un suculet sau altceva apoi ma bag in detalii, gen muzica filme, prieteni, colegi si tot asa, dar o las pe ea sa vorbeasca, eu mai mult tac, ii dau atentie nu vorbesc numai eu sa ma laud sau altceva, o las pe ea sa se simta libera si in largul ei :)

  • DoRuDaSilva 27 January 2009, 11:52

    atunci cand ne intalnim Ank?:)

  • Florin 27 January 2009, 17:07

    salutare,

    Parerea mea este ca nu ar trebui sa te lauzi , trebie sa fii cat mai politicos , sa nu incerci sa te dai neaparat dupa persoana respectiva si sa nu exagerezi cu complimentele:D..dar cel mai important … sa fii TU!!:D ca se vede daca nu esti

  • ABI 28 January 2009, 12:56

    La prima intalnire nu vb despre X , sau cat de mult (l)-ai iubit(-o)
    In plus la prima nu-i spune niciodata ca nu vrei o relatie serioasa , desi tu nu vrei …

  • alina_tiri 28 January 2009, 13:29

    La prima intalnire trebuie sa lasi lucrurile sa fie cat mai firesti,discutia sa fie cat mai naturala,sa nu incerci sa pari o alta persoana.Trebuie sa spui bancuri,sa fii relaxat si sa incerci sa te distrezi cat poti de mult.

  • KorinnaMS 28 January 2009, 19:55

    despre forsta/fostul :)

  • Ela 29 January 2009, 23:51

    Intr-adevar acest subiect e tratat si de Cabral. Ee si sa va spun si eu baieti ce sa nu spuneti la prima intalnire :)
    – cate masini aveti si cat de gras e contul
    – ca ati incercat sa va sinucideti dupa despartirea de fosta
    – ca vrei sa te casatoresti si daca ea nu are chef sa nu iti “consume” timpul degeaba :)
    Sunt toate testate si din pacate nu merg! pup

  • oana 30 January 2009, 14:21

    sa nu-i spui “auzi dar noi de ce mai stam la un suc, hai sa facem sex :))), nu deasta ne intalnim?”

  • Mariusica 30 January 2009, 19:19

    la prima intalnire….ii recunosc ca fara manele nu pot trai. la prima intalnire nu trebuie sa afle ca te excita adi de vito cand isi pune indispensabilii placati cu haur. :)). tot respectul

  • DoRuDaSilva 30 January 2009, 22:39

    numai sex aveti in cap:))
    sunt atatea moduri de a`ti demonstra dragostea fata de persoana pe care o iubesti sau vrei sa ai o relatie…..
    voi nimic….BATMAN BATMAN:))

  • Ioana 31 January 2009, 15:37

    SĂ NU-I SPUI CĂ EŞTI ÎNSURAT
    asta e tare =))

  • diana 31 January 2009, 21:41

    esti tare nebunel ne potrivim :))))

  • sHaDoW gIrL 13 March 2009, 19:00

    Minciuni.

  • sHaDoW gIrL 14 March 2009, 03:20

    Dar daca din intamplare urmeaza si o a doua sau a treia intalnire?! Si tot asa..
    Depinde de situatiune,cred ca daca vrei sa urmeze si alte intalniri nu mai spui minciuni…asa ca ai dreptate in cazul in care nu mai vrei sa mai urmeze si alte intalniri.
    Acum, asta e doar parerea mea:D
    In fine,eu la o prima intalnire as fi eu,mi se pare cel mai corect.
    Te pup:*

Post a comment