Top

Siguranta de la telefon

Cand esti seara tarziu pe o strada intunecata, care este primul lucru pe care-ti vine sa-l faci? Nu-i asa ca-ti vine sa suni un prieten care sa stea cu tine la telefon pana treci de acel loc intunecat?

Si totusi, cu ce te poate ajuta acel prieten daca te intalnesti cu o haita de caini si cu cine stie ce oameni care se ascund prin intunericul noptii? Mi-a ramas intiparit in minte un text citit acum cativa ani buni intr-un ziar, text in care se spunea ca la mare li se furau oamenilor telefoanele mobile chiar de la ureche, chiar in timpul in care ei se aflau intr-o convorbire.

Grija mare cu intunericul! Noaptea se intampla multe!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • sorin 15 January 2009, 01:07

    Hai ma Olix, ai distrus mit-ul telefonului. Sa stii ca uneori o astfel de actiune te mai poate scoate din anumite situatii. Depinde peste cine dai.

  • Emiliannec 15 January 2009, 01:08

    Corect, foarte adevarat ce ai semnalat aici. Important este sa te bazezi pe prezenta ta de spirit in orice situatie te-ai afla. Se cunoaste ca ai scris noaptea articolul :))

  • miriam 15 January 2009, 01:51

    mai ce sfatos ai devenit! Pe de alta parte ai mare dreptate.

  • Laur 15 January 2009, 01:52

    Macar asa te va gasi prietenul mai usor (stie unde sa te caute) daca iti da cineva in cap ;))

  • Mihai 15 January 2009, 06:56

    iesi si tu afara cu haita ta de caini :D :)) ca sa fii sigur ca nu ai probleme :D

  • Tzontzyca 15 January 2009, 08:20

    Mie una nu-mi mai este frica … cu cat merg mai cu frica pe strada parca ma sperii mai mult de fiecare miscare , umbra ,frunza in vant …asa ,ma calmez si doar daca vad pe cineva mai dubios ca se apropie de mine ori un caine care ma latra sau vine spre mine …atunci incep sa ma panichez .Astea se pot intampla si ziua … daca e sa se intample.

  • Cricketa 15 January 2009, 08:28

    Hai fii serios! Dar cine suna un prieten cand e prin Dristor cu un violator pe urme ? :)))))))))))))))))))))) Eu niciodata Olix doar stii :)))))

  • Liviu 15 January 2009, 11:56

    Can iti trasneste unu o crosa de golf dupa cap, nu mai ai timp nici sa zici salut.

  • Liviu 15 January 2009, 11:57

    Eventual sa-si dea seama si sa-l duca tartacuta ca tie ti s-a intamplat ceva… Asta ar fi un prietin ideal.

  • Rainy 15 January 2009, 12:05

    Aolo ma nene, o dati in paranoia toti. M-ai speriat cu postul asta, zici ca e prefatza unei carti de Stephen King. :))

  • natalia 15 January 2009, 12:32

    Asta este unul din motivele, pentru care seare nu ies niciodata singura din casa.

  • portocala 15 January 2009, 12:45

    Eu n-as vorbi nici in ruptul capului la telefon cand merg singura pe strada noaptea. Vreau sa fiu atenta la ce se intampla in jurul meu nu la conversatia telefonica.
    Nici macar cand ieseam la plimbare noaptea cu ciobanescul meu german nu imi luam sa ascult muzica sau telefonul sa vorbesc cu cineva.

  • redandblue 15 January 2009, 13:11

    ai mare dreptate , la mine in localitate o femeie in varsta a luat bataie , a fost confundata cu un baiat care se certase cu atacatorii , bineinteles , era noapte si fara iluminat public

Post a comment