Top

Prima experienta 3D

Am fost aseara la cinema si am vazut “Calatorie spre mijlocul pamantului” 3D. Filmul nu e extraordinar, in schimb efectele speciale si toate treaba, cum se vede 3D este o chestie unica.

Mai sunt 2-3 filme 3D pe care as vrea sa le vad, printre care si Bolt (denene animate). Pacat ca n-au ochelari de plastic pe care sa ni-i si dea acasa :( dar sunt buni si aia de la ei, cu toate ca, cel putin la inceput, m-au durut putin ochii. E fun 3D!

offtopic: Sa nu mergeti la Australia, ca am auzit ca e o mare porcarie – FILMUL, da? :) Am mai vazut zilele trecute si Body of Lies, dar nu mi s-a parut extraordinar. Actiune, sange, efecte speciale, dar nu-i cine stie ce.

Miercuri seara vrem iar’ sa mergem la film, undeva dupa ora 19, dar nu vrea vad ce film am putea alege .. Voi ce-mi recomandati dintre astea de aici?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • miriam 5 January 2009, 01:32

    eu m-as duce la MADAGASCAR2…stii tu de ce

  • miriam 5 January 2009, 01:36

    si vreau sa iti spun ca eu am vazut fil 3D acum vreo 35 de ani in Timisoara. Era un film rusesc, dar cu ceva despre natura Avpresia ca zboara fluturi in toata sala si ca croncane papagali peste tot. A fost super tare! Nu stiu de ce nu au mai fost filme din acestea sau poate nu am mai auzit eu.

  • sorin 5 January 2009, 01:31

    Mda….amandoi aceeasi idee de articol:))…foarte tare. Am vazut la tine dupa ce am scris eu la mine:D

  • sorin 5 January 2009, 01:32

    Apropo mergem la Bolt sau Tradator:D

  • Blue 5 January 2009, 08:39

    Bah, degeaba iti da ochelarii aia acasa, nu faci nimic cu ei. Filmele 3D de la cinema au 2 “poze” una peste alta, de aia ochelarii si de aia si efectul. :P

  • Blue 5 January 2009, 08:39

    …si ce naiba e cu poza aia care apare in comment-ul meu?!?!

  • Ani 5 January 2009, 09:07

    Mandrie si glorie pare interesant…

  • simonik 5 January 2009, 09:37

    sa nu te duci la Scar care e tot 3D ( nu are nici un efect 3d si nici nu e de groaza , este doar f sangeros). Ziua in care pamantul se opri e interesant, dar se putea mai multa actiune. In SEXcursie nu l-am vazut , dar a zis Bendeac ca e super tare.

  • Cristi 5 January 2009, 10:34

    In niciun caz sa nu te bata gandul sa te duci la Quantum of Solace…..e o tampenie crancena

  • Laura 5 January 2009, 11:07

    Bolt e foarte fain:) chiar merita vazut,parerea mea:)

  • simonik 5 January 2009, 11:21

    @olix – cu placere
    am vazut ca Ice Age 3 o sa fie 3D. cred ca o sa fie super.

  • wassup 5 January 2009, 12:39

    Four Christmases am fost la el. Daca nu ai ce face cu timpul merita vazut, de ras nu prea e.

    Sex Drive iar am auzit ca e misto, dar nu am apucat sa il vad deocamdata.

    Madagascar 2 si Bolt adorabil!! – animatie – me like :D

  • Computerică 5 January 2009, 12:57

    Madagascar e de vazut..:D

  • Ovidake 5 January 2009, 13:15

    Salut, eu zic sa incerci [ Quarantine ] .

    V.P.

  • cristian 5 January 2009, 14:33

    SexDrive e interesant. plus ca razi de te prapadesti.

  • sorin 5 January 2009, 14:52

    Ice Age 3 in varianta 3D? Super tare…a vezi veverita cum se indragosteste ea….si cum cade 3D:D

  • djmhyru 5 January 2009, 16:49

    Am fost sambata la Pride and Glory. A fost… interesant. Nu’s mare amatoare a genului, dar a fost interesant, cum am zis.
    Madagascar 2 nu mi s’a parut a fi la nivelul primului, dar… e oky.

  • Iuli 5 January 2009, 18:58

    The day the Earth stood still, l`am vazut …. e de vazut …

  • king 5 January 2009, 20:56

    BOLT E TARE FILMU L AM VAZUT ACUM CATEVA ZILE :x E SUPER DRAGUT CATELUSU SI HAMSTERU FACE TOTI BANI :)):))

  • king 5 January 2009, 20:58

    AAA SI THE TAHI THE EARTH STOOL STILL E TARE :x:x:x MULTA ACTIUNE :>

  • AdDa 5 January 2009, 23:42

    Eu una as alege Pride and Glory :) N-am un motiv intemeiat pentru care sa ti-l recomand :-?? Vizionare placuta. :)

  • AdDa 5 January 2009, 23:45

    Later edit: am gasit un motiv. Este cu Edward Norton care a jucat in filme bune precum Iluzionistul, Incredibilul Hulk, Fight Club, deci nu este porcarie. :))

  • Marius 6 January 2009, 00:53

    Am fost si eu la un film 3D de curand chiar si am si niste accesori care mai trag cate un film 3d acasa e un accesoriu mai scumpicel dar isi merita banii, in fine vroiam sa te anunt ca nu e nevoie sa iti dea ochelarii acasa poti sa iti faci singur :P. contacteaza-ma pe email si te ajut :P ceao.

    La multi ani 2009 si voua

  • sash 6 January 2009, 14:54

    eu am vazut Bolt in 3D… dar mi-am luat teapa ca era dublat.. asta e macar a meritat banu pt 3D

  • Dianna 9 January 2009, 13:47

    eu am vazut Australia si chiar mi a placut..:) tu de ce zici ca e “naspa”?

  • Copila blonda 9 January 2009, 18:25

    voiam si eu sa merg in sara asta, dar se pare ca tocmai am ratat.. numa’ alea care au 3D in dreptul lor intra la categorie? ca tu ziceai si de Australia..sau ziceai in general…?

  • Copila blonda 9 January 2009, 18:36

    calatorie in centrul pamantului as fi vazut. dar acu’… o sa=mi pun pofta-n cui! :(
    daca nu imi pun astia ceva examen joi, I’m in. La teatru cand ma duceti? :))

  • lory 10 January 2009, 01:15

    sunt de cumparat ochelarii aia 3d.. 8 lei

  • Dia 10 January 2009, 11:35

    Stii ca de-acum poti sa vezi filme 3D si in Timisoara?:) La noi la cinema ;) Am fost eu la Bolt 3d, si dupa o ora jumate de stat cu ochelarii aia m-a durut capul o zi intreaga. Filmele 3d sunt intotdeauna dublate, nu se pune subtitrare la 3D. Asta e…nu poti sa le ai pe toate :))
    Am vazut si SexDrive, e foarte foarte funny. Madagascar 2 la fel. Si Four Christmases e foarte dragut, dar i-a trecut vremea, era misto sa-l vezi in perioada sarbatorilor.
    Dintre filmele noi (de sapt asta si sapt viitoare) iti recomand Bedtime Stories (l-am vazut deja, e foarte misto), Role Models, Yes Man si The Curious Case of Benjamin Button.
    Enjoy! Eu sunt mare amatoare de cinema…de-aia lucrez unde lucrez :))) Te pup! Sa ai un an nou excelent pe toate planurile!

  • Dia 11 January 2009, 01:44

    Ciudat ca era subtitrare la ala, e obositor pentru ochi si e destul de greu de facut pt 3D. In fine, abia astept sa avem IMAX in Bucuresti :)

  • Chris 11 January 2009, 06:59

    zicetzi-mi un cinematograf la care ruleaza Bolt in varianta 3-D ….exista la noi in tara ?

  • Dia 12 January 2009, 09:51

    @Chris: In Bucuresti: la Movieplex in Plaza si la Light Cinema in Liberty Center
    In Cluj si Timisoara: la Cinema City in Iulius Mall-uri :)

  • portocala 16 January 2009, 13:14

    am vrut si eu sa merg la O Calatorie Spre centrul Pamantului dar n-am apucat… Acum ma intereseaza sa vad filmele astea care au fost premiate la Globul de Aur si vor ajunge probabil nominalizate la Oscar.
    de Australia insa eu am auzit numai de bine asa ca voi merge sa-l vad.

  • Yanna 8 March 2009, 18:43

    Sunt super filmele 3D!!!!Unul dintre ele este “Bolt”!!!!Urmariti-l!!!!

  • mirel 11 May 2009, 23:55

    stie cineva ce film 3 d se ruleaza maine la mall in timisoara